SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik treningowy .Wzrost siły w systemie 5x5

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 54962

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
Artur pytałem ponieważ trening z małą ilością powt. jest kontuzjogenny ( sam po TŚ mam zaleczoną przepuklinę w l-4, oraz brak ruchomości rotatorów w obydwu barkach) dlatego preferuje teraz trening z ilością powt od 12 nawet do 30. wiesz kazdy z nas ma swoją własną drogę swe własne doświadczenia i dlatego nieco mnie dziwi jak ludzie chcą dźwigać max ciężary. Inna sprawa że "Twoja walka" na pewno jest godna podziwu. powodzenia

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Różne są opinie....znam i takie, że właśnie mała ilość powtórzeń jest bezpieczniejsza, potwierdzają to zresztą statystyki . Ale pewnie dla każdej tezy znajdą sie argumenty za i przeciw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
marek.c
dlatego nieco mnie dziwi jak ludzie chcą dźwigać max ciężary.

Może jak dojdzie do Twoich rekordów też powie, że go to dziwi?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Mnie nurtuje natomiast inne pytanie, podobnie jak i chyba Autora dziennika. Wiadomo, że naturale powinni trenować siady i ławkę minimum 2 x w tygodniu i tak dalej, różne autorytety to potwierdzają, od naszego podwórka do gwiazd amerykańskiego internetu. Tyle tylko, że statystycznym odbiorcą tychże treści jest mężczyzna 20-30 letni. I biorąc pod uwagę, że na świecie kosmitów tak wielu znowu nie ma (vide Kebul, bo Fans to gówniarz jest ), to zastanawiam się, jak wpłynął by trening raz w tygodniu dla siadów, raz dla ciągów i raz dla ławki z całym sztafażem oczywiście (akcesoria, suplementy). Bo jakoś nie jestem przekonany , że dobre wyniku siłowe można osiągnąć trenując bój 1 x week, tym bardziej, że po 40-ce cały niemal wist leży po stronie układu nerwowego, nie mięśniowego. I to mnie zastanawia....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
ajazy z mojego punktu widzenia
1x tydzien = DOMS na nastepne 2czy 3dni , bo tyle trzyma
czyli ni dy rydy , musi byc jak teraz ( pisze o mnie ! ) prawie max +1 i na dobicie jakies niemrawe 10x5 czy Widowmaker
dieta to .... jem ile sie da i co sie da , nawet kurczaki marnej jakosci z Tesco
zakresy powt 12i powyżej , sie nie sprawdzja , nuuuuda !
no i to pytanie po co ? odpowiedz brzmi wlasnie PO TO !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
Artur opisz wrażenia z treningu w Strefie Byków Jestem ciekawy bo mam dość blisko aczkolwiek cena karnetu mnie trochę odstrasza.

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
Ajazy z mych doświadczen wynika ze mniejsze cieżary ( 12 do 20 powt) to ciezary nad którymi panujesz, dają swobodę i nie obciążają ( mych juz zniszczonych ) stawów..... po 40 roku zycia męzczynza który trenował mocno na siłowni walczy o utrzymanie formy a nie o pójście do przodu..... kolejna sprawa b. ważna czy w takim przypadku jest wspomaganie SAA czy go nie ma? trening 1 x tyg grupa jest ok,w przyp ciągów 1 x na 10 dni ( tak doszedłem do 300kg ) robiąc leko/srednio/ciezko. ciągów w wadze ciżekiej po 40tece nie powinno sie robic co tydz cięzko..... to temat brdzo indywidualny, trudny a wezcie pod uwage ze Autor postu ma sporo po 40 tce...i tu trzeba bardzo uwazac na regeneracje.... często wyczucie powinno go zmusic do pewnych ustępstw na rzecz odpoczynku/regeneracji kosztem realizacji planu treningowego ...

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 225 Wiek 54 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 18991
Witam

@marek.c-"Artur pytałem ponieważ trening z małą ilością powt. jest kontuzjogenny ( sam po TŚ mam zaleczoną przepuklinę w l-4, oraz brak ruchomości rotatorów w obydwu barkach)"

Przekonałeś mnie że rzeczywiście parcie w kierunku siły nie jest najlepszym planem dla mnie na najbliższe lata .Dlatego będę kontynuował program Billa Stara jako formę treningu siłowego gdzie główny akcent położę na systematykę i dokładność wykonania bez parcia na coraz większy ciężar .Co cztery tygodnie będzie reset oraz trening co 5 ty tydzień to treningi regeneracyjne.jednym słowem więcej odpoczynku.Jak będzie szło dokładać ciężaru na gryf to dołożę jak nie to trudno.

@fanslaska-"Może jak dojdzie do Twoich rekordów też powie, że go to dziwi?"

Nie no daj spokój jestem realistą chciałbym dość do 140-150kg w 5 powt w przysiadach , martwy ciąg podobnie ,wyciskanie leżąc 110kgx5p i wyciskanie stojąc 75-80kgx5p potem normalne treningi podtrzymujące jak najdłużej taki próg siły.



@Adam77-"Artur opisz wrażenia z treningu w Strefie Byków Jestem ciekawy bo mam dość blisko aczkolwiek cena karnetu mnie trochę odstrasza".

Niestety prowadzącego trening ze sztangą nie było coś mu wyskoczyło tak że obeszło się smakiem. Wyposażenie hal treningowych pierwsza klasa masa sztang i kettli są instruktorzy widać ciężko trenujące osoby ,szatnie łazienki również eleganckie. Jak masz blisko to warto przyjechać pierwszy trening jest za darmo można zobaczyć i zorientować się czy spełnił by twoje oczekiwania sportowe.

Ten tydzień zaplanowałem sobie bez treningów bo tak szczerze to patrząc na sztangę zbiera mnie na wymioty. Byłem na spacerze tak że tydzień ma być z ładną pogodą to sobie pospaceruje i pomyślę co dalej z tymi treningami. W piątek jeszcze raz spróbuję udać się do Strefy Byków. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 225 Wiek 54 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 18991
Witam

Jest nowy plan treningowy i stare ćwiczenia no i jest z powrotem nadzieja na poprawę swoich wyników siłowych. Opis treningu

Trening oparty na bazie ze strongLifts 5x5 ale myśl rosyjska czyli cykle i periodyzacja czy jak to się tam nazywa .Podstawą treningu i jego bazą jest trening na ciężarach 70%-85%CM tutaj jednostek treningowych na dane ćwiczenie jest 10 .Przy treningu będę pisał strefa I czyli
strefa I (70%-85% CM)-10 treningów -5sx5p
strefa II (85%-95%CM)-3 treningi 5sx3p
strefa III(95%-102,5%CM)4 treningi 5s-1p
odbój (60%-70% CM) 6 treningów 5sx6p

I od nowa z większym mam nadzieje CM

W danej strefie mogę jechać liniowym zwiększaniem ciężaru czyli dodaję co 2,5kg co trening ale to zależy ode mnie jak jest pawer mogę od razu wskoczyć na 5sx5px85% lub słaby dzień to pójdzie 5sx5p x 70% i też będzie dobrze. By się nie pogubić na pierwszy raz pojadę dodając co trening 2,5 kg tak jak to było w StrongLifts5x5 również ilość serii może być różna ale nie więcej niż 5 i nie mniej niż 3 .No to do dzieła.

Dzisiejszy trening strefa I
Przysiady 95kgx5sx5p
Wyciskanie leżąc 70kgx5sx5p
Wiosłowanie 70kgx5sx5p.

Trening miodzio już mi tego brakowało. Do usłyszenia w poniedziałek i miłego weekendu wszystkim.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 225 Wiek 54 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 18991
Witam.

Co Mark Rippetoe myśli o dodatkowych ćwiczeniach na brzuch jeśli robisz ćwiczenia na wolnych ciężarach.

https://startingstrength.com/article/your-gut-your-health-and-situps 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konkurs : 7 silnych tygodni z progresją + 30 kg

Następny temat

chce schudnąc

WHEY premium