SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik Oranż

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 14650

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4982
Witam Panie,
Wiek : 30
Waga : 65
Wzrost : 180
Obwód w biuście(1) : 79
Obwód pod biustem : 75
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 72
Obwód na wysokości pępka : 82
Obwód bioder (3): 95
Obwód uda w najszerszym miejscu: 60 (pod samym krokiem) 55 (środek uda)
Obwód łydki :
W którym miejscu najszybciej tyjesz : nogi, biodra, pośladki
W którym miejscu najszybciej chudniesz : twarz, ręce, klata, brzuch
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) siłownia: cardio X3, trening x2
Co lubisz jeść na śniadanie: owsiankę z owocami
Co lubisz jeść na obiad : kasza, makaron, mięso, ryba, warzywa
Co jako przekąskę : jak trzymam dietę przekąski mnie nie ruszają
Co jako deser : nie lubię słodyczy
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia: b.dobry
czy regularnie miesiączkujesz: bez hormonów tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: krążek hormonalny
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: tak (2 lata temu)
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : witaminy, omega 3, kreatyna(wcześniej)
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana, a przed oświeceniem o jej istnieniu oczywiście tradycyjne obcinanie kalorii do minimum i wydłużanie cardio do maksimum

Dziewczyny,
Zgłaszam się do Was po pomoc ponieważ muszę być zawsze pod czujnym okiem kogoś mądrego, żeby nie robić byle jak i byle co. A chcę też utrzymać rutynę treningową, bo to mnie trzyma przy życiu
A moja historia w skrócie brzmi tak :
Od dwóch lat ćwiczyłam pod okiem trenera personalnego, trzymając dietę (o różnym rozkładzie w zależności jaki był cel). Niestety mój trener nie uwzględnił wady postawy jaką mam i tym sposobem wypracowałam jedynie dużą dysproporcję między lewą, a prawą stroną ciała. Udało mi się rozbudować plecy, ramiona, barki, biceps - do tego mam wyraźnie skłonność, bo mało trenowałam w tym kierunku, a tutaj jedynie widoczne są efekty mojej ciężkiej pracy. Zgłosiłam się do niego o pomoc w poprawie estetyki pośladków, gdyż jak widzicie oplata je fałd skóry, który bardzo jest nieestetyczny, niestety przez cały ten czas i wszystkie możliwe cykle masy, redukcji i innych ten defekt nie drgnął ani na jotę. Wiem teraz po wizycie u fizjo, że przez cały ten czas treningów w ogóle nie używałam pośladków do pracy, a zwłaszcza dolnego przyczepu (bo góra pośladka jako tako się uniosła minimalnie). Teraz uczę się angażowania pupy i idzie mi nieźle.
Chcę trenować sama, bo wiem, że jest przede mną praca na lata, żeby jakoś ta pupa zaczęła wyglądać. Ale potrzebuję, żeby ktoś mnie trochę nakierował treningowo.

Poza tym cele:

- pośladki, niech już sobie będą płaskie, żeby tylko miały jakiś ludzki kształt
- brzuch, może być krata
- ogólna sylwetka fitness

Zapału mi nie brakuje, poświęcam się temu w 100%. Nie wyszło mi do tej pory, bo mój trener był niedouczony i tylko sobie zaszkodziłam.

A może to ja jestem dziwna, że praktycznie całe ciało zareagowało na trening, a ten tłuszcz na tyłku wcale??

Jedzenie mniej więcej wygląda tak samo każdego dnia. BTW 120/50/220 tak trochę teraz na oko, jeszcze z czasu redukcji pozimowej. Zdjęcia, które w lepszym świetle ujawniają mój problem mogę przesłać na priv jeśli ktoś zechce się pochylić nade mną, bo na tych naprawdę wyglądam korzystnie

Jeśli chodzi o trening, robię cardio na orbitreku i trening bez skakania i szaleństw bo 6 tyg temu miałam uszkodzoną torebkę stawową także jeszcze trochę delikatnie.

Jutro widzę się z trenerem fizjoterapeutą wypytam go dokładnie czego nie mogę robić. Do tej pory robiłam:
- marsz z gumą na boki (to uaktywniło pośladki w dużym stopniu)
- wypychanie na maszynie (ciężar jest na wysokości zgięcia kolanowego)
- martwy ciąg (dopiero teraz czuję również pośladki)
- przysiady (podobno nie umiem ich robić, wiec na razie robię tylko do mniej więcej 90 stopni - chociaż z moim trenerem siadałam z 60 kg do ziemi! )
- kilka ćwiczeń na bosu (bo podobno moje mięśnie, które trzymają całe ciało są słabe)
No i tyle. Nie wiem co mogłabym robić na górę ciała i brzuch.




Zmieniony przez - Oranż w dniu 2014-06-11 12:08:11




Zmieniony przez - Oranż w dniu 2014-06-11 12:10:01




Zmieniony przez - Oranż w dniu 2014-06-11 12:10:25




Zmieniony przez - Oranż w dniu 2014-06-11 12:10:50




Zmieniony przez - Oranż w dniu 2014-06-11 12:11:20
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4982
Trening 27/01

Trening B - wszystkie ćwiczenia 3x10

Rozgrzewka 5 min bieżni
1. Martwy ciąg - R + 45kg;50 kg; 50 kg

2a. wyciskanie sztangielek na ławce skośnej
2b. ściąganie drążka górnego do klatki 30 kg;30 kg;30 kg - ostatnie dociągnięte tylko do 8 powtórzeń, bo już było zbyt ciężko

3a. wznosy z opadu
3b. snatch jedną ręką - kettle 8 kg

4a. brzuszki 3x20-25
4b. odwrotne brzuszki
4c. "brzuszki" leząc na boku z nogami zgiętymi brzuch mam obolały jeszcze po ostatnim treningu


Cardio 15 min bieżnia

Jedzenie
suplementy witaminy, omega3

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
a trening, obciazenia?

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4982
Przez ostatnie 3,5 tyg robiłam pod okiem tego fizjo 2 x tyg:
30 min bosu, ciężar ciała: unoszenie kolan stojąc, przenoszenie nogi w tył i przód, odwodzenie nogi w bok, przysiad itp
4-6 x spacer z gumą na boki 20 sec (jedna noga)
Unoszenie bioder, nogi na piłce 3x 15
Wypychanie na maszynie (ok 15 kg) x 4 (każda noga)
MC 15x 4 (20kg)
W przerwach rozciąganie: dwugłowy, łydki

Jutro się z nim widzę ostatni raz, poproszę żeby mi rozpisał co i jak mam robić, bo on będzie mógł uwzględnić moją technikę i może powie co w tej sytuacji jeszcze będę wykonywać poprawnie.

Teraz obciążenia mam żadne, jak trenowałam ze "specjalistą" to w:
Mc 80 kg
Przysiad 65 kg
Wyciskam b.słabo 27 kg
Ale tym się nie ma co chwalić, bo technikę miałam poprostu złą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
możesz robić MC nie używając specjalnei pośladków, w każdym razie nie takim poziomie jakim oczekujesz.
Wrzuć nam filmik ze swojego przysiadu, nie ma tak że jak sie nie umie to robi sie do 90stopni to nei ma sensu

Na razie kiepsko jest rzeczywiście ale te ćwiczenai co robisz to nie uaktwynia ci posładków, może po prostu zacznij od wznosów bioder leżąc na podłodze, ale takich ładnych i czytaj
Klinike Posladków z naszego regulaminu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4982
Obliques dziękuję za odpowiedź. Oczywiście wiem, że wyglądam wstrętnie, bardzo cierpi na tym moja głowa, tym bardziej, że mam wrażenie, że już wszystkiego próbowałam w tej kwesti. Pomału odkładam na liposukcję
Klinikę pośladków znam i będę czytać.
Co to tych moich ćwiczeń. Czuję w trakcie pracy napięcie pośladków i mam spore zakwasy, czego nie udawało mi się osiągnąć wcześniej. Wcześniej silnym zmęczeniem pośladki odpowiadały tylko po suwnicy (przy bardzo dużych obciążeniach) i ginekologu.

Trening dzisiaj: 30 min cardio + brzuch na piłce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
lipo, ok, ale ty nei masz czego, chuda jesteś laska, te rozważania na temat uzywania przyczepów wiesz to legendy między bajki do włożenia, pośladki nei izolujemy, bo si eni eda i pracuja zawsze w całości, te różnice (góra dół) są kosmetyczne.
I pamiętaj jak pupa pracuje to sie poprawia w całości i szczerze to jakoś nei wyglądają towje mięsnie na słabe

I dąż do zakresu 8-10 powtórzeń na 15 to jedynie ma sie zakwasy nie buduje solidną masę mięśniową zwłaszcza, że jesteś juz wprawiona

I pamiętaj o filmiku dla nas z MC i przysiadu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4982
Obliques wiem, że chuda jestem, tylko zad jakby nie z tego kompletu Filmy już mam. Czy mogę je jakoś prywatnie Ci pokazać, a nie tak wszem i wobec??

Będę robić do 10 powtórzeń, dziś rano jeszcze po staremu było.

Musze popatrzeć jak te ćwiczenia się nazywają wszystkie, na razie tak starałam się opisowo.

Trening rano:
4 x 30 sec marsz z gumą na boki (na nogę)
Pomiędzy seriami: triceps x 15 – uginanie w opadzie tułowia , biceps x 15 - uginanie stojąc (3kg na rękę )
4 serie x 15 na nogę Wypychanie na maszynie (15 kg)
2 x 20 ginekolog (40kg)
2 x 25 ginekolog przywodzenie (40kg)
2 x 12 MC z kettlem (16 kg)
2x 15 ściąganie wyciągu górnego w opadzie tułowia, proste ręce
Brzuch
Rozciąganie

Przy tym MC ciężar mam maleńki, ale jak teraz robię w końcu ruch również z nóg, a nie tylko głupio ciągnę rękami i plecami to i taki ciężar czuję.

Wieczorem
Będzie Cardio 25 min

Jedzenie identyczne jak z pierwszej strony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
posłałam maila a wiesz, że ten twój avek ....ta laska robi okropną rzecz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4982
Hahaha, widzę Obliques, że masz oko na wszystko W takim razie wywalę tą babę niech nie szpeci.

Dziękuję za maila, filmy poszły

Zmieniony przez - Oranż w dniu 2014-06-13 00:01:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4982
Dzisiaj odkryłam, że orbitrek nie musi być tylko nudny. Zabrałam sobie film do obejrzenia i w ten sposób będę mogła nadrobić zaległości z ostatnich dwóch lat Jadę nie za szybko, do max tętna 140, więc obraz nie skacze i jest git.

Aktywność : 35 min Orbitrek (miało być dłużej, ale już zamykali pakernię)

Jedzenie




Posiłki wpisuję byle jak, ale oczywiście jem 5 razy i staram się, żeby w każdym jedzeniu było po równo.
Białko doliczam do 120 gr pełnowartościowego, dlatego zawsze będzie przekroczone.
I dobranoc

Zmieniony przez - Oranż w dniu 2014-06-14 00:21:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Nie doliczajco rozumiesz przez "pelnowartosciowe"?. Jezeli masz zdoznicowane zrodla bialka zawsze profil jest pelnowartosciowy. Podnies tluszcz do 70g . Kalodie powinnas mic prznajmniej 2000

Zmieniony przez - obliques w dniu 14/06/2014 10:59:01
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nie wiem co dalej

Następny temat

mięśnie

WHEY premium