SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik kalistenika - Janowsik

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3961

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 169
Witam serdecznie!
Po długim namyśle postanowiłem założyć dziennik treningowy w formie elektronicznej. Jestem pewien, że bardziej doświadczeni forumowicze na pewno czegoś mnie nauczą.

Wiek: 21lat
Waga: 82kg
Wzrost: 182kg
Cel: Sylwetka Stallone'a :)
Staż: 5 miesięcy
Aktywność fizyczna: Wcześniej 3 do 6 razy w tygodniu prosty trening kalisteniczny. Aktualnie metoda Lafay'a.
Obwody:
-klatka 115cm
-talia/brzuch 83cm
-nogi >60cm
-ramie 36cm (może 36,5)

Jeżeli chodzi o dietę to mam problem, ponieważ gdy tylko wchodzę na dodatni bilans z dużą ilością węglowodanów wydaje mi się, że nieziemsko się zalewam. Możliwe, że to woda, a ja jestem przeczulony.
Około miesiąca jem wg. zasad CKD; wcześniej bywało różnie, ale starałem się zawsze jeść te 2g/kgmc białka średnio tłuszczy i resztę uzupełniać węglowodanami. Aktualnie suplementuję się białkiem (jednak tylko dodatkowo głównie białko z pokarmu) i kreatyną (od 3 dni) oraz oczywiście witaminy i minerały jak i omega-3.

Trenuję metodą Lafay'a dopiero pierwszy tydzień, aktualnie jestem na etapie B1-6x7. Wcześniej jak pisałem pompki z plecakiem 12kg(różne warianty), podciąganie (różne warianty), brzuszki, a całość dopełniałem poprzez MC i rwania.

Będę sukcesywnie wrzucał posty ze swoimi wynikami po to, by bywalcy forum, którzy są bardziej doświadczeni mogli mnie poprawiać/sugerować zmiany.

Btw.: Wiem, wiem... zamiast się regenerować to o 1 w nocy wrzucam posty :) Ale wolne w robocie to się wyśpię.

Na początek zdjęcia z września czyli mój start z przemyślaną aktywnością fizyczną mającą na celu poprawę sylwetki, a nie wyników sportowych:







Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 169
Od 31 marca wracam z dziennikiem po kontuzji kręgosłupa. Jednakże już nie Lafay. Powoli włączę jakieś rutyny od madbarz i metodę drabinkową. Wakacje się zbliżają, a ostatnie dekagramy fatu trzeba spalić :)
Pozdro!

Zmieniony przez - Janowsik w dniu 2014-03-26 20:10:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 169
Zdjęcia z okolic listopada:












...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 169
I zdjęcia najbardziej świeże robione przy starcie Lafay'a:













Jak widać klatka kuleje i ramiona. Chciałbym wiedzieć co jeszcze powinienem nadrobić. Z góry dzięki!

Zmieniony przez - Janowsik w dniu 2014-02-19 01:19:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 169
Dzisiaj podbiłem kalorię, wiem, że już koniec lutego, ale przynajmniej do połowy kwietnia pociągnę z bilansem dość dużo ponad zapotrzebowanie. Zobaczymy co z tego wyniknie.
Postanowiłem także wprowadzić małą modernizację do metody lafay'a i od razu zamiast połowicznego ruchu w podciąganiu wprowadzam pełny zakres.

W przyszłym tygodniu dodam jakieś foty, zobaczymy jak mnie zaleje.

Zmieniony przez - Janowsik w dniu 2014-02-19 22:46:37
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 729 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4267
Jak dla mnie zalewanie się to głupota, można budować przecież czyste mięśnie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
powodzenia :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 169
@Asams No pewnie, że można i masz 100% racji. Na szczęście z tłuszczem nie mam takich problemów co z retencją wody, no ale kwestia pozbycia się tego nadmiaru to u mnie 2 tygodnie. I przesadziłem może z tym zalewaniem. Mam może 300-400kcal na +.

@Wisnia dzięki :)

Aha, i co myślicie o MC w trakcie Lafay'a? Dołączyć to ćwiczenie czy to może być za dużo?

Pozdro! :)

Zmieniony przez - Janowsik w dniu 2014-02-21 14:45:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 729 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4267
a 300-400 to lajtowo:D
Dla mnie nie ma co modernizować lafay'a, i MC będzie raczej zbędny, ale powiem Ci, że wszystkiego trzeba próbować, bo inaczej nie będziesz miał 100% pewności, że to działa lub nie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Najlepiej kieruj się własnymi przekonaniami odnośnie treningu. W sumie te plany są powymyślane, żeby stosować się tylko do nich, ale nie zaszkodzi modernizacja według własnego sposobu. Słyszałem kiedyś też, że ktoś robił lafay'a i skazanego jednocześnie (mieszając pół na pół te plany), jak widać jest pełna dowolność co do pomysłów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 283 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1395
powodzenia ciśnij Lafayem :D fajną masz dziarę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 169
Mam do Was pytanie. Jak wygląda progres w podciąganiu, jeżeli zdarzy się stagnacja? Na razie jest ok, ale czuję że przy 6x7 będzie ciężko. Wtedy mam zrobić cofkę czy np 7/7/7/6/6/5 itd?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nachwyt + biceps FBW jak połączyć

Następny temat

zakwasy

WHEY premium