SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl FitRage, CROSSFIT i Dieta PALEO

Dodaj odpowiedź

Dziennik treningowy - Gohan

Wysłana -
Witam serdecznie,
długo się zastanawiałem nad założeniem dziennika internetowego. Myślę, że mogę przekazać tutaj nie tylko swoją wiedzę i zdobyte doświadczenie - ale wynieść wiele ciekawych opinii i spostrzeżeń.

O mnie:
od 8 lat trenuje kick-boxing. Jest to mój 'core' życia sportowego i wszystko inne co w tym aspekcie robie - robię właśnie pod kick-boxing. Ze spotami walki miałem dużą styczność, bo w między czasie próbowałem swych sił w karate (seido), muay thai, boksie, capoeirze i ju jitsu. Jednakże w myśl powiedzenie "kto chce dobrze robić wszystko, nie robi dobrze nic" - pozostałem przy kick-boxingu.

To samo tyczyło się przygody na siłowni. Błąkałem się między klasycznymi treningami (np. FBW), kalisteniką, gimnastyką i kettlami. Od jakiegoś czasu postanowiłem połączyć wszystkie metody w całość. Tak zacząłem trenować CrossFit (czy jak to woli – obwodowo). Nie chodzę do żadnego boxa (ale nie jestem anty) – mam swoją sztangę, kettle, drążek i kółka gimnastyczne – więc mogę planować trening o której tylko chce ;).

Odnośnie planu treningowego to wygląda on mniej więcej tak:
pon: crossfit (rano) / bieg/basen 35-35min. (wieczorem)
wt: kick-boxing
śr: crossfit (rano) / bieg/basen 35-35min. (wieczorem)
czw: kick-boxing
pt: crossfit (rano) / kick-boxing (100% techniki - wieczorem)
sb: kick-boxing

Z wykształcenia jestem dietetykiem, dlatego też nie mam problemów z ustaleniem jadłospisu. Nie liczę już kalorii i pomimo dość niskiej kategorii wagowej (69kg) – nie mam problemu by utrzymywać tę wagę. Nie jestem też zwolennikiem większości diet, które aktualnie są na topie. Nie mam problemu z glutenem czy laktozą. Jako specjalista od immunodiagnostyki – na podstawie badań / doświadczenia i (przede wszystkim) wsłuchiwaniu się w sygnały swojego ciała – jestem w stanie określić co mi szkodzi a co służy. Co ciekawe tyczy się to też ćwiczeń na siłowni.

Co do suplementacji to stosuje całorocznie kreatynę w niskich dawkach, BCAA, beta-alaninę oraz kompleks witamin i minerałów (w tym ZMA). Jako zwolennik naturalnego żywienia (mimo że poprzednie zdanie temu przeczy) korzystam jeszcze z takich wynalazków jak soda oczyszczona, kit i pyłek pszczeli, tran itp.

Tak na koniec dodam, że sylwetka nie jest celem mojego treningu i jak w tej głupiej reklamie ("efekt uboczny, bo znikają boczki") - jest tylko efektem 'ubocznym'.

Metryczka:
- wzrost: 174
- waga: 69kg

Osiągów nie wrzucam, bo to wyjdzie w trakcie prowadzenia bloga.

Osiągnięcia w roku 2016:
- vice-mistrzostwo Polski w kick-boxingu
- brązowy medal Mistrzostw Małopolski w kick-boxingu
- złoty medal turnieju Muszynianka Cup w kick-boxingu

Cel:
- wygrana w MP / poprawa cech dominujących w kick-boxingu (szybkość, siła dynamiczna, wytrzymałość)

Będę wrzucał tutaj treningi crossowe, jakieś ciekawe spostrzeżenia oraz ciekawe rozpiski pod sporty walki ;)

Pozdrawiam! :)
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Witaj w dziale ! Gratuluje osiągniętych do tej pory wyników.
Wysłana -
I kolejny miłośnik dragon balla

Mamy niezłą ekipę. Bedę zagladał.
Wysłana -
Fajnie, że założyłeś dziennik
Wysłana -
powodzenia trzymam kciuki!
Wysłana -
Dziękuje, będę bardzo często aktualizował dziennik.

09.01.2017 - "Bear Complex"

7 serii ćwiczeń w 5 obwodach:
1x Power Clean
1x Front Squat
1x Push Press
1x Back Squat
1x Push Press

Ciężar: 36kg

Po 20min. rozgrzewce przyszedł czas na wybór treningu - padło na niedźwiedzia. WOD wykonywany pierwszy raz, dlatego też ciężar 'tak niski'. W Internecie pełno filmików z ciężarek 60 - 70kg, ale ja starałem się skupiać na technice i być dokładnym (a nie na ilości przerzuconych kg). Mimo wszystko kompleks dał mi wycisk i czuć było drgania na całym ciele. Na zakończenie standardowo 2x 2min. bieg bokserski, 2x 2min. walka z cieniem z obciażnikami (wolne tempo, pełne skręty, 100% techniki) i 2x 2min. walka z cieniem bez obciążenia (kombinacje akcji, pełne skręty, niska pozycja na nogach) oraz rozciąganie.

Ciężko o trening gdy na zewnątrz - 28 stopni, a mojej sali około - 20. Widać to po sprzęcie, który ucierpiał od mrozu

Dodatkowo na trening przybył niespodziewany gość. Może to nie jest Genialny Żółw (tak apropo Dragon Ball'a), ale w jakimś stopniu motywował do działania

Po treningu standardowo kreatyna, banany, rodzynki i whey. A dla nowego lokatora miska płatków owsianych (kto wie co to je )
Wysłana -
Nie wyobrażam sobie bez rękawiczek ćwiczyć ze sztangą przy -20 ;)
Wysłana -
Bear Complex daje solidny wycisk
Wysłana -
A co na taki trening Twoje stawy ? Bo to trochę tak jakbyś zacierał zamarznięty silnik.
Wysłana -
ronie220
A co na taki trening Twoje stawy ? Bo to trochę tak jakbyś zacierał zamarznięty silnik.

Moje stawy dały znać wczorajszego dnia, gdzie doskwierał mi ból w okolicach karku i mięśni dwugłowych. Skończyła mi się maść rozgrzewająca, a trening w tak niskiej temperaturze był ekstremalny. Akurat przy 'Bear Complex' jest o tyle dobrze, że przerwy są krótkie i ciało ma ciągle temperaturę na dość wysokim poziomie. O 'wyciszeniu' i rozciąganiu też nie ma co myśleć, bo organizm raz dwa się wyziębia (te elementy będę musiał przenieść do domu).

Efekty poniedziałkowego treningu czułem na wczorajszym kick-boxingu, gdzie 10 rund zadaniówek było dla mnie katorgą. Brak ruchowości stawów, ciągły zakwas i ból mięśni. Na chwilę obecną jest już lepiej, maści rozgrzewające dają rade (albo dają złudzenie). Być może dziś wypróbuje Chelsea albo Cindy.

Zmieniony przez - Gohan w dniu 2017-01-11 08:38:40
Wysłana -
Niemniej szanuję za podejście i wytrwałość
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź