SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik treningowy

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7826

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


DZIENNIK TRENINGOWY

Po przemyśleniu sprawy postanawiam założyć dziennik. Mam nadzieję że ktoś mnie pomoże.

Zacznijmy od danych:
Wiek : 20 lat
Waga : 52 kg
Wzrost : 163 cm
Obwód w biuście : 84 cm
Obwód pod biustem : 74 cm
Obwód talii w najwęższym miejscu : 69 cm
Obwód na wysokości pępka : 74 cm
Obwód bioder : 83 cm
Obwód uda: 51 cm
Obwód łydki: 33 cm
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch, uda
W którym miejscu najszybciej chudniesz : łydki, ramiona
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: staram się minimum 3 razy w tygodniu ćwiczyć A6W oraz inne ćwiczenia na uda i pośladki oraz wieczorem biegać lub w przypadku brzydkiej pogody skakać na skakance.
Co lubisz jeść na śniadanie: Teraz jestem w domu więc rano po ćwiczeniach jem 2 kromki chleba pełnoziarnistego z szynką i np pomidorem lub jajecznice z jedną kromką chleba
Co lubisz jeść na obiad : Uwielbiam ryby i frytki, ale często jem mięso (kurczak) i to najczęściej tylko mięso biorę, czasem ewentualnie makaron
Co jako przekąskę : mam słabość do słodyczy ale potrafię się powstrzymać. Zjadam jakiś owoc lub kromkę chleba
Co jako deser : raczej nie jadam deserów
Ograniczenia żywieniowe : nie jem ziemniaków bo jakoś się kiedyś oduczyłam i nie potrzebuje zaczynać ponownie.
Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz, czy bierzesz tabletki hormonalne : regularnie miesiączkuje i biorę tabletki antykoncepcyjne.
Preferowane formy aktywności fizycznej: biegi, siatkówka, pływanie - właściwie wszystko.
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety : po prostu ograniczenie, jedzenie mniej, nie jedzenie kolacji i słodyczy.

Ogólnie jestem szczupłą dziewczyną i nie potrzebuje chudnąć na całym ciele. Chciała bym sprawić aby mój brzuch był bardziej płaski. Moim zdaniem mam całką niezłą talie ale odrobinę za duże boczki i lekka oponka co powoduje że mój brzuch wystaje a gdy siadam robi się nie fajne 3 fałdy... Na górze jest zdjęcie wiec można zobaczyć jak to wygląda jak stoję. Wysłałam bym więcej zdjęć ale nie bardzo widzę jak to zrobić...

Ogólnie chciała bym zająć się też moją pupą i udami oraz ramionami co mi ciągle powtarza mój facet ale to może później.

Dużo siedzę na różnych stronach związanych z ćwiczeniami i szukam ćwiczeń na brzuch. Jestem wymagająca i wysportowana więc potrzebuje dobre i nie łatwe ćwiczenia. Ale wczoraj znalazłam nowe, może je podam i napiszecie mi co o nich myślicie, jest ich dość dużo i nie wiem czy przypadkiem za dużo..

Oto one:
Ćwiczenia na płaski brzuch
1. Nożyce
Połóż się na plecach, ręce ułóż wzdłuż ciała. Następnie unieś nogi i wymac*** obiema nogami równocześnie, w prawo i w lewo, tak by nogi krzyżowały się w kostkach. Raz jedna noga przy mijaniu się na być na górze, raz na dole. Możesz wykonywać również nożyce pionowe. Wymac*** obiema nogami równocześnie, w górę i w dół, nie dotykając ziemi.
2. Brzuszki
Połóż się na plecach. Następnie podnoś się tak, aby nogi i tułów stworzyły kąt prosty. Możesz również utrudnić sobie zadanie - wyprostuj nogi i spróbuj dotknąć głową kolan a rękami stóp. Możesz również wykonywać brzuszki skośne - podnoś się tak, aby dotknąć prawym łokciem ziemi za lewym kolanem, a potem na odwrót.
3. Scyzoryki
Połóż się na plecach. Ręce spleć na karku. Następnie przyciągaj ku sobie zarówno nogi ugięte w kolanach jak i tułów. Następnie opuść nogi i tułów, wracając do wyjściowej pozycji. Ćwiczenie wykonuj szybko, bez odpoczynku podczas wykonywania serii.
4. Prostowanie nóg
Połóż się na plecach, podnieś wyprostowane nogi, tak by stworzyły z podłożem kąt około 45 stopni. Ćwiczenie polega na zmienieniu ustawienia pojedynczej każdej z nóg tak, aby jej łydka stworzyła z udem kąt prosty, a udo kąt prosty z tułowiem. Łapiemy wtedy rękami za kość piszczelową i robimy wdech. Następnie wydychamy powietrze wracając nogą do wyjściowej pozycji.
5. Wyrzuty nóg
Połóż się na plecach na podłodze, nogi lekko ugięte w kolanach, ręce możesz spleść na karku. Podnieść ciało, tak, by być opartym na stopach i barkach. Jedną nogę powoli wyprostuj i podnoś do góry, gdy znajdzie się równolegle do drugiej to uginamy ją w kolanie i przyciągamy do klatki piersiowej. Nogami ćwiczymy na zmianę.
6. Ćwiczenia w podporze tyłem
Usiądź na pośladkach i podeprzyj się z tyłu na wyprostowanych rękach. Nogi ugięte, znajdują się blisko pośladków. Na początku wyrzucamy nogi w przód, uginamy je i przyciągamy kolana do klatki piersiowej. Możemy również wyrzucać wyprostowane nogi w przód, następnie rozciągamy je na boki i przyciągamy do siebie.
7. Ćwiczenia z leżenia na plecach
Połóż się na plecach, nogi wyprostowane. Podnieś jedną nogę do góry, aby z tułowiem tworzyła kąt prosty, jednocześnie podnieś tułów. Ćwiczenie wykonujemy najpierw na jedną nogę, następnie na drugą.
Harmonogram ćwiczeń:
Tydzień 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.
1. tydzień 10 20 10 15 10 10 10
2. tydzień 15 20 20 15 15 10 15
3. tydzień 20 40 20 30 20 20 20
4. tydzień 25 40 30 30 30 20 30

A to już inne ale nadal na brzuch:
8. Połóż się na plecach, oprzyj pięty na podłodze i ugnij nieco kolana. Połóż dłonie na potylicy, tak aby kciuk znalazł się za uszami. Dolną część miednicy skieruj do góry, zmuszając do pracy mięśnie brzucha, a pośladki pozostawiając rozluźnione. Utrzymując tę pozycję, unieś głowę, kark i górną cześć pleców tak, aby łopatki oderwały się od podłogi. Zatrzymaj się, a następnie powróć do pozycji wyjściowej, zmieniając również ułożenie miednicy. Powtórz.
9. Połóż się na plecach i unieś ugięte nogi, tak aby uda tworzyły z tułowiem niemal kąt prosty, a łydki były ustawione równolegle do podłogi. Ułóż dłonie na grzbietach ud. Napinając mięśnie brzucha, podnieś dolną część miednicy do góry. Robiąc wydech staraj się odepchnąć dłońmi uda. Kolana przesuną się wtedy nieznacznie w kierunku klatki piersiowej i poczujesz napięcie w dolnej części brzucha.

I jeszcze znalazłam ćwiczenia na tej stronie: http://www.fit.pl/cwiczeniadlaciebie/plaski_brzuch/wyrzezb_swoj_brzuch__cwiczenia,20,1,0.html

Co nich myślicie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam ponownie:) dawno tu nie pisałam dlatego mam nadzieję że ktoś jeszcze mi odpisze na moje pytanie:)

Za tydzień zaczynam studia. Będę dojeżdżać i pewnie późno wracać do domu. Chciała bym nadal trzymać dietę no ale niestety nie wszystkie posiłki co jadałam w domu da się "przenieś" do szkoły. No więc moje pytanie brzmi czy znacie jakieś przepisy, posiłki dietetyczne które mogła bym brak do szkoły?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak dla mnie najlepszym ćwiczeniem na brzuch jest trening siłowy całego ciała i aeroby i my się do takiego właśnie skłaniamy. nie preferujemy ćwiczeń na jedną partię, bo tak czy siak z samego brzucha nie schudniesz, poleci wszystko
no i oczywiście dieta. to ona w znacznym stopniu determinuje, jak wyglądamy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 5688 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 34046
jw

jestes gotowa ćwiczyć siłowo?

wrzuć jeszcze zapis jednego dnia podliczony w dietetyk.sfd.pl

z Mayą http://www.sfd.pl/-t767671.html

Wolę być niedoskonałą wersją samej siebie, niż najlepszą kopią kogoś innego
Zwycięzcy to przegrani, którzy powstali i spróbowali o jeden raz więcej ..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tzn ogólnie biegam i od poniedziałku zacznę trening interwałowy, czy to wystarczy?
Oczywiście że jestem gotowa ćwiczyć siłowo tylko że nie mam sprzętu w domu (tylko ciężarki) a jestem osobą nie pracującą i nie bardzo mam ochotę wyciągać od rodziców kasę na siłownie (a muszę przyznać że w mojej miejscowości jest dobra siłownia).

Czyli ćwiczenia na brzuch mam sobie odpuścić? Te co podałam wyżej są nie dobre?
Ogólnie chciała bym też z pupy i ud trochę schudnąć. Mogę fotki wrzucić z tych parit ciała tylko hmmm... jak? bo nie widzę tu niczego co by mi to ułatwiło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 5688 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 34046
opisane ćwiczenia już robiłaś/robisz?
czy znalazłaś żeby robić?

poza tym jak cie chlopak szturcha o lepsza sylwetke to niech da kase na siłke

z Mayą http://www.sfd.pl/-t767671.html

Wolę być niedoskonałą wersją samej siebie, niż najlepszą kopią kogoś innego
Zwycięzcy to przegrani, którzy powstali i spróbowali o jeden raz więcej ..

...
Napisał(a)
Usunięty przez 4nn za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 568
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 11349 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 35553
ssandra, jesli masz sztangielki to mozesz kupic pilke gimnastyczna i zrobic sobie swietny trening wg Obliques. IMO cwiczenia na sam brzuch nic ci nie dadza, nie chudnie sie miejscowo

Redukcja 2012:http://bit.ly/yQSA4V
Nigdy nie twierdzilam ze jestem normalna!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 24786 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89719
poza tym jak cie chlopak szturcha o lepsza sylwetke to niech da kase na siłke

SOG

The woman is wild, a she-cat tamed by the purr of a Jaguar

Oficjalnie certyfikowana przez Vitalie jako 'odrazajaca anorektyczka'

HCFC: But skim milk is low in saturated fat
Charles Poliquin: So is Napalm

...
Napisał(a)
Usunięty przez 4nn za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 568
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ogólnie wiem że muszę dietę zmienić ale ciężko mi ja sama ułożyć bo nie znam się na tym i nie wiem co jest wartościowym białkiem itp. Nie wiem jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne no i przede wszystkim chyba muszę mieć najpierw jakiś stały trening żeby obliczyć to zapotrzebowanie.
Ale mój dzień wygląda mniej więcej tak:
śniadanie:
2 kromki chleba pełnoziarnistego np słonecznikowego (279kcal -100g) + szynka kanapkowa (ok 98 kcal - 100g)
2 śniadanie:
np jogobella owocowa (97 kcal-100g)
Obiad:
Różnie, najczęściej obiady mamy z których ciężko będzie mi się wyplątać bo może to głupie ale mama uważa że nie muszę stosować diet i jest wkurzona jak nie jem tego co ona zrobiła...
np pierś z kury (111 kcal-100g) + kartofelki
Kolacja: podobnie jak śniadanie tylko 1 kromka.
No i przede wszystkim pije wodę a rano kawa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A6W robiłam już. Za pierwszym razem pomogło i to bardzo a za drugim już nie.
Te ćwiczenia to są nowe (wczoraj znalazłam), jeszcze ich nie robiłam. Czyli oprócz biegania to co mam robić? Jakie to są te ćwiczenia siłowe?
Maya S jaki to jest trening wg Obliques?
Może uda mi się wyciągnąć kasę na piłkę...

Chłopak nie czepia się mojej sylwetki, uważa tylko że nie ćwiczę rąk i kręgosłupy i że to źle.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Danones - Przymiarki do redukcji

Następny temat

15 latka i ćwiczenia

Wiecej