SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dyskusje z moderatorami i doradcami,odpowiedzi na zaawansowane pytania.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

Ilość wyświetleń tematu: 59302

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776851
Wiesz ja to widzę u osób, z którymi współpracuję, że podczas treningu mają tendencję do popadania w skrajności. Każdy zrobi 2-3 treningi i później poczyta i chce drop sety, regresje albo wprowadzać różne odmiany ćwiczeń bo jest za lekko.
Wówczas daje się 5 serii przysiadów ale w tempie 4010 i doznania się zmieniają.
Nie trzeba za wiele żeby dać mięśniom bodziec często manipulacja tempem, zakresem powtórzeń i przerwami daje progres na 2-3 miesiące bez tykania ćwiczeń.
W razie pytań pisz zawsze można się powymieniać doświadczeniami

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzięki. w razie pytań napiszę, ale też postaram się żeby to były rozsądne pytania jeśli już :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
aPAWEL V-ce MR SFD PRO
Ekspert
Szacuny 309 Napisanych postów 1169 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 57290
Dokładnie Rion. Każda zmiana to impuls. Zbyt mocny bodziec, zbyt drastyczne zmiany, prowadzą często do przemęczenia/przetrenowania. Tak to przynajmniej wygląda u naturala, na dopingu podejrzewam że raczej nie trzeba aż tak mocno uważać. :)

191cm, 96-100kg, siłka od 1999r, bieganie od 07r. GALERIA:
https://www.sfd.pl/_PAWEŁ_ZERO_KOKSU_-t421703-s299.html REKORDY: 400m w 55, 800m w 2:04, 1500m w 4:30, 3000m w 10:25, 5000m w 18:38, 10km w 41:40, Maraton w 3h28 - wszystko z wagą 96-98kg. Martwy ciąg: 215kg, Wycisk leżąc: 155kg. Skok wzwyż: 180cm (710/1400 IAAF points) z wagą 98kg. KULTURYSTYKA NATURALNA: Mr SFD 2012: http://www.sfd.pl/aPAWEL__zero_koksu-t421703-s212.html Debiuty 2013: http://www.sfd.pl/PAWEŁ_ZERO_KOKSU-t421703-s232.html Wiosenna forma 2014: http://www.sfd.pl/_PAWEŁ_ZERO_KOKSU_-t421703-s253.html Mistrzostwa Siedlec 2014: http://www.sfd.pl/_PAWEŁ_ZERO_KOKSU_-t421703-s257.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
aPAWEL
Dokładnie Rion. Każda zmiana to impuls. Zbyt mocny bodziec, zbyt drastyczne zmiany, prowadzą często do przemęczenia/przetrenowania. Tak to przynajmniej wygląda u naturala, na dopingu podejrzewam że raczej nie trzeba aż tak mocno uważać. :)


Ani nie trzeba tak dużo kombinować-chyba że w dawkowaniu

Może dorzucę swoje trzy grosze jak znajdę trochę czasu.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3653 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21670
Siema :) . Odwodzenie ramiona na boki (środkowy akton barków) słyszałem wiele teorii jeśli chodzi o ułożenie ramion, zgięcie w łokciach , ciężar lekko przed sobą itd itd. Jak zrobić to ćwiczenie żeby dawało 100% efektu, przy największym bezpieczeństwie . Nie interesuje ściąganie łopatek itd tylko i wyłącznie gdzie ma być ciężar jaki tor itd :) z góry dzięki

Jak pomogłem to nie skąp sog-a :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Dla bezpieczeństwa stawu barkowego najlepiej nie całkowicie w bok tylko minimalnie z przodu i pod koniec hantle można delikatnie zrotować na zewnątrz. Wówczas kośc ramienna jest w najlepszym ułożeniu.

Ręce lekko ugięte.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3653 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21670
Jeśli chodzi o rotowanie to zawsze robię , co do lekko ugiętych też zawsze polecam . Całkowicie wyprostowane od razu czuć że nienaturalnie działa na obręcz całą.Tylko spotykałem sie z teorią ze całkowicie zgięte 90 stopni a wtedy dźwignia jest całkowicie zmieniona i praca. Dzięki za pomoc :)

Jak pomogłem to nie skąp sog-a :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776851
W tym ćwiczeniu trzeba pamiętać, że łokieć jest tym elementem prowadzącym i ma być najwyżej w ruchu unoszenia.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6507 Napisanych postów 36007 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679566
pborek
Siema :) . Odwodzenie ramiona na boki (środkowy akton barków) słyszałem wiele teorii jeśli chodzi o ułożenie ramion, zgięcie w łokciach , ciężar lekko przed sobą itd itd. Jak zrobić to ćwiczenie żeby dawało 100% efektu, przy największym bezpieczeństwie . Nie interesuje ściąganie łopatek itd tylko i wyłącznie gdzie ma być ciężar jaki tor itd :) z góry dzięki


A czy to na pewno jest pytanie do tego tematu i do działu dla zaawansowanych. Nie wydaje mi się.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
no jakieś niuanse można by starać się wydobyć... właściwie stawy barkowe powinny być bezpieczne w każdej pozycji, z mojego doświadczenia wynika, że właściwie każda pozycja zadziała dobrze z wyjątkiem znacznego wychylenia przedramion ku przodowi, jednak najlepiej gdy ręcę będą tylko minimalnie zgięte w łokciach a barki ułożone i prowadzone niemal idealnie na bok, ruch powinien przypominać takie swego rodzaju odpychanie. jakby się ktoś uczył latać:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Tabata , ile serii danego ćwiczenia

Wiecej