SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik treningowy "Od zera do jednostki SPAP"

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5651

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 105
Siemka wszystkim, mam na imię Kamil, mam 24 lata, z zawodu jestem policjantem.

Moja historia ze sportem rozpoczęła się nie tak dawno bo w 2007 roku od siłowni, a na sto procent w 2009 roku kiedy to zacząłem grać w drużynie futbolu amerykańskiego Saints Częstochowa (pozdrawiam chłopaków). Z racji swoich predyspozycji do nabierania masy zacząłem grać jako LB a następnie liniowy defensywny. Nie przejmowałem się tym co jem, a moja masa rosła i rosła.

Rok 2014 był rokiem przełomowym. Moje życie się skomplikowało (przez moje złe życiowe decyzje) i kiedy już myślałem, że skończę jako kolejny policjant 120kg + bez planów na przyszłość wpadła mi do głowy pewna myśl- może spróbować swoich sił w SPAP( Samodzielny pododdział antyterrorystyczny policji)? Dzięki mojej kochanej żonie, jej wsparciu, 15.06.2015 roku poszedłem na testy i.....odpadłem na brzuchach...

Dlatego postanowiłem zmienić mój sposób patrzenia na kwestię treningu i zamiast typowego treningu siłowego postawić na CrossFit

Moje dane oraz wyniki:

Wiek: 24 lata
Waga: 108,5 kg
Wzrost: 184cm
Staż na siłowni: 8 lat
Zainteresowania: futbol amerykański, militaria, malarstwo, muzyka
Wyniki siłowe:
Wyciskanie: 145 kg
Przysiad: 200 kg
Martwy Ciąg: 200 kg
Zarzut: 110 kg

Testy do jednostki antyterrorystycznej wyglądają następująco (wyniki minimalne na zaliczenie):

Skok w dal z miejsca: 230 cm
Bieg od pachołka do pachołka z przewrotem w przód: 13,5 s
Brzuszki: 50 pow/ min
Podciąganie nachwytem : 15 pow
Wyciskanie na ławce płaskiej: własna masa+ 2 kg x 5 pow
Pompki na poręczach: 17 pow
Test Coopera (jak największy dystans w 12 minut): 2600 m
Pływanie 50 m stylem dowolnym: 45 s


Wiadomo, nie są to wyniki nie do pokonania bo zdaje je większość z osób się ubiegających ale chciałbym za rok (bo wtedy będę ponownie startował) pobić je znacznie i mieć spokojne sumienie, że później na poligonach nie będę dyszał jak to ma miejsce teraz po wejściu na 4 piętro.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 231 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 12482
Zapowiada się ciekawię, będę śledził, powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2698 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87340
będę śledził, jestem młodym policjantem więc kto wie może i ja chętnie kiedyś spróbuję swoich sił :) powodzenia !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 326 Napisanych postów 1603 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50249
Masz już jakiś plan?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020276
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 105
Witam wszystkich. Wybaczcie mi, że byłem nieobecny przez 3 dni ale moja praca i krótkie odstępy między zmianami nie pozwoliły mi na opisanie moich ćwiczeń.

Na początek wrzucam filmik przez który wszystko się zaczęło


class="link" target="_blank">SPAP Katowice


Odnośnie treningu to nie mogę założyć niestety, że w poniedziałek robię tak, a we wtorek tak ponieważ czasami moje zmiany nie pozwalają mi zrobić treningu np. bardzo męczącego mój organizm. Z drugiej strony są treningi FA, które też wymuszają na mnie odpowiednie dopasowanie planu treningowego.

Myślałem o czymś takim:




Sobota 20.06.2015r

Jak wstaję rano zawsze robię 30 pompek i Planks 30 sekund

Trening:
10 wyciśnięć sztangi na ławce poziomej
10 Pull Ups
9 wyciśnięć sztangi na ławce poziomej
10 Pull Ups
8 wyciśnięć sztangi na ławce poziomej
10 Pull Ups
7 wyciśnięć sztangi na ławce poziomej
10 Pull Ups
6 wyciśnięć sztangi na ławce poziomej
10 Pull Ups
5 wyciśnięć sztangi na ławce poziomej
10 Pull Ups
4 wyciśnięcia sztangi na ławce poziomej
10 Pull Ups
3 wyciśnięcia sztangi na ławce poziomej
10 Pull Ups
2 wyciśnięcia sztangi na ławce poziomej
10 Pull Ups
1 wyciśnięcie sztangi na ławce poziomej
10 Pull Ups

100 brzuszków - 7 min.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Niedziela 21.06.2015r

30 pompek/30 s planks

Clean and press
Zacząłem od 40 kg, ostatnie powtórzenie 100 kg

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poniedziałek 22.06.2015r

30 pompek/30 s planks

Basen- skromnie bo daaawno nie pływałem i kondycja leży totalnie
500 m w 20 minut


Jutro albo jeszcze dzisiaj dodam zdjęcia ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 208 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1728
Będę śledzić :)

A Ty się orientujesz, że ten filmik nakręcili Rekonstruktorzy, a nie etatowi Policjanci? Tzn. tam też są policjanci, wojskowi i strażacy ale to może z 5-6? Może zamiast do SPAP-u uderz do BOA?

Pozdr



Zmieniony przez - Maverikwp w dniu 2015-06-23 22:53:49

Są tylko dwie rzeczy, które jednoczą ludzi- strach i interesy.
N. Bonaparte

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 105
Buduje dom na śląsku więc nigdzie poza województwo się nie wybieram :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 105
Siemanko, obecnie jestem tuż przed pracą więc będzie szybko ;)

Wtorek 23.06.2015r

30 pompek/30 s planks

Jak najwięcej serii w 15 minut:
Thrusters 45kg x 10
Unoszenie nóg na drążku x 10

Po służbie ( o 5 rano)
Uginanie ramion z hantlami
4 x 10 pow/ 12kg-18kg

Była masakra, zrobiłem 6 obwodów. Nogi mnie tak bola , że skorzystanie z toalety jest mordega :D

------------------------------
Środa 24.06.2015r

30 pompek/30 s planks

Basen 750 m w 30 min.

3 obwody:
8 Dumbbell split clean 22 kg na hantle
10 Pull UPS
50 skoków na skakance

Codziennie jak robię coś na dworze to schodząc do piwnicy wieszam się łapami na desce i robię Pull Upy ale tego nie będę wpisywał ;)

A to co tygrysy lubią najbardziej ;)


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 105
Siemka!!! Cieszymy się kolejnym dniem i cisniemy dalej!!

Czwartek 25.06.2015r

To był czas odpoczynku a więc ładowania węgli!!! Jak raz na jakiś czas coś takiego zjecie to nic się nie stanie ;)

Pamiętajcie, jak zaczniecie ćwiczyć Crossfit to będzie tak jak na tym moim rysunku- nie wiadomo dokąd Was nogi poniosą :)






Zmieniony przez - Donkamillo915 w dniu 2015-06-26 15:35:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 105
Siema, Siema. Powiem Wam coś szczerze. Odkąd zacząłem ćwiczyć w stylu Crossfit dużo lepiej się czuje. Chyba to jest to czego szukalem ;)


Piątek 26.06.2015r

30 pompek, 30 s planks

Przed pracą:
Uginanie ramion z hantlami 4 x 10 p x 8-18 kg
Prostowanie ramion z hantlami 4 x 10 p x 8-18 kg

Wieczorem
Angie
80 Pull up
80 Pompek
80 Przysiadów
80 Brzuchów

Było meeega. Naprawdę się zmeczylem. Oczywiście nie zrobiłem wszystkiego od razu. Trening zajął mi około 35 minut.


1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 like = 1 burpee

Następny temat

jakie buty wybrac

WHEY premium