SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne - obalamy wzór:masa ciała*24*wsp.aktywności(1-1,5)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

Ilość wyświetleń tematu: 88471

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Kiedy nie widac efektow to dadaje lub odejmuje sie kalorie, zawsze piszemy o tym nowym.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 262
Tomassino ogólnie bardzo ciekawy art, prawdą jest że 100% jest tylko wyczucie własnego organizmu, a każdy z nas jest przecież inny, ale wypróbuję Twoją metodę, pozdrawiam

Iść swoją drogą, nie dać satysfakcji wrogom.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645
Dobry art, ale dalej nic nie wiem.

Jakie zapotrzebowanie ma ważąca 65 kg kobieta, która oprócz treningu siłowego 3x w tyg. nie wykonuje żadnych męczacych czynności? Dodam, że chce schudnąć. Chcę ułożyć dla niej dietę niskoww.

Podpowiedz proszę.

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 2090 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20230
moim zdaniem ten wzór jest dobry, poniewaz jak ktos zaczyna to musi sie na czyms oprzec, ja juz z tego wzoru nie korzystam bo juz jakos czas stosuje rózne diety i znam swoje zapotrzebowanie ale jak kto zaczyna to spokojnie moze oprzec sie o ten wzór ( w moim przypadku on sie nie myslił duzo z prawda )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 134 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3190
czesc. jak mi wyszlo 1917 i okrelam swój stan aktywnosci na 1.95 to mam to poprostu pomnozyc i jak chcem sobie ułozyc diete na redukcje to musze odjać 500 kalorii??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 227 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1582
"czesc. jak mi wyszlo 1917 i okrelam swój stan aktywnosci na 1.95 to mam to poprostu pomnozyc i jak chcem sobie ułozyc diete na redukcje to musze odjać 500 kalorii??"
Nie zawsze odejmuje się 500 i nie zawsze mnoży się przez 1,95 dla takiego stopnia aktywności (tam podałem przybliżone wartości dla osoby o zbliżonych, do moich, parametrach). Ale z tego co piszesz - waga 90 kg, z profilu wyczytałem wzrost 173cm, aktywność wysoka to możesz przyjąć zapotrzebowanie na poziomie 3400-3700kcal i od tego odjąć 300-500kcal. Obserwuj swoje ciało, jak reaguje na taką liczbę kalorii. Jeśli zauważysz zbyt szybki spadek wagi, spadek sił to możesz obciąć mniej, albo podnieść wartość dziennego zapotrzebowania. Po pewnym czasie liczenia kalorii, obserwacji własnego ciała będziesz w stanie precyzyjniej określić swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 134 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3190
dzieki serdeczne!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
na początek nawet taki wzór waga*24*Wsp jest dobry.

Później zaczyna się sajgon i ciągłe kombinacje.

pzdr/

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 134 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3190
teraz tylko ditę ułożyć i jestesmy w domu. troszke poczytam i ułoże> mam nadzieje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
a jaka mam aktywnosc jesli mam 5 treningow koszykowki w tygodniu + czasami silownia w 6 dzien?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Dieta na masę-proszę o pomoc!

Wiecej