SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dusznosci...

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4638

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 513 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16284
Witam
Zwracam się z prośbą tutaj bo już nie wiem co robić.
Od połowy sierpnia mam duszności ( tzn mimo że nabieram powietrza to czuje się tak jakbym nie wziął) czuje się tak jak każdy gdy wstrzyma oddech na 20-30sekund, taki przyduszony. Poszedłem z tym do alergologa, ten zrobił spirometrie i powiedział że z płucami wszystko bardzo dobrze i żebym udał się do kardiologa.
Udałem się prywatnie do kardiologa, ten zrobił mi ekg (wyszło lekko źle) i echo serca, no i echo wykazało że mam wypadanie płatka zastawki dwudzielnej i śladową niedomykalność zastawki-powiedział, ze to powoduje duszności. Dostałem leki (metohexal i bemecor) leczyłem się tym do listopada, ale poprawy nie było wiec postanowiłem udac się do innego kardiologa w celu skonsultowania tego. Ten drugi kardiolog obejrzał wyniki echa, zrobił ekg i powiedział że to wypadanie płatka i śladowa niedomykalność na pewno nie powoduje u mnie duszności i stwierdził ze to prawdopodobnie ma podłoże nerwicowe.

Tak wiec udałem się do dobrego psychiatry-ten wysłał mnie na taki test psychologiczny do neuro-psychologa (musiałem tam pogadać z lekarką i odpowiedzieć na 560 pytań). Psychiatra powiedział ze ten test wyszedł dobrze i nie mam żadnej choroby pochodzenia psychologicznego. I w tym momencie sam już nie wiem co mam robić. Bardzo mecze się z tymi dusznościami. Dopadają mnie na jakieś 2-8 godzin dziennie, są dni kiedy w ogóle ich nie mam i jeszcze jedna ważna uwaga. Od sierpnia zaprzestałem pić alkohol ze względu na serce i wystąpiła taka sytuacja: Miałem pewnego dnia duszności ale była ważna impreza, wiec postanowiłem pójść- zacząłem pić alkohol i po kilku kieliszkach i piwie duszności przeszły mi, ale na drugi dzień kiedy się obudziłęm były 2 razy mocniejsze niż zwykle i męczyły mnie jeszcze kilka dni ze zdwojoną siłą, dlatego teraz nawet alkoholu pić nie mogę. Siłownia jest dla mnie bardzo ważna, ale niestety przez te duszności przeważnie nie mogę robić treningów. Może ktoś z was mi jakoś pomoże? Podpowie co mam robić bo już sam nie wiem? Mam tego naprawdę dość!

gg3636284

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Astma została wykluczona?

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 513 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16284
astma wykluczona, zreztą próbowałem różnych inhalatorów wziewnych na rozszezenie oskrzeli i nic nie pomagały

gg3636284

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Spróbuj u pulmonologa. Może on rzuci światło na problem...

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Usunięty przez krzykacz za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 23

"Najwartościowsza jest żywność,

która leczy i lek, który żywi"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 71
Mam to samo ostatnio popilem, rano wszystko okej, ale wieczór i drugi dzien to była masakra...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 71
umnie także stwierdzono nerwice ( podłoże psychologiczne )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1
widzę że nie tylko ja mam ten problem:/
też nie wiem co z tym zrobić. a alkoholu nie pije bo boje się że wykituje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1
bardzo jestem ciekawy czy można to wyleczyć
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy te objawy wskazują na tarczycę ?!

Następny temat

Kość ogonowa, obita czy złamana?

WHEY premium