SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik treningowy - redukcja 2017 Cel Ultrachojnik

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5779

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 39 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 67
Omlet z 4 jaj i jednego żółtka, z dodatkiem zmiksowanych malin i banana oraz z niewielkim dodatkiem bitej śmietany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24256 Napisanych postów 25206 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020235
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
FighterX - nawiązując do wpisów z poprzedniej strony - nie widzę powodów by robić długie biegi na niskich węglowodanach czy już zwłaszcza na KD. Adaptacji do wykorzystywania kwasów tłuszczowych w trakcie wysiłku nabywa się poprzez wykonywanie treningów na niskim glikogenie, Jeśli przez cały tydzień spozycie WW jest wysokie, to zrobienie wybiegania na diecie KD zastosowanej w jednym dniu nie spowoduje, że trening przebiegać będzie na niskim glikogenie. W zamian w pewnym momencie może brakować węglowodanów dla układu nerwowego co skończy się zwiększonym zmęczeniem ośrodkowym (a nie obwodowym). W praktyce można wykonywać treningi na niskim glikogenie będąc non-stop na diecie wysokowęglowodanowej.i taki protokół tutaj zostanie wprowadzony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24256 Napisanych postów 25206 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020235
faftaq
FighterX - nawiązując do wpisów z poprzedniej strony - nie widzę powodów by robić długie biegi na niskich węglowodanach czy już zwłaszcza na KD. Adaptacji do wykorzystywania kwasów tłuszczowych w trakcie wysiłku nabywa się poprzez wykonywanie treningów na niskim glikogenie, Jeśli przez cały tydzień spozycie WW jest wysokie, to zrobienie wybiegania na diecie KD zastosowanej w jednym dniu nie spowoduje, że trening przebiegać będzie na niskim glikogenie. W zamian w pewnym momencie może brakować węglowodanów dla układu nerwowego co skończy się zwiększonym zmęczeniem ośrodkowym (a nie obwodowym). W praktyce można wykonywać treningi na niskim glikogenie będąc non-stop na diecie wysokowęglowodanowej.i taki protokół tutaj zostanie wprowadzony.


W sumie prawda. Chylę czoła.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 39 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 67
22.01.2017

Witam po długiej nieobecności. Niestety nie idzie mi pisanie dziennika, a to dlatego, że od dłuższego czasu zmagam się z chorobą. Niby zwykłe przeziębienie ale cholerstwo ciągnie się w nieskończoność. Tak więc od początku stycznia, zaliczyłem ze dwa treningi na siłowni, treningi biegowe też nie były za bogate. Zrobiłem kilka dłuższych wybiegań, jeden trening na Górze Kamieńsk. Dodatkowo korzystając z warunków śniegowych postanowiłem nauczyć  się biegać na nartach biegowych – szacunek do J. Kowalczyk.
W przyszłą niedzielę pierwsze zawody Ultra Kamieńsk 30 km, niestety brak treningów i choroba pewnie zrobią swoje – trzeba będzie potraktować to jako długi trening i już.
Choroba sprawiła też ogromną niechęć do wszelkiego jedzenia, na szczęście powoli wszystko wraca do normy.

Krótka współpraca z T. Sowińskim nieco pokrzyżowana chorobą przyniosła takie o to zmiany:


Waga Talia Klatka Udo Ramię
03.01 92,5 88 97,5 62,5 32,5
11.01 91,3 87 97,5 62 32,5
18.01 90,5 86,5 98 61 32,5



Na koniec wrzucam kilka zdjęc posiłków oraz kilka fotek z biegania.
Myślę, że jestem na dobrej drodze do powrotu do aktywności i regularnych wpisów.














...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 39 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 67
ciąg dalszy jedzenia










...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Mnie też dopadł jakiś wirus, pierwszy raz od prawie 2 lat.

Życzę zdrówka

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Narobiłeś mi smaka na kiwi :D

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Underek - coraz dalej do mety

Następny temat

Redukcja a system treningowy.

WHEY premium