SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik treningowy - FSL - plan stacyjny

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7627

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Tak jak obiecałem ruszam z planem Armstronga żeby poprawić ilość wykonywanych przeze mnie podciągnięć, z którymi obecnie jest u mnie tragicznie. Podciągam się aż 3-4 pełne razy podchwytem i aż 1 raz nachwytem :D

Wiek: 25
Wzrost/waga: 185/84
Staż: Około 1,5 roku regularnych treningów na siłowni ale przez kilka spraw osobistych musiałem skończyć z odwiedzaniem siłki. Obecnie aktywnie spędzam czas, biegam, śmigam na rolkach i ćwiczę w domu.
Cel: Poprawa ilości poprawnie wykonywanych podciągnięć. Cała reszta jest drugorzędna.
Trening: Cały trening szczegółowo opisany jest w tym temacie: https://www.sfd.pl/Trening_Armstronga_na_poprawę_wyniku_w_podciąganiu_na_drążku-t442964.html

Do tego jak mam chwilę to biegam sobie po lesie - bez konkretnego planu. Mam swoją trasę którą sobie wyrabiam średnim biegiem w około 40 minut.
Codziennie A6W - planu i założeń chyba nie muszę tutaj przypominać :)

Suple:
-30 minut przed treningiem podciągania pół porcji CP (2 miarki ~ 4,5g kreatyny).
-Przed snem ZMA które biorę regularnie od dłuższego czasu bo pomaga mi się dobrze wysypiać.
-Do tego gdy będzie trzeba mam ostrowie i carbo (stosuje jako izotonik przy bieganiu czy rolkach).
-TSE 30 min przed bieganiem 2-3 capsy + 1 po obudzeniu
-Jak przypłynie gotówka to jeszcze się w BCAA zaopatrzę

Treningi będą różnie wypadać bo pracuję w systemie 2tyg/2tyg ranki/nocki. Więc raz poranny trening pompek będzie o 5 rano a raz o 12 :)

Do tego w pierwszym tygodniu planu będę skupiał się tylko na negatywnej fazie podciągnięć i zobacze czy przyniesie on jakieś efekty. Jak będzie trzeba to przeciągnę go na drugi tydzień.

To tyle... jedziemy z tematem :)

Wszelkie sugestie, rady itp mile widziane.
-------------------------------------------------------

Poranny trening pompek odbył się o 10:00.
3 serie 25/25/25 - pierwszy dzień więc powoli z ilością ale z dnia na dzień będę starał się zwiększać.

Podciągania - dzień1
5 Serii podciągania wykonywanych do upadku mięśniowego. 90 sec. Przerwy pomiędzy seriami.
i tak jak się spodziewałem - tragedia 4/4/3/2/ledwo 1


Zmieniony przez - fsl w dniu 2009-05-18 15:21:09

Zmieniony przez - fsl w dniu 2009-05-18 15:38:25

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Burza przeszła nad trójmiastem,warunki biometeorologiczne masakryczne! Wróciłem po pracy do domu, zjadłem i zasnąłem-wstałem 30 min temu :( - treningu nie było bo przespałem.

Coś mi się wydaje, że ciężko będzie z ćwiczeniami w tym tygodniu - Open`er + zlot żaglowców = brak czasu na trening.

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 432 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3094
Powodzenia, bede zagladał :) Sam chyba zrobie ten trening na jeden cykl ale za kilka miesiecy ;P Suplementy takie jak carbo kreatyna czy bialko na twoim miejscu bym sobie darował - ale to tyylko ja

Zmieniony przez - Maciek737 w dniu 2009-05-18 15:50:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Carbo stosuje tak jak pisałem jako izotonik tylko i wyłącznie i to dość rzadko.
Co do kreatyny to CP stosowałem ostatnio w celu polepszenia jakości treningu biegowego - dla poprawy wytrzymałości, wykończę puchę i zobaczę co dalej.

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10918
Jestem ciekaw ; ) efektów bo sam chciałem takim planem jechać czyt. drążek + bieganie + coś na brzuszek. Jak przymasuję za bardzo to na pewno za coś takiego się wezmę.

Cierpliwość to piękna sprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 315 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3538
o ciekawie sie zapowiada :] Bede zaglądał i powodzenia życze :]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2032 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15756
carbo z wodą a izotonik to dwie różne sprawy

i idę spać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Eoghan
carbo z wodą a izotonik to dwie różne sprawy

W izotoniku chodzi o odpowiednią proporcję węglowodanów i wody. Muszą być one zmieszane w taki sposób, aby gwarantowały jak najszybsze przyswojenie i to właśnie to jest najważniejsze w napoju izotonicznym. Wszelkie dodatki witaminowe to tylko wzbogacenie napoju przez producentów i ściema marketingowa.
A skoro nie ma różnicy to po co przepłacać ?

Izotonik robi się mieszając carbo z wodą w proporcji około 1:10 a w rzeczywistości około 7,5 - 8g carbo na 100ml wody ale nie jest to regułą bo zawsze trzeba sprawdzić zawartość ww w carbo i odpowiednio dobrać sobie tą proporcje.
W czasie wysiłku najwazniejsze jest zapobieganie odwodnieniu organizmu i odbudowanie zapasu glikogenu w mięśniach i carbo do tego w zupełności wystarczy.
-------------------------------------------

Dzisiejszy poranny trening pompek zakończył się wynikiem 30/25/20
Dorzuciłem też do porannego treningu A6w.

Teraz wszamałem pomidorówkę odczekam godzinkę i lece pobiegać.

Pozdro

[EDIT]
Bieganko wyszło wyśmienicie - poprawiłem swój wynik. Pomidorówka czyni cuda :D

[EDIT2]
Podciągania dzień 2 - Piramidki. Rozpocznij od 1 powtórzenia, w następnej serii będą 2, w kolejnej 3. Kontynuuj dopóki nie spalisz serii. Wykonaj o jedną serie więcej maksymalnym wysiłkiem. Przerwy między seriami wynoszą +10 sec na każdym kolejnym stopniu.

Przypominam że w pierwszym tygodniu skupiam się tylko na fazie negatywnej.
1/2/3/4/2(spalona seria)


Zmieniony przez - fsl w dniu 2009-05-19 12:49:16

Zmieniony przez - fsl w dniu 2009-05-19 15:03:47

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 345 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8516
Bede sledzil. Po sesji mam zamiar tez ruszyc podobnym planikiem tylko zamiast biegania rowerek.

Napisałbyś jeszcze jakie miałeś przed cyklem wyniki w podciaganiu.

Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Na początku pierwszego posta napisałem :)
Robię 3-4 pełne podchwytem i 1 nachwytem... poracha

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 345 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8516
Sorry nie zauwazylem

Mam identyczne rekordy wiec tym bardziej bede sledzil powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Poranny trening dzisiaj o godzinie 11:40 :)

Pompki 30/25/25 i do tego a6w.

Jestem jednym wielkim mega zakwasem ;p
Trening na drągu przewiduje jakoś na okolice 15:30-16

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co sądzicie o moim bicepsie ??- jak mam go poprawić ??

Następny temat

HST do sprawdzenia

WHEY premium