sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Trening dla zaawansowanych

Dodaj odpowiedź

Dyskusje z moderatorami i doradcami,odpowiedzi na zaawansowane pytania.

Wysłana -
Wiesz ja to widzę u osób, z którymi współpracuję, że podczas treningu mają tendencję do popadania w skrajności. Każdy zrobi 2-3 treningi i później poczyta i chce drop sety, regresje albo wprowadzać różne odmiany ćwiczeń bo jest za lekko.
Wówczas daje się 5 serii przysiadów ale w tempie 4010 i doznania się zmieniają.
Nie trzeba za wiele żeby dać mięśniom bodziec często manipulacja tempem, zakresem powtórzeń i przerwami daje progres na 2-3 miesiące bez tykania ćwiczeń.
W razie pytań pisz zawsze można się powymieniać doświadczeniami
Wysłana -
dzięki. w razie pytań napiszę, ale też postaram się żeby to były rozsądne pytania jeśli już :).
Wysłana -
Dokładnie Rion. Każda zmiana to impuls. Zbyt mocny bodziec, zbyt drastyczne zmiany, prowadzą często do przemęczenia/przetrenowania. Tak to przynajmniej wygląda u naturala, na dopingu podejrzewam że raczej nie trzeba aż tak mocno uważać. :)
Wysłana -
aPAWEL
Dokładnie Rion. Każda zmiana to impuls. Zbyt mocny bodziec, zbyt drastyczne zmiany, prowadzą często do przemęczenia/przetrenowania. Tak to przynajmniej wygląda u naturala, na dopingu podejrzewam że raczej nie trzeba aż tak mocno uważać. :)

Ani nie trzeba tak dużo kombinować-chyba że w dawkowaniu

Może dorzucę swoje trzy grosze jak znajdę trochę czasu.
Wysłana -
Siema :) . Odwodzenie ramiona na boki (środkowy akton barków) słyszałem wiele teorii jeśli chodzi o ułożenie ramion, zgięcie w łokciach , ciężar lekko przed sobą itd itd. Jak zrobić to ćwiczenie żeby dawało 100% efektu, przy największym bezpieczeństwie . Nie interesuje ściąganie łopatek itd tylko i wyłącznie gdzie ma być ciężar jaki tor itd :) z góry dzięki
Wysłana -
Dla bezpieczeństwa stawu barkowego najlepiej nie całkowicie w bok tylko minimalnie z przodu i pod koniec hantle można delikatnie zrotować na zewnątrz. Wówczas kośc ramienna jest w najlepszym ułożeniu.

Ręce lekko ugięte.
Wysłana -
Jeśli chodzi o rotowanie to zawsze robię , co do lekko ugiętych też zawsze polecam . Całkowicie wyprostowane od razu czuć że nienaturalnie działa na obręcz całą.Tylko spotykałem sie z teorią ze całkowicie zgięte 90 stopni a wtedy dźwignia jest całkowicie zmieniona i praca. Dzięki za pomoc :)
Wysłana -
W tym ćwiczeniu trzeba pamiętać, że łokieć jest tym elementem prowadzącym i ma być najwyżej w ruchu unoszenia.
Wysłana -
pborek
Siema :) . Odwodzenie ramiona na boki (środkowy akton barków) słyszałem wiele teorii jeśli chodzi o ułożenie ramion, zgięcie w łokciach , ciężar lekko przed sobą itd itd. Jak zrobić to ćwiczenie żeby dawało 100% efektu, przy największym bezpieczeństwie . Nie interesuje ściąganie łopatek itd tylko i wyłącznie gdzie ma być ciężar jaki tor itd :) z góry dzięki

A czy to na pewno jest pytanie do tego tematu i do działu dla zaawansowanych. Nie wydaje mi się.
Wysłana -
no jakieś niuanse można by starać się wydobyć... właściwie stawy barkowe powinny być bezpieczne w każdej pozycji, z mojego doświadczenia wynika, że właściwie każda pozycja zadziała dobrze z wyjątkiem znacznego wychylenia przedramion ku przodowi, jednak najlepiej gdy ręcę będą tylko minimalnie zgięte w łokciach a barki ułożone i prowadzone niemal idealnie na bok, ruch powinien przypominać takie swego rodzaju odpychanie. jakby się ktoś uczył latać:)
Strona 51 z 51
Dodaj odpowiedź