SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik master_20 Forma do lata

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 31424

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 49 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 16291
Cześć Ladies, zwracam się do Was o porady bo powoli czas chyba ruszyć cztery litery, żeby na lato nie marudzić, że mięśnie to ja mam ale pod warstwą ochronną. Już wystarczająco długo je chroniłam, czas je pokazać :D

ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: master_20
WIEK: 21
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: czasem poszłam pobiegać albo na siłownie ale nigdy to nie były regularne treningi

****PARAMETRY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 82 kg
WZROST: 168 cm
OBWÓD RAMIENIA:
OBWÓD ŁYDKI: 41 cm
OBWÓD UDA: 63 cm
OBWÓD BIODER: 114 cm
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA:
OBWÓD TALI: 78 cm
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 113 cm

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
Przede wszystkim chce schudnąć, dobrze wyglądać, dobrze się czuć i poprawić kondycję.

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: brak
PRZEBYTE KONTUZJE: brak
WADY POSTAWY: brak
ALERGIE: AZS, lepiej abym nie przesadzała z nabiałem
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: brak
CZY REGULARNIE MIESIĄCZKUJESZ? tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE? nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? Nie biorę żadnych leków ew. czasami antyhistaminowe

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: nie
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO): Przez ostatnie dwa tyg postanowiłam wypróbować dietę low carb 2200 kcal z rozkładem 150ww/białko 2g/kg/reszta tłuszcz. Uważam że bardzo dobrze się na niej czułam oraz zauważyłam poprawę skóry (nie wiem czy to było bezpośrednio tym spowodowane) krostki na ramionach i kondycja skóry, która była czasem zaczerwieniona przez azs się poprawiła. Schudłam przy tym ze 2kg ale teraz wszystko wróciło bo jestem chora i postanowiłam zostawić te pilnowanie diety, a w międzyczasie poradzić się was.

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - zrzut kilku dni z dziennika żywieniowego na www.potreningu.pl? 
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? nie trzymam żadnej diety (poza tymi dwoma tyg) moje jedzenie wygląda tak, ze jak coś ma to zjem a jak nie to ... nie, chociaż ostatnimi czasy staram się jeść śniadania i zabierać jedzenie do pracy ale różnie z tym bywa

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - Dostałam rozpisany trening na siłowni Calypso ale nie stosowałam go jeszcze. W tamtym tyg jedynie dwa razy poszłam pobiegać.


No i moje pytanie do Was brzmi co myślicie o redukcyjnej diecie Low Carb i jeśli to jest dobry pomysł to jaki rozkład BTW najlepiej jest dobrać i o czym trzeba przy tym pamiętać. Dodam, że zamierzam ćwiczyć trzy razy w tygodniu rano, najpierw trening siłowy potem aeroby w formie biegania. Baardzo zależy mi też na tym aby dieta była jak najprostsza i wiem, że to może być nie najlepszy pomysł jeśli chodzi o jedzenie ale nie przeszkadza mi jedzenie codziennie tego samego (Ew. przygotowywane na różne sposoby). Nie mam po prostu czasu na to aby codziennie wymyślać coś nowego.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 460 Napisanych postów 1592 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 229519
Podobny stan wyjściowy do mnie sprzed roku

Jak nie przeszkadza Ci brak wiekszego urozmaicenia w diecie to bedzie sporo latwiej - tez tak mam, grunt znalezc 'swoje smaki', dobry rozklad (z tym nie pomoge bo sie nie znam), fajne treningi i sie tego trzymac.

Powodzenia i wytrwalosci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679731
Wrzuć też ten plan który dostałaś. Zobaczymy co za "akrobacje" Ci tam polecili robić.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 49 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 16291
Dodaje w między czasie zdjęcia swojej aktualnej sylwetki.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 49 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 16291
Tak wyglądała moja dieta przez dwa tygodnie, o których pisałam ale tak jak mówiłam chce poznać Waszą opinię na temat diety Low Carb oraz zrezygnować z nabiału. Dodatkowo nie upieram się przy czymś konkretnym. Chcę aby było prosto i szybko jeśli chodzi o przygotowywanie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 49 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 16291
Jeśli chodzi o trening to niestety nie wiem jak się nazywają ćwiczenia ale już Wam pokazuje jak to wygląda na mojej rozpisce ;)

Przez treningiem ma być 15 min rozgrzewki na orbitreku.

Ćwiczenie 8 to brzuszki 3 serie po 20-30
Ćwiczenie 9 to plank 3 serie po 30 s

Po ćwiczeniach 30 - 45 min aerobów.

(5 i 6 ćwiczenie wykonywane na maszynach, a nie na wolnych ciężarach)





Zmieniony przez - master_20 w dniu 2018-02-06 00:08:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264578
Dietę bym urozmaiciła o orzechy, pestki, awokado, ryby. Chleb tostowy pszenny do wywalenia, z masłem orzechowym to też nie codziennie. Z dietą wysokotłuszczową musisz się obserwować, ja na takiej byłam i sflaczała się zrobiłam Oczywiście u Ciebie może być inaczej, aczkolwiek lubimy dosyć mocno węglowodany tutaj na forum pierwsze 2-3kg to może być woda, która z Ciebie zejdzie, dopiero później się okaże czy palisz tłuszcz czy stoisz.

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679731
No to tak na oko wygląda że uskuteczniasz niemal wyłącznie ćwiczenia na maszynach. Warto próbować ćwiczeń wielostawowych - one są lepszym narzędziem do kształtowania sylwetki.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Miałam pisać to co Nene. Po 3 kg spadku to bym nie wnioskowała czy działa czy nie działa, bo to na początku woda i treść żołądkowa głównie.
Ja jestem zdania, że na każdego może działać coś innego ALE zaczynałabym od diety zbilansowanej tradycyjnie i dopiero jak nie zadziała albo czujemy się źle kombinowała z innymi rozwiązaniami.

Trening- niestety typowy trening jaki układają trenerzy w sieciówkach. Maszyny nie są najlepszym rozwiązaniem. Nadają się moim zdaniem tylko w momencie, kiedy celujemy w konkretny mięsień przy szlifowaniu detali sylwetki. A my potrzebujemy kształtowania sylwetki i zaangażowania jak największej ilości mięśni a to dają ćwiczenia z sztangą i hantlami.

Ps. Urocza ostatnia fotka :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 49 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 16291
Dziękuje za szybkie odpowiedzi.

Wnioskując po tym co mówicie nie będę kombinować z dietą i ułożę zbilansowaną a jak będzie moment z brakiem efektów to wtedy będę kombinować.
paula.cw dzięki za uroczą fotkę :P

Wyliczyłam zapotrzebowanie w kalkulatorze potreningu.pl i wyszło mi tak:

BMR 1633 kcal
Aby utrzymać wagę przy umiarkowanej aktywności fizycznej: 2531 kcal

Teraz moje pytanie ile kcal uciąć z tych 2531 kcal do rozpoczęcia redukcji i jaki rozkład BTW przyjąć?

Sprawa treningu, na początku dodam, że będę ćwiczyć rano.
Czy mam zostawić ten trening, który dostałam czy lepiej będzie wziąć trening ladies?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 79 Napisanych postów 284 Wiek 40 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20608
Powodzenia :) Będę się przyglądać i kibicować :)

Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Zamierzam być cholernie szczęśliwa.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc i doradzenie

Następny temat

Czy 1900kcal wystarczy, aby przytyć ?

WHEY premium