SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dużo jedzenia na masie, jak sobie radzicie?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4533

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 987 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93341
Dawajcie ulubione patenty (produkty, przepisy) na dostarczenie dużych ilości węgli i białek bez efektu w postaci wywalonego brzucha i zmulenia przez pół dnia. Ponad 4000kcal to już dla mnie lekkie wyzwanie - zaspokojenie tego w 100% stereotypowo "czystym" żarciem daje efekt przeżarcia i utraty apetytu (za duża objętość jedzenia, za dużo błonnika).
Jak sobie z tym radzicie?

FLUCTUAT NEC MERGITUR

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 137 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 9574
Mateusz4949
Miałem raczej na myśli zmuszanie się do jedzenia przy dużych ilościach jak to ma miejsce szczególnie u młodych ludzi co myślą "jak nie zjem 4000-5000 kalorii dziennie to nie urosne" czy coś w tym stylu. Niech jedzą normalne ilości a nie do momentu aż jest nie dobrze i nic się nie chce robić.
Raczej nie mam takiego samego toku rozumawani jak twój kolega i portfel trochę grupszy bo jem bardziej na bogato, a chleb i pizza to nie zdrowe i uważam że trzeba być d****em żeby tak jeść na codzień.
Podstawową rzeczą nad jaką bym się skupił to dostarczenie minerałów,witamin, niezbędnych kwasów tłuszczowych i aminokwasów, są to imo dużo ważniejsze żeczy niż puste kalorie które można nabijać "kurczakiem ż ryżem" 5 razy dziennie.
Nie można zapomnieć o dodawaniu sporej ilości warzyw i dobrych źródeł tłuszczy, owoce w umiarkowanej ilości ze względu na cukry.


Gdybym jadł 5000 tyś kalorii dziennie to zaraz zamienił bym się w zwałę tłuszczu ponieważ bardzo szybko mnie zalewa, pewnie też ze względu na wiek.
Jeżeli chodzi o mojego kolegę to nie je tak ze względu na portfel ( dzisiaj jest nadsztygarem,poza tym prowadzi dobrze prosferującą działalność ) tak je bo lubi.
Inna sprawa to to że problem bigoreksji i wmuszania w siebie jedzenia znam na czyimś przykładzie. Wpisz sobie w wyszukiwarce " miałem bigoreksję" wyskoczy ci program na dzień dobry tvn. Tam jest filmik bodajże drugi o chłopaku z mojej miejscowości. Wchodził na siłkę i wyglądał jak napompowany. Ale niestety dużo go to kosztowało. I to właśnie głównie przez jedzenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Mellopl
Dawajcie ulubione patenty (produkty, przepisy) na dostarczenie dużych ilości węgli i białek bez efektu w postaci wywalonego brzucha i zmulenia przez pół dnia. Ponad 4000kcal to już dla mnie lekkie wyzwanie - zaspokojenie tego w 100% stereotypowo "czystym" żarciem daje efekt przeżarcia i utraty apetytu (za duża objętość jedzenia, za dużo błonnika).
Jak sobie z tym radzicie?




Nie jesteś w stanie jeść tak dużych ilości cały czas, doprowadzi to szybko do zatłuszczenia.
Zejdź na chwilę z węglowodanami, uwrażliw się znów na ich działanie, podkręć tempo treningu i znów je wprowadzaj. Wtedy przy mniejszej ilości będziesz znów się rozwijał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
jak masuje ma sporą tkanke miesniową, tningi intensywne to nic specjalnego w tych 4000 kcal niem, aby nie mogl spożywać. Owoce, szejki, teraz są upały to można się na nich oprzeć, chłodny szejk wchodzi elegancko, np wpc, owoce lody, jak możesz to mleko i po treningu jak znalazł
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 987 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93341
Dokładnie, dla mnie 4000+ jest optimum przy wadze ok 95, 4-5 treningach silowych i 3 grapplingu...
3

FLUCTUAT NEC MERGITUR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Mellopl
Dokładnie, dla mnie 4000+ jest optimum przy wadze ok 95, 4-5 treningach silowych i 3 grapplingu...


Nic to nie znaczy - serio.
Gdy zbijasz wagę do zawodów na macie - też musisz jeść mniej, trenować cały czas ciężko itp jak startowałem w zapasach treningi nawet 2x dziennie, w boksie podobnie
A nikt nie mówi by odciąć Cię od jedzenia, tylko na chwilę ograniczyć poziom węglowodanów, skoro już nie możesz w siebie pchać. Dalsze pchanie nic nie da.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
dla mnie schody zaczynaja sie od 5500kcal z czystego zarcia. do tej wartosci easy. najlepszym sposobem na podbicie kcal to albo domowa pizza, albo domowe wypieki. i jak annubis napisal szejkami mozna w banalny sposob podbijac kalorie dowolnie

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 987 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93341
Antos098
Mellopl
Dokładnie, dla mnie 4000+ jest optimum przy wadze ok 95, 4-5 treningach silowych i 3 grapplingu...


Nic to nie znaczy - serio.
Gdy zbijasz wagę do zawodów na macie - też musisz jeść mniej, trenować cały czas ciężko itp jak startowałem w zapasach treningi nawet 2x dziennie, w boksie podobnie
A nikt nie mówi by odciąć Cię od jedzenia, tylko na chwilę ograniczyć poziom węglowodanów, skoro już nie możesz w siebie pchać. Dalsze pchanie nic nie da.


Masz rację, ale sytuacja jest trochę inna. Nie zbijam wagi, robię wagę :)
Priorytet to dla mnie sylwetka, mata jest bardziej jako dodatek.

Na pewno duże ilości żarcia i chamskie robienie masy mocno się gryzie z jakimkolwiek sportem walki, może poza sumo
Ale do dla mnie też trochę wskaźnik - kiedy czuję że robię się za ciężki, za wolny, za szybko się pompuję - to znać żeby ograniczyć węgle i kalorie i przyjrzeć się czasami hormonom.

FLUCTUAT NEC MERGITUR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Pokazałem Ci to, bo wydźwięk tego był taki z Twojej strony jakbyś zaraz miał umrzeć jak nie zjesz tych wymaganych 4+ kcal
No właśnie o to chodzi, ograniczysz żarcie - waga pójdzie do góry. Daj temu organizmowi szansę zapracować jak należy, trochę go odciążyć, później będzie lepsze wchłanianie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 1557 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24901
A ja 7k kcal z czystego żarcia na luzie w siebie wloze. Dla mnie to sama przyjemność. Jeśli masz problemy to najlepiej domowe szejki płatki jakieś, masła, owoce itp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 987 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93341
youtubecn11
A ja 7k kcal z czystego żarcia na luzie w siebie wloze. Dla mnie to sama przyjemność. Jeśli masz problemy to najlepiej domowe szejki płatki jakieś, masła, owoce itp


7k na czystym żarciu? Daj swoją rozpiskę z 1 dnia, ciekaw jestem jak to w praktyce ogarniasz.

FLUCTUAT NEC MERGITUR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 1557 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24901
Śniadanie 10jajek + jakiś boczek do tego shejk z płatków owsianych 100-150g + wiórki kokosowe migdały, niestety na mleku 3,2

2 posiłek to przeważnie było 100g ryżu + mięsko + warzywa

3 to jakiś makaron kasza ziemniaki zależy na co ochota była + mieso + warzywa

4 znów wegle + mięsko + jogurt naturalny zmiksowany z owocami

Po treningu szejk 100g płatków + 2 banany + białko

5 tutaj z reguły jakas rybka albo twaróg z owocami + musli owsiane z suszonymi owocami + jakieś tłuszcze wiórki itp

Do tego gdzieś tam nieraz pomiędzy posiłkami coś się podjadll
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Alkohol a redukcja

Następny temat

Redukcja, a tkanka tłuszczowa i masa mięśniowa

WHEY premium