SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik Treningowy Narkerful ##Kalistenika##

temat działu:

Dzienniki Juniorów

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1837

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. Na początek powiem trochę o sobie. Mam 15 lat i treningiem interesuję się od 13 roku życia. Na początku były to typowe słabe plany typu wyciskanie i uginanie na biceps codziennie. Potem zacząłem bardziej interesować się dietą i trenowałem FBW. Ostatnio uświadomiłem sobie, że chciałbym bardziej "bezpiecznej" metody aktywności. Po Martwym Ciągu i Przysiadach zaczynały mnie boleć plecy, co nie wróżyło dobrze przy lekkiej skoliozie w odcinku piersiowym. Zacząłem czytać o sztuce treningu z masą własnego ciała - kalistenice.

Wszyscy polecali mi na początek jedną książkę - "Skazany na trening" Paula Wade'a. Zakupiłem ją i przeczytałem i tym programem będę trenować przez najbliższy czas. Dzisiaj odbędzie się pierwszy trening. Do metody skazanego dorzucę jeszcze 1-2 serię aerobów. Moimi głównymi celami są wszystkie ćwiczenia "wielkiej szóstki" i zdobycie ogólnopojętej sprawności fizycznej. Plan prezentuje się następująco (mój tydzień zaczyna się od soboty):

"Świeża krew"
Sobota - Pompki, wznosy nóg
Niedziela - HIIT (z początku 30 sekund szybko, 3 minuty wolno przez 25 minut)
Poniedziałek - wolne
Wtorek - wolne
Środa - Podciąganie i przysiad
Czwartek - HIIT
Piątek - wolne

Dla niewiedzących o metodyce ze skazanego - każde ćwiczenie ma 10 poziomów i określone progi przejścia do następnych. Z początku należy wykonywać tylko 4 kategorie (pompki, wznosy, podciąganie, przysiad), a gdy w każdym z nich przekroczy się 6. poziom należy dodać pozostałe 2 (mostek, pompki w staniu na rękach) i rozłożyć to na 3 dni treningu. Pierwsze poziomy w tych czterech ćwiczeniach, które na razie będę robił to dla pompek - pompki przy ścianie, dla wznosów nóg - podwijanie kolan, dla podciągania - podciągnięcia do pionu, dla przysiadu - przysiady w staniu na barkach.

Zapomniałem dodać, że moja waga oscyluje w granicach 51kg, a wzrost 169cm - typowy ektomorfik.
Jeśli chodzi o dietę to nie mam wyszukanej. Próbuję jeść zdrowo, zamieniam chleb na żytni, a przed i po treningu staram zjeść kilka wafli ryżowych. Próbuję też jeść trochę owoców i warzyw.

Relację z pierwszego treningu zrobię jeszcze dzisiaj lub jutro.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mój plan treningowy uległ zmianie.

Piątek - Cardio
Sobota -Pompki, wznosy nóg
Niedziela, Poniedziałek - Wolne
Wtorek - Cardio
Środa - Podciąganie, przysiady
Czwartek - Wolne

13 Marca 2015 Czwartek

Cardio

Typ: Rower Treningowy
Czas: 10 minut
Dystans: 2,82 km

Zmieniony przez - Narkerful w dniu 2015-03-13 20:46:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1449
Bardzo fajny wstęp, życzę powodzenia i z pewnością będę śledzić. :) Masz w planach wstawienie fotek? Fajnie będzie można zobaczyć progres.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jutro postaram się wstawić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
14 Marca 2015 Sobota

Pompki + wznosy nóg

Pompki przy ścianie 3x15
Podwijanie kolan 3x10

Słabe ćwiczenia i ilość powtórzeń, ale o to w tym chodzi. Odkładamy siłę do banku.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[DT] Eleris1904

Następny temat

[DT] MASA max 12 miesięcy

WHEY premium