SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik Viren

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 44842

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Witam,

na wstępie proszę o nie przenoszenie do DTP jeśli jest taka możliwość.


Płeć : Mężczyzna
Wiek : 21
Waga : ~83
Wzrost : 178

Waga jest orientacyjna, nie zwracam na nią dużej uwagi.

Uprawiane inne sporty: Czasem siatkówka, piłka nożna, bieganie, basen.

Cel treningowy :
- rehabilitacja i wzmocnienie mięśni
- nauka i dostosowanie techniki
- redukcja

Dieta:

Nie wyliczam/ważę wszystkiego, raczej skupiam się na tym aby było w miarę zdrowo i sensownie porozkładane w posiłkach.

Orientacyjnie:

Białko: 160
Węgle: 250 w treningowe, 200 w nietreningowe
Tłuszcze: 110

3-5 posiłków dziennie.
Śniadanie białko-tłuszcz zazwyczaj, reszta z węglami.
Lepiej się czuje na trochę większej podaży tłuszczy kosztem węgli.

Z reguły wychodzi tego trochę więcej.

Przeciwwskazania medyczne: chyba standardowo - problemy z kręgosłupem, przykurcze - z którymi walczę już jakiś czas. Złamana ręka w 3 miejscach też się czasem lubi odezwać.

Komplet badań był robiony, wszystko wyszło książkowo.

Suplementy: mam białko w razie potrzeby.

Plan:

Przysiad 4x10
Wyciskanie sztangi leżąc 4x10
Martwy ciąg 4x10
Wiosłowanie 4x10

Uwagi do ćwiczeń:
*przysiad – wiem, że będzie problem z głębokością ze względu na przykurcze i brak mobilnośći, zobaczę na pierwszych treningach czy nie lepiej będzie zrobić przedni albo box.
*martwy ciąg – pewnie zrobię wersję sumo.
*wiosłowanie – spodziewam się kota w dolnym odcinku grzbietu. Zmienię najwyżej na wiosłowanie leżąc na ławce.


Rehaby:

1.
Przysiad ze sztang nad głową z podkładkami 5x10
No barbell mc 5x10
Przysiad bez obciążenia bez podkładek 3x10
Półmostek biodrowy 3x12
Skłon w przód 3x10
+ rozciąganie

2.
SWS 3x10
No money 3x10
Rotacja zewnętrzna do góry 3x10
Plank 3x20s
+ rozciąganie

W tygodniu prezentuje się to tak:

Pon - rehab 1+2
Wt - T + rehab 1
Śr - rehab 1+2
Czw - T + rehab 2
Pt - rehab 1+2
Sb - T + rehab 1
Nd - off

Ciężary będą śmieszne małe, trening siłowy traktuję jako dalszą część rehabilitacji i wzmacnianie sylwetki. Liczę na pomoc z techniką bo na pewno będzie z nią walka i wystąpią z nią problemy

Wracam po ponad roku do ćwiczenia jakiegoś bardziej sensownego więc dziennik raczej rekreacyjny, postaram się nagrywać filmy, zdjęcia też się jakieś powinny pojawić .









Zmieniony przez - Viren w dniu 2016-01-04 18:17:30
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Viren, nic straconego
Każdy ma jakieś mniejsze-większe problemy i wahania- widzisz, ja odpukać raczej zdrowy, a motywacja bardzo nisko
Na ustawkę zawsze możesz wpaść choćby pomachać górę, za niedługo coś pewnie w Krk się zrobi
Zdrowiej i walcz!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
04/01/2016

Dieta:





Przede mną jeszcze ostatni posiłek około 20.


Posiłki nie są jakieś wyszukane, mam ukryty talent kulinarny, który mam nadzieje się objawi podczas prowadzenia dziennika .







Trening



Rehaby:

1.
Przysiad ze sztang nad głową z podkładkami 5x10
No barbell mc 5x10
Przysiad bez obciążenia bez podkładek 3x10
Półmostek biodrowy 3x12
Skłon w przód 3x10
+ rozciąganie

2.
SWS 3x10
No money 3x10
Rotacja zewnętrzna do góry 3x10
Plank 3x30s
+ rozciąganie


Komentarz

SWS bardzo dobre ćwiczenie pomocne przy pionowych wyciskaniach jeśli ktoś ma małą mobilność w łopatkach.
Przy No money zakres ruchu jeszcze jest mały, poprawienie tego będzie wymagało sporo czasu i wysiłku.
Reszta wyszła w porządku.






Zmieniony przez - Viren w dniu 2016-01-04 18:29:35
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6506 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777653
Jestem i będę zaglądał na pewno. Kto rozpisał Ci treningi rehabowe?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Ćwiczenia rehabilitacyjne rozpisane z konsultacją u fizjoterapeuty.
Pierwotnie miała być tylko jedna wersja jako wsparcie dla przysiadu i mc, druga została dodana profilaktycznie przez fizjoterapeute po stwierdzeniu małej mobilności w barkach i aby poprawić pracę łopatek.


Dzięki wielkie, Twoje rady będą bezcenne .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6506 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777653
To widzę, że trafiłeś na jakiegoś ogarniętego fizjo skoro zna takie ćwiczenia

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no i good luck
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
DUDEK

Cześć DUDEK, do ciebie zaglądam i obserwuję od jakiegoś czasu . Dawno temu miałem nawet przyjemność Cię poznać osobiście .



05/01/16

Trening 1

Dzisiaj pierwszy trening od długiego czasu zrobiony praktycznie ze samymi sztangami aby od razu wyłapywać błędy, których jest dużo.

Przysiad
20/20/20/20

Wyciskanie sztangi leżąc
20/20/20/20

Martwy ciąg
30/30/30/30

Wiosłowanie
20/20/20/20

Komentarz

Technika jest bardzo słaba, dół grzbietu ucieka, ścisk izometryczny brzucha puszcza, ogon jest, łopatki bardziej ściągnąć dół-tył bo też z nimi jest problem, koordynacja i ruch w każdym ćwiczeniu wymaga poprawy, gdzieś tam głowa sobie lata. Spodziewałem się tego typu problemów na tym etapie, byleby je w miarę szybko wyeliminować.

Do wiosłowania dorzucę ciężaru trochę aby wyeliminować ciągnięcie rękami.

MC zrobiłem klasyka, zostawię go na razie i zobaczymy jak będzie szła poprawa techniki i czy da się z niego coś wyciągnąć więcej.

Aby to wszystko ogarnąć potrzeba sporo czasu ale walczymy


Rehab

Rehaby:

1.
Przysiad ze sztang nad głową z podkładkami 5x10
No barbell mc 5x10
Przysiad bez obciążenia bez podkładek 3x10
Półmostek biodrowy 3x12
Skłon w przód 3x10
+ rozciąganie

Trochę czasu jednak potrzeba na dojście do etapu w którym technika w podstawowych ćwiczeniach oraz sylwetka na tyle się poprawi aby tych ćwiczeń nie robić.


Dieta







Wiele osób nie docenia zup - szczególnie przygotowanych ze świeżych produktów z dodatkiem warzyw i mięsa a może to być bardzo dobre źródło składników odżywczych, w dodatku odpowiednio przyprawione zdecydowanie lepiej smakuje niż klasyczny kurczak+ryż. Kolejnym argumentem za zupami jest możliwość zabrania ich do termosu przez co zawsze można je zjeść ciepłe w przeciwieństwie do posiłków zabieranych w zwykłych pojemnikach, które często są zimne.


Filmy


class="link" target="_blank">



class="link" target="_blank">



class="link" target="_blank">



class="link" target="_blank">



class="link" target="_blank">



class="link" target="_blank">



class="link" target="_blank">



class="link" target="_blank">





Zmieniony przez - Viren w dniu 2016-01-05 19:02:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Viren
DUDEK

Cześć DUDEK, do ciebie zaglądam i obserwuję od jakiegoś czasu . Dawno temu miałem nawet przyjemność Cię poznać osobiście .




Kraków? Trening na siłowni na basenie AGH ? Am I right ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Tak, tak .

Wtedy jeszcze byłem młody i bardziej sprawny .

Ty widzę, że przerzuciłeś się na trochę inną aktywność niż typowa siłownia .


Zmieniony przez - Viren w dniu 2016-01-05 19:54:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Witaj Viren

Będę zaglądał.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Witam ronie .

Mam nadzieje, że czasem coś podpowiesz .



Zmieniony przez - Viren w dniu 2016-01-05 20:18:56
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Crossfit

Następny temat

3xCrossfit + 1xFBW

WHEY premium