SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Duża ilość pływania a rehabilitacja

Wysłana -
Witam! Zbliżają się wakacje więc można chodzić gdzieś nad wodę itd, tym bardziej że gdzieś się pojedzie.. więc pytanie czy jeśli będę pływać ok 3-4 godzinny dziennie lub nawet przesiadywać w wodzie dla odciążenia to wpłynie to pozytywnie na mój kręgosłup?

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
i tak i nie, nie każdy rodzaj pływania jest zdrowy dla kręgosłupa, najlepszy chyba na plecach będzie, przesiadywanie w wodzie nic nie da.
Wysłana -
Wpłynie pozytywnie na pewno, podobnie jak spacer, ale nie licz, że Ci w magiczny sposób wyleczy poważniejszą kontuzję/problemy z kręgosłupem. Tym bardziej, jak przestaniesz pływać, to po pewnym czasie pozytywny efekt zniknie.
Wysłana -
Jakis wielkich problemow nie ma, na codzien staly lekki bol no ale dokucza, mysle ze basen jest dla mnie dobry zeby wzmocnic w bezpieczy sposob oslabione miesnie I zeby plecy przestaly bolec
Wysłana -
Jasiu22
więc pytanie czy jeśli będę pływać ok 3-4 godzinny dziennie

pływałeś kiedyś chociaż połowę tego że tak luźno piszesz że myślisz że będziesz w stanie ?
Wysłana -
Tak podtrzymuje to
Wysłana -
Tylko nie rozumiem po co to pytanie bylo... chodzilo mi czy duza ilosc plywania pomoze w redukcji bolu w obrebie kregoslupa, a moze inaczej, czy powinna pomoc? Probuje juz wszystkiego bo poziom fizjoterapeutow jest masakryczny I juz ciezko mi w cokolwiek od nich wierzyc a bylem conajmniej u 6, "polecanych"
Wysłana -
Ja juz napisałem, niepoprawny styl pływania moze nie pomóc a nawet zaszkodzić
Wysłana -
Jasiu22
Tylko nie rozumiem po co to pytanie bylo... chodzilo mi czy duza ilosc plywania pomoze w redukcji bolu w obrebie kregoslupa, a moze inaczej, czy powinna pomoc?

a na jakiej podstawie to stwierdzić nie znając pacjenta ? Ani chociażby kwestii Twojej techniki w pływaniu ?
Jak każda aktywność również może przyczyniać się dolegliwości choćby przy nieprawidłowej technice czy braku balansu
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź