SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Droga w kilka miesiecy po szczupla sylwetke... Prosze o ocene i pomoc

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12941

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 574 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7788
witam. Jak widac chcialbym schudnac. Udalo mi sie w ciagu roku zrzuci jakies 10 kg, ale to nie jest to co chcialbym osiagnac. Wreszcie chcialbym miec zgrabna sylwetke. Wiele razy juz probowalem ale efekty byly marne, wiec teraz chce to zrobic jak najlepiej, dzieki pomocy ekspertów z forum SFD. 3 razy w tygodniu mam zamiar wykonywac intensywne cwiczenia silowe a takze 12 minutowy trening HIIT, oraz mam zamiar zdrowo się odżywiać. Zanim napisałem tego posta przeczytałem bardzo duzo wypowiedzi Tyki, Ellisa i innych osob.
Obliczyłem swoje zapotrzebowanie kaloryczne uwzględniające poziom tkanki tluszczowej. Pomogl mi w tym Tyka który zalecil spozywanie dziennie 2400 kalorii. Celem mojej diety jest osiagniecie normalnej sylwetki i budowy ciala. Chciałbym zrzucic troche kilogramow, jestem nastawiony na dluga i wytrwala prace, bo nie wierze w żadne cudowne srodki oraz diety-cud. Wyznaje taka zasade, ze nie wazne ile się wazy, wazne jak się wyglada, bo rownie dobrze mogę wazyc wiecej a wyglądać na znaczniej mniej, a przy tym mieć dobrze rozwinieta budowe ciala.
Mam jeszcze takie nietypowe pytanie: Jak się motywowac ? Bo wiadomo, z pierwszymi dniami człowiek ma zapal i checi a z biegiem czasu mu się coraz bardziej odechciewa, az w koncu przestaje. Brak motywacji to powazny problem, bo wiele osob zaczynalo i tylko nielicznym udalo się osiągnąć wymarzona sylwetke.

Przejde teraz do diety:

Podzieliłem to tak

I Posiłek:
- platki (100g) z mlekiem(200g)
- ser chudy 100g
- banan

II Posiłek:

- chleb graham 100g
- szynka z indyka 100g
- pomidor i ogorek
- jabłko

III Posiłek:

- gotowana piers z kurczaka 200g
- brukselka 200g
- salatka z kapusty pekińskiej oraz kukurydzy i papryki 200g
- ryż (zastanawiam się czy 100 czy 50 g, kusi mnie na 100g żeby ww się zgadzaly)

IV Posiłek:

- serek wiejski 200 g wymieszany z tuńczykiem ( do smaku, polecam wszystkim, bardzo pyszne)
- jabłko
- kapsulka tranu

V Posiłek:
- odżywka bialkowa
- 100 g chudego białego sera
Wiadomo, na pewno czegos w tej diecie brakuje, starałem się ułożyć to jak najlepiej tylko umialem. Zastanawiam się czy nie wcisnąć tutaj gdzies jajek, np. do IV posiłku. Oprocz tej diety, pije jakies 3 litry wody mineralnej niegazowanej dziennie oraz zielona herbate.

Prosze takze o napisanie mi najlepszego rodzaju treningu, zeby wspomoc redukcje (nie oczekuje nazwy czwiczen, bo wiem jak sie wykonuje poszczegolne ciwczenia, lecz chcialbym wiedziec jaki rodzaj treningu bylby najlepszy). Jest jeszcze jedna wazna sprawa, jak powinien wygladac posilek przed i potreningowy ?

Na koncu chciałbym wszystkim podziękować za przeczytanie tego i ewentualna pomoc. Będę bardzo wdzieczny za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam serdecznie


Płeć: Mężczyzna

Wiek: 21

Waga: 117

Wzrost: 193

Obwód klatki: 116

Obwód ramienia: 38

Obwód talii: 108

Obwód uda: 66

Obwód łydki: 41

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 25-26

Aktywność w ciągu dnia: uczelnia, srednio po 6-8 godzin 5 razy w tyg

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: koszykowka amatorsko, teraz to naprawde rzadko

Odżywianie: jem wszystko, ale nie bardzo smakuja mi gotowane ryby i brokuly.

Cel: redukcja rozłożona w czasie

Ograniczenia żywieniowe: alergia (nie na jedzenie)

Stan zdrowia: alergia odczuwalna tylko w okresie wiosennym

Preferowane formy aktywności fizycznej: 3 x intensywny trening na silowni
3 x HIIT


Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: bialko WPC 80, L-karnityna

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Tak, ale rozsadne i dajace efekty. NIe lubie marnowac pieniedzy

Stosowane wcześniej diety: tak, dieta porazka dzieki ktorej schudlem i przytylem 2 razy tyle co schudlem.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 574 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7788
witaj Ellis po dlugiej przerwie :).
Niestety moja redukcja zostala przerwana w styczniu przez klopoty ze zdrowiem i lutową sesje.Niestety waga skoczyla spowrotem na 117 kg :(.
Powrocilem do CKD 5 marca i nie przestalem jej do dzis. Jak narazie schudlem prawie 20 kg i normalnie jestem innym czlowiekiem. Mieszcze sie praktycznie w kazde ciuchy, ludzie na ulicy mnie nie poznaja, albo mowia "ja pie****e ale schudles". Naprawde zmiana jest znaczna. W pasie spadlo 11 cm, z xxl a nawet xxxl zrobilo sie xl lub L. Masakara. Naprawde czuje sie swietnie, jestem wesoly, usmiechniety, mam checi do wszystkiego.

Najwazniejsze cechy jakie dala mi dieta:

- zdobycie nowych nawykow zywieniowych ( nie mam absolutnie zadnej ochoty na lody, cole, orzeszki, czipsy, slodycze, pizze, fast foody i inne przetworzone produkty). Jedynie w dni ladowan zjem z 2-3 drozdzowki i jogurty

- nauczylem sie wytrwalosci i systematycznosci (mimo wielu kuszen potrafilem odmowic, czy to piwa czy czegos innego, ani razu nie opuscilem treningu, systematycznie podwyzszam poprzeczke)

- duzo wiecej silnej woli
- checi do zycia
- checi do wszystkiego
- otwartosci
- dobrej kondycji

same plusy

to takie male podsumowanie. Oczywiscie nie zamierzam poprzestawac. Sadelka jeszcze troche jest ale mysle ze uda mi sie to zrzucic .

pozdrawiam czytajacych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
I Posiłek:
- platki (100g) z mlekiem(200g)
- ser chudy 100g
- banan

wywal mleko i za duzo paltkow na cholere ci tyle glukozy z rana ?

II Posiłek:

- chleb graham 100g
- szynka z indyka 100g
- pomidor i ogorek
- jabłko

jablko out tu dozuc warzywa, wywal chleb i szynke, spozywaj mieso nie pseldo nei waidomo co

III Posiłek:

- gotowana piers z kurczaka 200g
- brukselka 200g
- salatka z kapusty pekińskiej oraz kukurydzy i papryki 200g
- ryż (zastanawiam się czy 100 czy 50 g, kusi mnie na 100g żeby ww się zgadzaly)

a na co ci tyle ww na redukcj ,gdzie zdrowy tluszcz?

IV Posiłek:

- serek wiejski 200 g wymieszany z tuńczykiem ( do smaku, polecam wszystkim, bardzo pyszne)
- jabłko
- kapsulka tranu

po co ten serek i jablko dlamnei to produkty chybione

V Posiłek:
- odżywka bialkowa
- 100 g chudego białego sera

ile tej odzywki ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
W Twojej diecie nie ma w ogóle tłuszczów, więc nie wiem według jakiego posta układałeś dietę, na pewno nie ellisa a szczególnie nie Tyki

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 574 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7788
wiec co mi polecacie i jak ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
A napisz mi najpierw Twoją poprzednią dietę (standardowy dzień) i czy zawsze miałeś problemy z nadwagą?

Co do motywacji to może zrób zdjęcie swojej sylwetki i powieś je w widocznym dla Ciebie miejscu, może to pomoże.

Drugi, pewnie skuteczniejszy sposób, powiedz wszystkim znajomym, przyjaciołom, rodzinie że się odchudzasz i na lato będziesz ważył kilkanaście kilogramów mniej. Jeżeli na codzień nie łamiesz danego słowa, tym razem też tak nie powinno być

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 574 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7788
Charon dzieki za podpowiedzi.

Jak bylem mlodszy to nie bylem gruby. Wszystko przez alergie, bo dostawalem silne leki ktore wzmagaly apetyt. Np bedac w 6 klasie podstawowki biorac leki, moglem zjec na sniadanie pol bochenka chleba i za godzine byc glodny. Jadlem wszystko co niezdrowe. Od ostatniego roku sie ograniczam, staram sie jesc w miare zdrowo, zadnych frytek, hamburgerow itp itd.
Naprawde bardzo chcialbym schudnac. w lipcu postaniowilem ze bede biegac, i postanowilem to sobie i systematycznie to robilem, gdzie po 8 tygodniach moglem przebiec 10 km bez przerwy bez wiekszego wysilku, schudlem przy tym 5 kg.
Czytalem na forum i ogladalem galerie osob ktore stosowaly diete CKD, moglby mi ktos dac jakies linki, sugestie i wskazowki, bo stwierdzilem ze to jest idealna dieta dla mnie. Z cwiczeniami nie ma problemu, z jedzeniem takze, tylko prosze was bardzo o pomoc, bo jestem bardzo zdesperowany.
z gory bardzo dziekuje :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak z silownią, dasz sie namowić na 3 treningi 1h w tygodniu?

Co do l-karnityny to sobie daruj

mozesz sprobowac przygode ze spalaczami od tse olimp
poczatkowo 3*1capc na dobe
pozniej zwieksz o 100%
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 574 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7788
Jasne silownia 3/4 razy w tygodniu + plus aeroby.
L-karnityny juz nie biore bo to tylko sciema

chcialbym sprobowac diety CKD. Przeczytalem posty qazar'a i jakos nie wszystko jest dla mnie jasne.
Pomozcie mi z tym troche !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak bedzie wygladal twoj trening i aeroby?

zrób rozpiske-ewentualne bledy poprawimy i omowimy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 574 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7788
chcialbym na poczatku ulozyc diete a nastepnie przejsc do ulozenia treningow. Co byscie zmienili w mojej napisanej diecie tak, aby to byla dieta CKD ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Co byscie zmienili w mojej napisanej diecie tak, aby to byla dieta CKD ?

Pisząc to, udowodniłeś, że o CKD nie masz zielonego pojęcia, więc ona nie jest dla Ciebie. Poza tym, jak wszędzie piszemy, najlepsza jest taka dieta, której będziesz przestrzegał, dlatego prosiłem Cię o rozpiskę Twoich posiłków przykładowego dnia.

Zmieniony przez - Charon w dniu 2006-11-11 23:00:16

Beatus, qui prodest, quibus potest

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Powrót na siłke po 3 latach

Następny temat

błonnik - ankieta

WHEY premium