SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik treningowy - Gohan

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5783

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 386
Witam serdecznie,
długo się zastanawiałem nad założeniem dziennika internetowego. Myślę, że mogę przekazać tutaj nie tylko swoją wiedzę i zdobyte doświadczenie - ale wynieść wiele ciekawych opinii i spostrzeżeń.

O mnie:
od 8 lat trenuje kick-boxing. Jest to mój 'core' życia sportowego i wszystko inne co w tym aspekcie robie - robię właśnie pod kick-boxing. Ze spotami walki miałem dużą styczność, bo w między czasie próbowałem swych sił w karate (seido), muay thai, boksie, capoeirze i ju jitsu. Jednakże w myśl powiedzenie "kto chce dobrze robić wszystko, nie robi dobrze nic" - pozostałem przy kick-boxingu.

To samo tyczyło się przygody na siłowni. Błąkałem się między klasycznymi treningami (np. FBW), kalisteniką, gimnastyką i kettlami. Od jakiegoś czasu postanowiłem połączyć wszystkie metody w całość. Tak zacząłem trenować CrossFit (czy jak to woli – obwodowo). Nie chodzę do żadnego boxa (ale nie jestem anty) – mam swoją sztangę, kettle, drążek i kółka gimnastyczne – więc mogę planować trening o której tylko chce ;).

Odnośnie planu treningowego to wygląda on mniej więcej tak:
pon: crossfit (rano) / bieg/basen 35-35min. (wieczorem)
wt: kick-boxing
śr: crossfit (rano) / bieg/basen 35-35min. (wieczorem)
czw: kick-boxing
pt: crossfit (rano) / kick-boxing (100% techniki - wieczorem)
sb: kick-boxing

Z wykształcenia jestem dietetykiem, dlatego też nie mam problemów z ustaleniem jadłospisu. Nie liczę już kalorii i pomimo dość niskiej kategorii wagowej (69kg) – nie mam problemu by utrzymywać tę wagę. Nie jestem też zwolennikiem większości diet, które aktualnie są na topie. Nie mam problemu z glutenem czy laktozą. Jako specjalista od immunodiagnostyki – na podstawie badań / doświadczenia i (przede wszystkim) wsłuchiwaniu się w sygnały swojego ciała – jestem w stanie określić co mi szkodzi a co służy. Co ciekawe tyczy się to też ćwiczeń na siłowni.

Co do suplementacji to stosuje całorocznie kreatynę w niskich dawkach, BCAA, beta-alaninę oraz kompleks witamin i minerałów (w tym ZMA). Jako zwolennik naturalnego żywienia (mimo że poprzednie zdanie temu przeczy) korzystam jeszcze z takich wynalazków jak soda oczyszczona, kit i pyłek pszczeli, tran itp.

Tak na koniec dodam, że sylwetka nie jest celem mojego treningu i jak w tej głupiej reklamie ("efekt uboczny, bo znikają boczki") - jest tylko efektem 'ubocznym'.

Metryczka:
- wzrost: 174
- waga: 69kg

Osiągów nie wrzucam, bo to wyjdzie w trakcie prowadzenia bloga.

Osiągnięcia w roku 2016:
- vice-mistrzostwo Polski w kick-boxingu
- brązowy medal Mistrzostw Małopolski w kick-boxingu
- złoty medal turnieju Muszynianka Cup w kick-boxingu

Cel:
- wygrana w MP / poprawa cech dominujących w kick-boxingu (szybkość, siła dynamiczna, wytrzymałość)





Będę wrzucał tutaj treningi crossowe, jakieś ciekawe spostrzeżenia oraz ciekawe rozpiski pod sporty walki ;)

Pozdrawiam! :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 386
WTOREK 17.01 - kick-boxing

ŚRODA 18.01
Kettlebell workout - 5 serii / 60s. odpoczynku między seriami
- 30s. snatch (lewa ręka)
- 15s. reset
- 30s. swing (prawa ręka)
- 30s. swing (lewa ręka)
- 15s. reset
- 30s. snatch (prawa ręka)
- 30s. przysiad i wyciskanie kettla (prawa ręka)
- 30s. przysiad i wyciskanie kettla (prawa ręka)
- 15s. reset
- 60s. pass/pass/pass (pchanie kettla przed siebie - na wysokości klatki piersiowej)

Ciężar: 12kg

CZWARTEK / PIĄTEK - choroba :'-(

SOBOTA 21.01
Extreme Kettlebell Class (EKC):
- 10x swing (prawa ręka)
- 10x swing (lewa ręka)
- 10x przysiad
- 10x clean & press (prawa ręka)
- 10x clean & press (lewa ręka)
- 10x przysiad z wyciśniętym odważnikiem nad głową (oburącz) -
- 10x wiosłowanie w opadzie tułowia (prawa ręka)
- 10x wiosłowanie w opadzie tułowia (lewa ręka)
- 10x wykroki do tyłu (prawa strona)
- 10x wykroki do tyłu (lewa strona)
- 10x snatch (prawa ręka)
- 10x snatch (lewa ręka)
- 10x dzień dobry

Wszystkie ćwiczenia wykonuje się bez opuszczania odważnika na ziemię.
ciężar: 18kg
ilość obwodów: 2

PONIEDZIAŁEK 23.01
Jak najwięcej obwodów w ciągu 20min.
- 10x podciągnięć na kółkach gimnastycznych
- 10x swingów (prawa ręka) - 18kg
- 10x swingów (lewa ręka) - 18kg
- 10x pompek plyometrycznych
- 10x przysiad i wyskok z kolanami do klatki piersiowej

Wykonałem 7 obwodów ćwiczeń w ciągu 20min.

WTOREK 24.01 - kick-boxing

ŚRODA 25.01 - bieg stałym tempem - 60min.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Witaj w dziale ! Gratuluje osiągniętych do tej pory wyników.

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
I kolejny miłośnik dragon balla

Mamy niezłą ekipę. Bedę zagladał.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Fajnie, że założyłeś dziennik

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 386
Dziękuje, będę bardzo często aktualizował dziennik.

09.01.2017 - "Bear Complex"

7 serii ćwiczeń w 5 obwodach:
1x Power Clean
1x Front Squat
1x Push Press
1x Back Squat
1x Push Press

Ciężar: 36kg

Po 20min. rozgrzewce przyszedł czas na wybór treningu - padło na niedźwiedzia. WOD wykonywany pierwszy raz, dlatego też ciężar 'tak niski'. W Internecie pełno filmików z ciężarek 60 - 70kg, ale ja starałem się skupiać na technice i być dokładnym (a nie na ilości przerzuconych kg). Mimo wszystko kompleks dał mi wycisk i czuć było drgania na całym ciele. Na zakończenie standardowo 2x 2min. bieg bokserski, 2x 2min. walka z cieniem z obciażnikami (wolne tempo, pełne skręty, 100% techniki) i 2x 2min. walka z cieniem bez obciążenia (kombinacje akcji, pełne skręty, niska pozycja na nogach) oraz rozciąganie.

Ciężko o trening gdy na zewnątrz - 28 stopni, a mojej sali około - 20. Widać to po sprzęcie, który ucierpiał od mrozu



Dodatkowo na trening przybył niespodziewany gość. Może to nie jest Genialny Żółw (tak apropo Dragon Ball'a), ale w jakimś stopniu motywował do działania



Po treningu standardowo kreatyna, banany, rodzynki i whey. A dla nowego lokatora miska płatków owsianych (kto wie co to je )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
Nie wyobrażam sobie bez rękawiczek ćwiczyć ze sztangą przy -20 ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Bear Complex daje solidny wycisk

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
A co na taki trening Twoje stawy ? Bo to trochę tak jakbyś zacierał zamarznięty silnik.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 386
ronie220
A co na taki trening Twoje stawy ? Bo to trochę tak jakbyś zacierał zamarznięty silnik.


Moje stawy dały znać wczorajszego dnia, gdzie doskwierał mi ból w okolicach karku i mięśni dwugłowych. Skończyła mi się maść rozgrzewająca, a trening w tak niskiej temperaturze był ekstremalny. Akurat przy 'Bear Complex' jest o tyle dobrze, że przerwy są krótkie i ciało ma ciągle temperaturę na dość wysokim poziomie. O 'wyciszeniu' i rozciąganiu też nie ma co myśleć, bo organizm raz dwa się wyziębia (te elementy będę musiał przenieść do domu).

Efekty poniedziałkowego treningu czułem na wczorajszym kick-boxingu, gdzie 10 rund zadaniówek było dla mnie katorgą. Brak ruchowości stawów, ciągły zakwas i ból mięśni. Na chwilę obecną jest już lepiej, maści rozgrzewające dają rade (albo dają złudzenie). Być może dziś wypróbuje Chelsea albo Cindy.


Zmieniony przez - Gohan w dniu 2017-01-11 08:38:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Niemniej szanuję za podejście i wytrwałość

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ALTERNATYWNY TRENING DLA KAŻDEGO! [art]

Następny temat

testy do wojska - jak ułożyć sensowny plan?

WHEY premium