SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dysproporcja w budowie rąk

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4594

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Mawashi z działu Szatnia.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1536
Witam
W budowie mięśni ręki lewej a praweju siebie zauwazyłem dużą dysproporcję. Jestem praworęcznyi prawa ręka jest
trochę bardziej umięśniona o d prawej(głownie bicepsi triceps)co często ujawnia się w czasie treningu gdy lewa
się męczy szybciej niż prawa.Co powinienem zmienić w treningu aby zmienszyć różnice?
Większe ciężary ,więcej serii lub powtórzeń?
Z góry dziękuję
GenRommel

Więcej zdziałasz dobrym słowem i pistoletem niż samym dobrym słowem

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 269 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9495
Ja miałem ten sam problem. Przed pójściem na siłownię lewa była trochę mniejsza i o wiele słabsza od prawej ( biceps).
Dobrym ćwiczeniem jest uginanie przedramion trzymając hantle i operając łokieć na kolanie. Dobry będzie tez modlitewnik. W zasadzie spróbuj maksymalnie izolować biceps w czasie ćwiczeń. Pozwoli Ci skupić się na danym mięśniu, tu biceps, maksymalnie.
Nie zapomnij o tricepsie - 2/3 objętości ramienia.
Mam nadzieję, że Ci troche pomogłem.

Sport to zdrowie, ale nie za wszelką cenę:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1341 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26265
Mialem swego czasu podobny problem.Moj prawy biceps byl niewiele mniejszy od lewego. Po skonczeniu kazdej serii na biceps zmienialem sztangielke na lzejsza i robilem 4-5 dodatkowych ugieć prawa reką.Po trzech miesiacach dysproporcja zniknela

TEN-SHIN

"Nie ruszaj gówna póki nie śmierdzi" - mówi staropolskie przysłowie

http://www.sfd.pl/_TEN-SHIN_/_Dziennik_/_Trojboj_Silowy_-_metoda_6x6-t376521.html
ZAPRASZAM!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wedloog mnie nie ma co kombinowac predzej czy poznej rece sie wyrownaja i bedzie wszystko w porzadku. i raczej bedzie szybciej niz pozniej!
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1151 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7738
Zamiast sztangi używaj sztangielek.

If my woman would try to kick my ass I`d say: "You get your bitch ass back to the kitchen and make me some pie!"

Kto się śpieszy ten się potyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Naskret ma rację. Dysproporcje zanikają w trakcie działnia niefizjologicznych obciążeń na mięśnie. Nie jest udowodnione co to powoduje. Wiadomo natomiast, że jeśli ćwiczony jest jeden mięsień np;po lewej stronie ciała, to odpowiedni mięśień po prawej też rośnie.(Naukowo dowiedzione-Podstawy Fizjl.Klin.Prof.Nazar).( Nie dotyczy to przymusowego unieruchomienia-gips,ponieważ muszą być zachowane ruchy dowolne). Spekuluje się, że znczenie tu ma układ pozapiramidowy i napienie gamma motoneuronów regulujących napięcie mięśni przez zakończenia pierścieniowo spiralne we wrzecionkach mięniowych.Ble ble ble. Reasumując.Ćwicz równo i solidnie obie strony, a wszystko się wyrówna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 466 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 33915
Mimo wszystko najlepsze byłyby sztangielki, a to dlatego, że ćwicząc sztangą silniejsza ręka może wykonywać większą pracę niż słabsza. Cwicząc sztangielkami każda musi pokonać taki sam opór.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak się poszerzyć????Help

Następny temat

pompki na sile ?

WHEY premium