SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik treningowy .Wzrost siły w systemie 5x5

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 54797

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2181 Napisanych postów 6161 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311111
Bardzo rozsądny wybór programu. Starting Strength powinien być obligatoryjnie pierwszym programem dla nowicjuszy i tych po przerwie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 225 Wiek 54 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 18991
@kabo9-podaj przykładowy jadłospis na jakiś dzień, ile czego dostarczasz .


Najczęściej to wygląda tak.

śniadanie 6.30-7.00
szklanka wody sok z połówki cytryny
-jajecznica paleo 4 jaja (żółtka płynne dodawane pod koniec smażenia) wykonane na łyżeczce masła klarowanego do tego warzywa ząbek czosnku ,papryka czerwona,pomidor przyprawy pieprz i odrobina soli.

11.00 kawa 250ml + 100 ml mleka kokosowego , łyżka oleju kokosowego,1/4 łyżeczki cynamonu oraz do smaki niewielka ilość wanilii oraz łyżeczka miodu.

12.30 kasza gryczana,amarantusa lub z komosy ryżowej około 100-150gram plus tarte jabłko lub gruszka 150 gram do smaku cynamon i garść orzechów włoskich lub orzeszków ziemnych nie solonych około 50 gram.

obiad
16.00-17.00
mięso z wolnowaru (bardzo wygodna sprawa dla osób pracujących do południa) najczęściej udziec z indyka ale też jest i wieprzowina lub wołowina raz w tygodniu ryba około 200-250 gram do tego warzywa 200 gram warzywa różnie brokuły.bataty,marchew ,kapusty ,buraki itp.(dynia jako zupa lub budyń ale rzadko)


kolacja
20.00-21.00

sałatka warzywna 200g jarmużu plus cebula czerwona,pół awokado do smaku pomidor,papryka,rzodkiewka przyprawy sos na bazie octu jabłkowego ogólnie tego wychodzi 350-500g .

Na dole wklejam filmik z wolnowarem. Piękna sprawa mięso mięciutkie idealne. Polecam.




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130566
kabo9 - no to masz możliwość oceny diety.
Ja w każdym posiłku mam białko a tu nie widzę go na kolacji tzn. w ostatnim posiłku
Podobno starsi ludzie (tacy np. jak ja) powinni jeść więcej białka :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 225 Wiek 54 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 18991
@ojan-Ja w każdym posiłku mam białko a tu nie widzę go na kolacji tzn. w ostatnim posiłku
Podobno starsi ludzie (tacy np. jak ja) powinni jeść więcej białka :)


Jeszcze miesiąc temu było białko zwierzęce na kolację do tej sałatki było 100-150g mięsa z piersi indyka lub kurczaka. Ale efekt był taki że noc nie przespana co dwie godziny do ubikacji z moczem ,płytki sen.A nie przespana noc brak regeneracji.Ale myślę o po eksperymentowaniu z białkiem roślinnym. Z moich obserwacji wynika że na mnie bardzo korzystnie działa białko roślinne a komosa,amarantus lub gryka to prawie 14g B w 100g produktu.Tak że różnie to bywa dla jednych białko zwierzęce to idealny posiłek daje siłę dobrą muskulaturę i regenerację ciała. Innym niestety może nie służyć a nadmiar obłoży się w postaci zbędnego tłuszczu. Puki co nie rezygnuję z mięsa bo mi bardzo smakuje a i te 150-200g na razie zostawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
ja na kolacje pciskam jajka z bananem i maslem orzechowym zapijam kielonem wina i lulu
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2141 Napisanych postów 4613 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530526
A sery, typu twaróg, kozi i.t.p. ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130566
"Z moich obserwacji wynika że na mnie bardzo korzystnie działa białko roślinne a komosa,amarantus lub gryka to prawie 14g B w 100g produktu.Tak że różnie to bywa dla jednych białko zwierzęce to idealny posiłek daje siłę dobrą muskulaturę i regenerację ciała. Innym niestety może nie służyć a nadmiar obłoży się w postaci zbędnego tłuszczu."

Badania podają, że nadmiar białka nie odkłada się w postaci tłuszczu (ale ja nie za bardzo wierzę w nie - dlatego często piszę "podobno" - chociaż teraz testuję ok. 4g/kgmc).
Tego białka roślinnego np z gryki to ciężko byłoby zjeść - po ugotowaniu wychodzi 1kg produktu a to jest tylko 28g białka!
No ale tu podsumuje Cię talib żywieniowy i spec od redukcji - kabo9
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 225 Wiek 54 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 18991
@jsdolan-A sery, typu twaróg, kozi i.t.p. ?


Sery smaczna i pożywna sprawa. Ale w żywieniu paleo nie dopuszczalna . Sery kozie ,owcze są za drogie dla mnie w codziennym użyciu natomiast krowie są smaczne ale niestety śluzotwórcze w moim przypadku kaszel,katar okresowe bóle stawów. W teście na tolerancję pokarmową u mnie na niebiesko czyli do wyeliminowania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130566
jsdolan5
A sery, typu twaróg, kozi i.t.p. ?

Kilka lat temu jadłem 1kg twarogu dziennie.
Ostatnio na kolację jadałem omlet z 5 jaj L.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 225 Wiek 54 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 18991
@ojan-No ale tu podsumuje Cię talib żywieniowy i spec od redukcji - kabo9



Fajnie by było. Bo też mam takie wrażenie że białka jest zdecydowanie za mało jeśli chodzi o dźwiganie. Z roślinnych jest jeszcze soja wysoka zawartość białka. W postaci tofu z warzywami nawet smaczna.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konkurs : 7 silnych tygodni z progresją + 30 kg

Następny temat

chce schudnąc

WHEY premium