SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dzień dobry. Ocena diety low carb.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1336

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 93
Dzień Dobry.

ANKIETA
Wiek : 19
Waga : 90
Wzrost : 192
Staż treningowy: 1 rok
Obwód pasa: 88
Obwód klaty: nie pamiętam a nie mam miarki pod ręką :)
Obwód uda: j.w.
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): Ostatni rok ćwiczyłem rekreacyjnie czasem bieganie, czasem rowerek, jakieś tam pompki, podciągania (bardziej opuszczania bo podobno bardziej skuteczne przy małej ilości podciągnięć). Na tą chwilę chce rozpocząć trening przygotowujący na 1000m, oraz trening armstronga (podciąganie), do tego codziennie troszkę brzuszków na piłce + jakieś spinania itp. no i stretching :)
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) : Brak
Stan zdrowia: Problemy z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa... :/(co rusz to wypada coś)
Preferowane formy aktywności fizycznej: Bieganie, basen, drążek, piłka gimnastyczna, ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała.
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Gdzieś tam się kreatyna trafiła.
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t: Brak diet mimo to staram się jeść zdrowo
Wrażliwość na stymulanty: Nie znane
Możliwosci finansowe: 300 msc
Cel/problem/opis: Chciałbym na początek zacząć stosować dietę LOW CARB którą sam ułożyłem z wsparciem jakichś artykułów. Chciałbym żebyście ją ocenili czy jest chociaż w połowie albo czy cokolwiek tam jest w niej dobrze Chciałbym zapytać do tego wszystkiego czy dołożyć można l-karnityne + thermo speeda? (witaminy + omega3 już jem) chce się pozbyć jako pierwszy punkt oponki z brzucha i wychudzić troszkę nogi a później już ćwiczenia typowo na wytrzymałość i dalej siłę.



Przepraszam za format zdj. I w ogóle przepraszam za błędy i inne naruszenia
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3653 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21670
Chcesz dietę low carb a bierzesz się za jakieś węgle w prochu ;P . Wywal to całkiem .. Służę pomocą .

Jak pomogłem to nie skąp sog-a :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 151
Absolutnie nie kupuj l-karnityny! Tej substancji masz wystarczająco bez żadnych dodatkowych suplementów. Nie polecam witamin, skoro masz zdrową dietę to po co Ci wydawać kasę na coś co dostarczasz z pożywieniem? Co do omega-3 to jedz więcej ryb i kup olej lniany, dorzuć awokado i znowu nie musisz przyjmować czegoś w tabletkach. Termo speeda możesz dorzucić, ale po jakimś czasie. Na początek wystarczy obcięcie węgli. Nie ma co od razu startować ze wszystkim, warto mieć jakiegoś asa na później. Powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 93
Bardzo przepraszam za tamto zdj już poprawione :)





Czy brać do tej diety witaminy olimpa + omega3?
Dostęp do ryb może i jest jako taki, ale jakoś nie pałam do nich "miłością" że tak to ujmę (tuńczyk z puszki, paprykarz + makrela wędzona to jeszcze jako tako :) )


Zmieniony przez - Runner1994 w dniu 2014-03-18 20:48:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
https://www.sfd.pl/######_Najważniejsze_tematy_dla_JUNIOR_a_!!!!!_######-t834427.html

Brak ci podstaw!

przed i po treningu węglowodany złożone (makaron, ryż itp) i mięso (150g kury). Na śnaidanie typowy schemat mistrzów: jajka na twardo/miękko + owsianka na mleku
na kolację twaróg + jakieś źródło węgla (płatki owsiane) LUB tłuszczu (migdały, orzechy, oliwa itp)
w szkole kanapki z mięsem (prawdziwym) mogą być lub serem dobrej jakości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 93
Rano owsianka - nabije mi węgli dużo a to ma być low carb.
Czyli po treningu zamienić carbo na np. ryż, makaron?

Zmieniony przez - Runner1994 w dniu 2014-03-18 20:51:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
przeczytaj co ci napisałem o posiłkach. Ilości są proste. Torebka ryżu przed i po treningu, czyli 100g. Po co ci low carb? Żeby energii nie mieć na treningu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 93
To się boryka z tym co czytałem o tej diecie...

"Przez pierwsze dni redukcji bądź po prostu odżywiania się zgodnie z zasadą low carb zaleca się aby spożywać nie więcej niż 20-30g węglowodanów dziennie. Ma to na celu nauczenie organizmu korzystania ze źródeł energii w postaci tłuszczy. W późniejszym etapie można podnieść spożycie węglowodanów do wartości 150g dziennie. Można dodatkowo użyć oleju MCT jako źródła energii przed treningiem, nie wliczając już tego do dziennego bilansu."
i do tego dalej gdzieś było:
"Większa energia
Zanim wszyscy pseudo eksperci rzucą się by spalić kanadyjskie ambasady wysłuchajcie mnie. Osoby będące na diecie niskowęglowodanowej bardzo często donoszą o większych pokładach energii. Testy psychometryczne zawsze donoszą o lepszym samopoczuciu pacjentów stosujących się do tego rodzaju diety."

Także?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
także nie znam się na low carb więc tu się moje kompetencje kończą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 93
Zmienione carbo na ryż 50gram.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3653 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21670
Zacznij sobie od większej ilości węgli i potem stopniowo kalorie obcinaj z węgli wtedy nie przyłapiesz stangnacji. Rano Daj do śniadania jakieś otręby owsiane żeby podbić błonnika , większość węgli zjadaj po treningu polepszy to efekty . Ja obecnie jestem na diecie Medium Carb ( pozwólcie że tak to sobie nazwę :) ) ale do niskiego pułapu zejdę pod sam koniec redukcji dopiero na dopalenie resztek tłuszczu dlatego że nie chcę tracić siły i masy mięśniowej :) tobie też tak radzę .

Jak pomogłem to nie skąp sog-a :D

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na poprawę sylwetki

Następny temat

boczny akton barków

WHEY premium