SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik treningowy - redukcja 2017 Cel Ultrachojnik

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5785

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 39 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 67
Hej, witam wszystkim!

Mam na imię Michał i mam obecnie 31 lat. Od długiego czasu przymierzam się do założenia dziennika .

Trochę o mnie:
Wiek: 31 lata,
Wzrost: 189 cm,
Waga: 91 kg

Od dawna jestem związany ze sportem. Kilka lat trenowałem kolarstwo szosowe jednak z uwagi na obowiązki zawodowe i zawirowania życiowe od ponad dwóch lat nie jeżdżę. Obecnie sporadycznie wsiadam na szosę ale to raczej rekreacyjnie. Od około 3-4 lat mniej lub bardziej regularnie przewija się siłownia, a od 2015 zacząłem regularnie biegać. W mijającym roku pomimo kilku kontuzji ukończyłem maraton ,Bieg Rzeźnika, UltraMaraton Karkonoski i kilka lokalnych biegów. Moim głównym problem jest nietrzymanie diety. Gruby nie byłem, ale jednak z te 20% fatu było, a mięśni mało - od zawsze mam wahania wagi. W 2014 przy pomocy Przemka Kozaka udało mi się przeprowadzić redukcję do 79 kg, jednak z uwagi na moje coraz dłuższe treningi biegowe nasze drogi się rozeszły. Rok 2015 to już wahania wagi od 82 do 85 kg, a po zakończeniu sezonu biegowe totalna rozpusta i stąd obecne 91 kg. Po części wynika to z próbowania różnych wariantów żywienia, tj diet LC, HC a potem zupełnego nietrzymania miski.
Plan na 2017 to na pewno start w UltraChojnik 102 km, 3 X Śnieżka, oraz powrót do kolarstwa i może jakiś duathlon


Plan wygląda następująco:
2 x tydzień FBW 5x5 stronglifts
4 x tydzień treningi biegowe, ale o tym poźniej.

Jeśli chodzi o miskę to planuję rotację węglowodanów, większą podaż w dni z siłownią, a w dni biegowe tylko okołobiegowo.

Rozkład będzie wyglądał mniej więcej
DT B 160 T 100 W 250
DNT B 160 T 145 W 150

Zamierzam trzymać taki rozkład i jeśli waga i obwody przestaną spadać będę obcinał kalorie z ww.

W kolejnym poście wrzucę poglądowe zdjęcie, pomiary i rozpiski jedzenia.

Liczę na Waszą pomoc, sugestie jak i oczywiście krytykę
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020268
W dni biegowe w zależności od tego jak będziesz biegał zmniejszyłbym ilość wegli.
Pracujesz nad wytrzymałością górnych partii mięśniowych?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 39 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 67
Zmniejszyć na rzecz tłuszczu czy zrobić większy deficyt? Jeśli chodzi o trening to uwzględniam podciąganie i push press
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Witaj w dziale ! :)

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 39 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 67
Miło mi gościć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020268
michalk85
Zmniejszyć na rzecz tłuszczu czy zrobić większy deficyt? Jeśli chodzi o trening to uwzględniam podciąganie i push press


Jeżeli nie robisz interwałów to nie ma sensu byś ładował węgle, przy długim wysiłku, warto nauczyć organizm korzystania z tłuszczu. Olej mct wtedy się przydaje. Generalnie w dni długich wybiegań warto jeść "ketogenicznie".
Wytrzymałość obręczy barkowej, np wioślarz, ski erg, air dyne, skakanka. Dodatkowo duża ilość powtórzeń w podciągnięciach, push pressach, pompkach dipach itp. Warto dodać, gdyż przenosi się to na utrzymanie techniki w biegu przy długim dystansie i dodatkowej pracy w biegu z tzw. rotacji. No i ze względów oczywistych nie omdlewają ręce przy długim wysiłku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 39 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 67
Próbowałem robić długie wybiegania na tłuszczu ale ciężko przebrnąć przez proces adaptacji. O ile codziennie potrafię funkcjonowac praktycznie bez wegli to w czasie wybiegan miałem wyższe tętno i brak energii i mniej więcej po trzech tygodniach zaniechalem lchf
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020268
Polecam zastosowanie HDP Waxy Maize dostępne w odzywce CarboBlast. Shake przed bieganiem 20g białka + 20g HDP + 5-10g MCT
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Witamy w dziale

Będę śledził.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 39 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 67
Po kilkudniowej nieobecności powracam do pisania, a właściwie do ruszenia z dziennikiem.
Na początek zaległe pomiary:
talia: 88
ramię: 32.5
udo: 62.5
klatka piersiowa : 97.5

Okres poświąteczny to kilkudniowy urlop, zupełny brak diety, jeden krótki trening biegowy. W Sylwestra za namową kolegi wystartowałem w Biegu Sylwestrowym na 10 km, bardziej w ramach treningu – ten nadmiar kilogramów jednak przeszkadza, wieczorem bardzo kameralna impreza sylwestrowa. Plusem tego biegu było na pewno pobudzeniem apetytu na bieganie, a jak wiadomo wraz z Nowym Rokiem wszyscy ruszają z postanowieniami tak i ja rozpocząłem regularne treningi. Na razie to takie człapanie w niskim zakresie tętna ze stopniowym wydłużaniem czasu/dystanu. Trochę mnie goni czas gdyż 29.01.2016 w centralnej Polsce odbywa się kolejna edycja biegu UltraKamieńsk 30 km – takie ultra w terenie górskim a jednak na nizinach. W tym roku zapowiada się solidna impreza, z dużą ilością rywali, w tym z tymi największymi tj wspomnianym wyżej Piotrku i moją żoną. Pierwszego stycznia zaczął się również okres bardzo obciążający psychicznie – do połowy marca czeka mnie codzienna nauka do egzaminu zawodowego.

Dzień 1 05.01.2017
Pierwszy dzień trzymania diety za którą odpowiada forumowy Faftaq.

Trening siłowy – zrobiony szybko z powodu braku czasu
Przysiad Tylny 60 x 5 70 x 5 75 x 5 80 x 5 90 x 2
Podciąganie nachwytem 5 x max
Dipsy 5 x max

Na koniec dnia fotka dwóch dzisiejszych posiłków





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020268
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Underek - coraz dalej do mety

Następny temat

Redukcja a system treningowy.

WHEY premium