SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik treningowy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1793

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2901
Witam,
Jak prowadzić dziennik treningowy, tj. co w nim zapisywać i w jaki sposób. Czy samo ćwiczenie, ilość powtórzeń/serii , obciążenie wystarczy? Czy polecacie jakąś aplikację czy zwykły notatnik wystarczy?
Znacie jakąś dobrą apkę z planami dla biegaczy raczej początkujących? Głównie chodzi o to żeby w słuchawce był dźwięk kiedy jest pora marszu a kiedy biegu, mierzenie przebytej trasy.
Trenuję fbw oraz bieganie , staram się tak trenować ale czasem nie dam rady i przekładam o dzień lub dwa dalej, bo praca, zaoczne studia i takie tam.
1 dzień fbw
2 dzień bieganie
3 dzień przerwa
4 dzień fbw
5 dzień bieganie itd..

Nie stosuję diety(ale jakieś złe nawyki wyeliminowałem typu podjadanie między posiłkami, 0 cukru), głównie zależy mi na zdrowiu a nie jakimś ogromnym progresie, ale jednak chciałbym jakoś notować swoje wyniki, co w przyszłości mogłoby być motywacją aby jakąś dietę wprowadzić :) .
Mam domową siłownię, nigdy na typowej siłowni nie byłem. Czy dobrym pomysłem jest skorzystać z pomocy trenera personalnego aby pokazał jak poprawnie technicznie wykonywać różne ćwiczenia?
Trenuję na stosunkowo niskich ciężarach przy większej ilości powtórzeń. Jak progresować? Co trening starać się zwiększać o kilka ilośc powtórzeń/ciężar/ilość serii czy po kilku treningach?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6453 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776832
Jakiś notatnik najlepiej. Notuj plan treningowy ze szczegółami czyli serie, powtórzenia, obciążenia i jak notuj jak działają na Ciebie poszczególne ćwiczenia.

Jak masz możliwość aby jakiś trener pokazał Ci ćwiczenia to śmiało skorzystaj zawsze warto.

Przydałoby się ogarnąć dietę bo bez niej efekty będą słabe.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2901
Okej, może to pora żeby jednak pomyśleć coś z dietą :)
Wrzucam fotki, spodziewam się odpowiedzi, że teraz redukcja by była najlepsza?
Ewentualnie wejść na zerowy bilans? Bo nie sądzę, żeby ktoś mi tutaj powiedział, że masa :D




Wrzucam takie zdjęcia, dla porównania . Wiem, że klatka krzywa, będę szedł do ortopedy, czy może to mieć istotny wpływ na powstanie jakiejś kontuzji? Prawdopodobnie jest to przez bardziej wysunięte żebro przy środku klatki, wyczuwalne dotykiem.

Dobowe zapotrzebowanie kaloryczne wyszło mi 3020 kcal, ze wzoru(gdzieś z internetu):
66 + [13,7 x masa ciała (78)] + [5 x wzrost (188)] - [6,76 x wiek (24)],
wynik * 1,6 - średnia aktywność (praca siedząca i treningi 3-4 razy w tygodniu).

Ogólnie jak jest z sylwetką? Bo ja mam wrażenie, że nie jest najlepiej, może ze względu na to, że za bardzo zwracałem uwagę przed pierwszą redukcją. Redukowałem z ~90kg, kilka lat temu. Przez ~2 lata nie liczyłem kalorii i waga stała mniej więcej w miejscu, może jeszcze parę kg ubyło., w tym czasie coś tam trenowałem rekreacyjnie z mniejszymi lub większymi przerwami. Teraz chciałbym na stałe wprowadzić siłownię/bieganie.
Co do tego trenera to po prostu chciałem iść na siłownię, wynająć na godzinę kilka razy i zrobić jak typowy trening fbw składający się z różnych ćwiczeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6453 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776832
Patrząc po fotkach to masz sylwetkę o małej masie mięśniowej, a tłuszczowej jest dość sporo. Jeśli byłeś aktywny to lekki deficyt możesz wprowadzić jeśli natomiast początki to daj bilans na zero i obserwuj. Trening siłowy i oczywiście zwracaj uwagę na jakościowy dobór produktów w diecie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co najlepsze zeby przytyc ? tanim kosztem hehe

WHEY premium