SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dyskusje z moderatorami i doradcami,odpowiedzi na zaawansowane pytania.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

Ilość wyświetleń tematu: 59301

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Usunięty przez nightingal za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 218 Napisanych postów 1049 Wiek 5 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 169829
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 3608 Wiek 2 lata Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 86178
Panowie, zależy mi na poprawie góry klatki i brakuje mi takiego ćwiczenia w planie.

Pozwoliłem sobie wyedytować Twojego posta tak, żebym nie musiał go skasować. To nie jest temat od takich pytań. tu dyskutujemy na dużo wyższym poziomie ogólności. Do szczegółowego pytania dotyczącego konkretnego planu treningowego czy innych detali zakłada się po prostu odrębny temat.

nightingal






Zmieniony przez - nightingal w dniu 2018-04-16 21:30:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6506 Napisanych postów 36006 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679563
W każdym przypadku ważną rolę odgrywają pewne indywidualne predyspozycje. Niemniej jednak Zawsze można znaleźć jakieś ogólne zalecenie, które powinny zadziałac zawsze.

Moim zdaniem jedną z fajniejszych opcji jest ściąganie dolnych wyciągów na bramie podchwytem. Ważne tylko żeby nie jechać z rączkami wyciągu za wysoko a po prostu skupić się na tym jak pracują mięśnie piersiowe i kiedy osiągamy ich maksymalne napięcie.

Inna fajna opcja to jakieś asymetryczne ćwiczenia na hammerach czy maszynach typu butterfly jednorącz. Żeby mocniej zaangażować klatkę wystarczy "wyostrzyć" kąt jaki tworzy trenujące ramię a płaszczyzna wyznaczana przez tułów. Wybierasz taka maszynę która właśnie ma angażować górę i dodatkowo dodajesz do pieca tym ustawieniem tułowia. Gwarantuję że poczujesz gdzie jest granica napięcia Twoich piersiowych przy czymś takim.

Znakomicie górę klatki potrafi zaangażować powerfly na lekkim skosie 20-30 stopni - o ile w szczycie fazy koncentrycznej będzie się dopinało świadomie klatkę.

W każdym z ćwiczeń na górę klaty da się dodać gumy oporowe - właśnie, żeby w końcówce jeszcze lepiej musieć dopiąć klatkę. także jakiekolwiek ćwiczenie na górę klaty plus gumy i się robi ciekawie.

Ogólnie też wąskie wyciskanie sztangielek na lekkim skosie dodatnim także świetnie działa na górę klatki. Ważne tylko żeby tor ruchu sztangielek nie przypominał tego jaki wykonuje się przy wyciskaniu sztangi. Przy sztangielkach przedramię ma być prostopadłe w momencie kiedy sztangielki dotkną klatki i dość mocno muszą się zbliżyć w szczycie fazy koncentrycznej.

Opcji jest multum. Kwestia poeksperymentowania.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
A co teraz na tę górę miałeś ? Bo pytanie czy trzeba szukać specjalnego ćwiczenia czy po prostu trochę przebudować plan.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6506 Napisanych postów 36006 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679563
Ale to już może Panowie w temacie u Krisa - bo właśnie chodzi o to żeby tu nie było takich dyskusji na temat konkretnego planu.
2

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 3608 Wiek 2 lata Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 86178
Okej, założyłem nowy temat. Dzięki za porady, myślę właśnie że rzeczywiście spróbuje hammera jednorącz a do rozpiętek dorzucę gumę (trzymaną za plecami i na dłoniach razem z hantlami?).
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Tabata , ile serii danego ćwiczenia

Wiecej