SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Duza roznica miedzy seria a rekordem........

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2819

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez p-aR-ker z działu Strongman.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 394 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9029
Witam! Mam takie pytanie a raczej niepokoi mnie to. Otoz moj rekord na klate wynosi 130kg. Jednak w serii nie moge wziac 100 nawet 10 razy. Jak zaczynam od 100 kg. to robie max 8. Czy jest to zwiazane z typem wlokien tzn. szybkokurczliwe i wolno? Czemu ja tak dziwnie mam? Za odpowiedzi oczywiscie SOGI.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
Tak jest to związane z rodzajem włókien jeki masz bardziej rozbudowane bądź jaki masz stosunek jeednych do drugich ustosunkowany genetycznie. Włókna białe (szybkokurczliwe) - im masz ich więcej lub lepiej rozwinięte tym masz większą zdolność do podnoszenia dużych ciężarów w 1 powt.
Są silne ale szybko się męczą dlatego przy większej ilości powt oddają inicjatywę włóknom czerwonym
Włókna czerwone (wolnokurcziwe) są odpowiedzialne raczej za wytrzymałość, wolno się męczą ale są słabsze (jeżeli chodzi o ciężar w 1 powt) od białych

Różne rodzaje treningu stymulują bardziej jedne lub drugie, u ciebie nastąpił w wyniku treningu lepszy rozwój tych drugich (bądź masz genetycznie ustalony doży stosunek czerwonych do białych) i stąd tak mała przebitka ciężaru do liczby powt


Chociaż to tylko jedna strona medalu - za zdolność do podnoszenia dużych cężarów odpowiada w b. dużym stopniu układ nerwowy, który też trzeba odpowiednio przystosować do dużych ciężarów, nie tylko do dłogotrwałych przeciążeń na seriach po 6-10 powt, do tego dochodzą jeszcze stawy



------------------------------
*Nie ma granic możliwości, są tylko bariery do przełamania*

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No ja wiem tylko tyle ze zalezy to od indywidualnych predyspozycji.Jednak głębiej w to nie bede wchodził bo poprostu nie wiem dlaczego tak jest.Twój przypadek jest rzeczywiscie dość dziwny.Ja szarpie 130 na płaskiej.Jednak jak kiedyś próbowałem w pierwszej seri robić 100 to wyszło 16 powtórzeń.U innych wygląda to podobnie z tego co widze na siłowni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 394 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9029
No, mowie wam. Jak zaczynam od 100 to robie max. 8 powtorzen, a jak robie progresje to w ostatniej serii 100 robie 4-5 powtorzen max. Nie czaje tego. Wkurza mnie to i zniecheca . Nigdy nie bralem koksu, wiec spadkow nie mam raczej, kreatyne raz bralem. Odpowie ktos jeszcze? Oczywiscie macie po SOGU.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1741 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27250
Żeby rozwinąć mięśnie nie są Ci potrzebne powtórzenia, tylko odpowiednia ilosć powtórzeń tak żeby pobudzić włókna do wzrostu.
W treningu na siłę też te powtórzenia nie sa ważne - ważniejsza jest dynamika ruchu i jedno maksymalne powtórzenie.
Spróbuj kreatyny - w moim przypadku daje właśnie postęp w ilości powtórzeń.

Power comes from God.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 817 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20161
U różnych osób ćwiczących tzw. przebitka jest różna.
Jedni do ciężaru, który wyciskają 10 razy dokładają 20 inni 40-50 kg.
Oprócz rodzaju włókien mięśniowych ( co dobrze wytłumaczył BYK ) zależy to tez od rodzaju treningu jaki stosujesz. Jeżeli robisz trening siłowy, twoje mięśnie przyzwyczajają się do dużych ciężarów i małej ilości powtórzeń. Wydolność mięśniowa jest mała.\
Odwrotnie jest u kulturystów.
Po prostu musisz sobie odpowiedzieć na pytanie- czy chcesz wyciskać duże ciężary czy mniejsze ciężary na większą ilość powtórzeń.

Pozdrowienia.

*** Znawca w dziale Nasze zdjęcia , Strongman i trójbój siłowy i Suplementy ***
*** OPEN YOUR MIND ***
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
Przemo ma racje - przebitka zależy od rodzaju treningu bo od rodzaju treningu zależy jakie włókna bardziej rozwijasz

No i jeszcze jedna waża rzecz - technika wykonywania


------------------------------
*Nie ma granic możliwości, są tylko bariery do przełamania*

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Master180, spadek ilości powtórzeń po 100 kg związany jest z brakiem odpowiedniej wytrzymałości siłowej mięśni biorących udział w samym wyciskaniu. To,że wyciskasz 8x 100 kg przy 130 CM, jest najzupełniej normalne. Ciężary rzędu 80% CM wyciska się 6x, ciężary rzędu 75% CM - około 8x. Powiedziałbym nawet, że masz bardziej rozwiniętą wytrzymałość niż trójboiści, a to z kolei oznacza, że trenowałeś metodami kulturystycznymi - na ilość powtórzeń.

Ilość powtórzeń spada ci na 100 kg, bo widocznie od początku treningu nie stosujesz rozgrzewki - od gryfu do cięzaru docelowego. Jeśli rozpoczniesz treningi od odpowiedniej rozgrzewki organizm szybko się do niej przyzwyczai i 8 powtórzeń wykonasz nie na 100 kg, a na 105 czy 107,5 kg - dlatego własnie, że będzie lepsza sprawnośc całego aparatu ruchu zaangażowanego w wyciskaniu. Zmiany w mięśniach następują powoli. Organizm musi nastawić się na magazynowanie większej ilości substancji odżywczych, potrzebnych do większej pracy mięśni. Daj mu czas!

Osobiście nie bardzo widzę sens we wchodzenniu na duże ciężary rzędu 70-80% CM bez rozgrzewki. Chyba, że chcesz złapać kontuzję...


Jeśli preferujesz ilość powtórzeń to rozgerzwka może wyglądać następująco:

20 kg x 12, 60 x 8, 80 x 6. Serii jest nie dużo, a praca całego aparatu ruchowego biorącego udział w wyciskaniu sztangi - dużo lepsza niż bez niej. I teraz wchodzisz na te 100 kg. Nawet, jeśli początkowo zrobisz tylko 5x, to się nie przejmuj! Zrób wtedy takim systemem serie docelowe:
5, 4, 5 (próbujesz tyle wykonać), 4, 5.

Na kolejnym ciężkim treningu, czyli za tydzień, wejdziesz na: 6, 4, 6, 4, 5 powtórzeń.

Kolejny tydzień to 7, 5, 6, 5, 5,

Dalszy: 8, 6, 8, 6, 7.

Oczywiście chodzimi o zasadę stopniowego zwiększania ilości powtórzeń w seriasch i przeplatania serii wykonywanym ma maksymalna ilośc powtórzeń z seriami lżejszymi. Progresja powtórzeń z tygodnia na tydzień może okazać się większa.

Czyli:

max1, max1-2, max2, max1-2, max3
lub
max1, max1-2, max2, max2-2, max3

W seriach na max1, max2, max3 starasz się uzyskać tyle ile tylko się da i musi cie asekurować kolega. serie na max1-2 czy max2-2 są seriami lekkimi, do których nie musisz się specjalnie przykładać pod kątem wysiłku. Najważniejsze są serie ciężkie, to one dadzą i siłe i wytrzymałość.

Popróbuj tego sposobu, a zobaczysz, że organizm przyzwyczai się do rozgrzewki, a wytrzymałość siłowa na wiekszych ciężarach i tak pójdzie ci w górę!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1019 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9710
no ja tez mam podobnie 131 rekord na serie 100 na 10powt i dziwne bo szlo mi coraz wiecej na raz a na serie wcale... taki organizm widocznie

PKS ''ANOREKTYK'' SÓJCZE/VITOR GYM

PKS ''Azbest'' Legendary Gym

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 997 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4337
Master180,

Wszystko co powyzej napisane jest swieta prawda. Czytalem Twoje oba posty i zastanawialem sie wlasciwie co chcialbys osiagnac?!
Piszesz ze maxa masz 130 a 100 kg wyciskasz jedynie 8 razy - No i pieknie!!
Zastanów sie czy bardziej wolisz wyciskac 100 kg x 20 jednoczesnie majac 120 kg maxa, czy nawet 100 kg x 8, i byc w stanie wycisnac 130-140 kg?
Pytasz czy to jest dziwne w Twoim przypadku... taka Twoja "natura" chlopie. Parker napisal, ze wlasciwie jestes bardziej wytrzymaly niz typowi trójboisci - zgadza sie! Ja bym powiedzial ze wlasciwie to jest z Ciebie material natrójboiste, jako ze mimo (prawdopodobnie) treningow typowo/czy raczej kulturystycznych, wykazujesz calkiem dobre osiagi wlasnie w przelozeniu do tego ile jestes w stanie wycisnac 100kg.
Zarowno Byku jak i Przemo200 pisali juz z lekka o rodzaju wlókiem miesniowych (ja tego rozwijac teraz nie bede) jak i o tym ze osiagi determinowane sa wlasnie rodzajem treningu - i to jest bardzo istotne!
Jako ciekawostke ilustrujaca waznosc zagadnienia opisze taki eksperyment w ktorym uczestniczylem jako wlasciwie swinka doswiadczalna: Kilka lat temu (wlasciwie to juz wieki temu) w okresie kiedy bylem kontuzjowany i niczego nadzwyczajnie ciezkiego nie dzwigalem, cwiczylem wtedy przez kilka miesiecy metodami zblizynymi do kulturystycznych, wieksza liczba powtorze- zakres ok 6-10, mniejsze obciazenia itd itp. Wtedy przeprowadzono na mnie badania na przyzadzie przypominajacym rodzaj wózka na rowni poczylej, cos a la hack-maszyna, z tym ze lzejsza i wieksza podstawa, podlaczona czujnikami do komputerka, drukarki i bzdetow... co ja mialem robic? Moim zadaniem bylo wybijac sie z platformy i jechac na wozku w gore, jak najwyzej i jak najmocniej plynnie kazde powtorzenie. Komputer rejestrowal moja moc, sile odbicia, czas kontaktu z platforma, zmeczenie itd itp. Co sie okazalo? Okazalo sie ze najwieksza moc uzyskale zarowno w 8 jak i 10 powtorzeniu - dokladnie w takim zakresie w jakim cwiczylem. I wtedy wlasnie tak mi bylo wygodnie cwiczyc. - Prowadzacy badania powidzial ze to wlasnie typowy kulturystyczny profil.
Rok pozniej przeprowadzilem ten sam test, z tym ze wtedy juz normalnie cwiczylem pod kontem trójboju silowego i w poprzedzajcym okresie wiekszosc treningu wykonana byla z duza intensywnoscia, duzymi ciezarami i wiekszoscia w 2-uch powtorzeniach!! I co sie okazalo - ze najwieksza moc wlasnie uzyskalem w 2 powtorzeniu!! I to dalo naprawde do myslenia. Taka zmiana w przeciagu kilku miesiecy.

Predyspozycje to jedno, ale treninigiem mozna bardzo wiele zmienic.

nie szczyp sie tymi ma powtorzeniami na 100 kg... latwo jest zrobic wytrzymalosc - trudniej jest poprawic swojego maxa!

Pozdrawiam,


DO NOT just TRY, DO IT!

Bronek Włodarczyk
Trener Podnoszenia Ciężarów, Trener Kulturystyki
"Squats are better than Supplements" - Przysiady sa lepsze niz suplementy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 394 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9029
Dzieki chlopaki! Oczywiscie wszyscy sogi.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie ??

Następny temat

140kg na prostej ławce

WHEY premium