SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Dysproporcje obwodu brzucha??

Wysłana -
Witam wszystkich..
Mam pytanie związane czy to genetycznie czy dysproporcje do poprawienia :) dodam ze byłem z kręgosłupem u lekarza i mam perfekto :)_

Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
na zdjeciu nie widac brzucha
Wysłana -
Zakładam, że chodzi Ci o wcięcie w talii po prawej stronie.
U jakiego lekarza byłeś? Tylko fizjoterapeuta raczej może to stwierdzić, że masz perfekt kręgosłup.

Wg mnie może być delikatna skolioza, widać trochę bardziej, jak się podkręci kontrast na zdjęciu. Lekki łuk w lewo na dole i w prawo na górze. Ale to też mogą być moje zwidy, jakieś twoje specyficzne ustawienie, krzywo założone gatki, oświetlenie...

Możesz dać jeszcze zdjęcie w pochyleniu do przodu z wypiętym dolnym odcinkiem, tak żeby kręgi było bardziej widać. U mnie wtedy widać wyraźniej skrzywienie, jak stoje prosto, to już nie za bardzo.

Zmieniony przez - xorton w dniu 5/11/2018 12:58:06 AM
Wysłana -
Różnica jest bardzo niewielka i może wynikać z tego, krzywo stoisz ewentualnie może gdzieś być delikatna różnica bo nie jesteśmy idealnie symetryczni.
Jeśli kręgosłup badał kompetentny lekarz to wszystko gra.
Wysłana -
Byłem na robione prześwietlenie kręgosłupa i wyszło ze nie mam skoliozy. Fizjoterapeuta to samo powiedział i dodam, że z przodu też widać przy skośnym zewnętrznym ze mam dysproporcje. I zastanawiam się jakimi ćwiczeniami to mogę wyrównać albo jakieś porady
Wysłana -
Jeśli pojawia się dysproporcja, a z postawą wszystko w porządku to możesz gdzieś niesymetrycznie się ustawiać podczas ćwiczeń albo zwróć uwagę czy w życiu codziennym funkcjonowaniu czy pracy nie masz jakiejś aktywności, w której jedna strona jest dominująca bo mogła z tego powstać dysproporcja.
Wysłana -
wstawiłbym zdjęcie brzucha ale nie mogę ;/
Wysłana -
target="_blank"</a>
Wysłana -
Znacie jakieś ćwiczenia żeby ewentualnie zniwelować?
Wysłana -
Powiem Ci szczerze, że ta dysproprcja nie jest duża. W teorii mógłbyś zrobić jakieś ćwiczenie unilateralne ale to może znów doprowadzić do dysproporcji przeciwnej.
Wysłana -
od przodu może nie wygląda najgorzej ale gorzej z tyłu ;/
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź