SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Droga do służby przygotowawczej - Jak złożyć dokumenty - Testy psychologiczne -

temat działu:

Sztuki Walki

Ilość wyświetleń tematu: 10922

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 10
Witaj drogi użytkowniku chciałem podzielić się z tobą informacjami dotyczącymi testów psychologicznych stwierdzający czy nadajesz się do służby przygotowawczej. A także co potrzeba do złożenia wniosku o przyjęcie do służby przygotowawczej

Do złożenia papierów do "SP" potrzeba kserokopie:

Dowód osobisty, Prawo jazdy, Świadectwo ukończenia szkoły lub dyplom - dodajesz to najważniejsze (świadectwo ukończenia liceum i matura jeśli masz albo świadectwo ukończenia gimnazjum jeśli się dalej nie uczyłeś itd.
Wszelkiego rodzaju osiągnięcia sportowe kursy olimpiady itd.
Do tego piszesz wniosek wzór masz na stronie w swoim wku lub bezpośrednio od nich.

I tutaj dla was małe info warto pójść się zapytać samemu co jak i po co :) Oni cię odnotują widzą że się starasz to też się liczy nawet jeśli jesteś plecak "Jeśli wiesz o co kaman

Teoretycznie wystarczą tylko kopie ja tak miałem w swoim wku ale czytałem że wymagają również oryginałów do wglądu.

Więcej informacji znajdziesz na oficjalnych stronach wku.

___________________________________________________________________________________________________________
Z oficjalnych informacji wynika że ponad 80% osób przechodzi te testy, jednak warto było by wiedzieć jak je wypełnić aby po 4 miesiącach służby gdy będziemy starali się do służby zawodowej nie okazało się że nasze odpowiedzi będą inne.

Dzisiaj przeszedłem testy psychologiczne które stwierdziły u mnie brak przeciwwskazań do pełnienia czynnej służby wojskowej.

A więc jak to było zaczynajmy:

7:30 - Odbiór z WKU skierowania na badania psychologiczne.
8:00 - W grupie 7 osób stawiliśmy się w jednostce wojskowej przeprowadzającej testy (kilkaset metrów od wku)
8:30 - Psycholog omówiła testy jak co i dlaczego
8:40 - Zaczynamy pierwszy test wybierz z ciągu liczb na karcie a4 cyfry 9 i 6 przekreśl je na czas 3minuty.
(Zrobiłem tak około 75% w miarę bezbłędnie ale dostałem chwilowego oczopląsu)

I na tym kończą się moje godziny bo telefonów nie mieliśmy a pytać mi się kolegów nie chciało.
Dostałem szereg różnych pytań
Np wybierz odpowiedz Tak lub Nie

"Czy widzisz płynące chmury w nocy? / Czy widzisz migające gwiazdy? / Czy czujesz zapach kwiatków? / Czy lubisz kwiaty?" - I te ostatnie dwa :) to prosty przykład że musimy myśleć aby odpowiedzieć tak samo zgodność to jedyna możliwość aby poprawnie zaliczyć test.

Następnie pamiętam owy test CFT 1-R Neutralny Kulturowo Test Inteligencji Cattella – wersja 1 zrewidowana przez Rudolfa H. Weiβa i Jürgena Osterlanda -był bardzo męczący dla mnie, na początku łatwo a pod koniec brakowało mi czasu na odpowiedzi.


Nie sugerujcie się tym że owy obrazek jest prosty bo to są przykłady niepunktowane na których psycholog ci tłumaczy jak go rozwiązać :).

W rzeczywistości są w części tego testu
W pierwszej jest 4 kategorie zadań i 2 pierwsze po 15 pytań i 5minut na odpowiedź
2 ostatnie 4 minuty 14 i 10 pytań

W drugiej części jest tyle samo kategorii i tyle samo pytań ale po 3 minuty na kategorie + z każdym pytaniem i kategorią są coraz trudniejsze

Następnie pisałem ankiety ankiety pytania i odpowiedzi test z wiedzy ogólnej itp.

Pod koniec bierze cię pod takie automaty gdzie masz na jednym w lini poziomej około 15-20 okrągłych przycisków i gdy lampki się zaświecą ty masz je kliknąć druga maszyna to 10x10 taki kwadrat i trzeba klikać tak jak się świecą 2 światełka na na górze i po lewej stronie - dla praworęcznych czyli punkt przecięcia się ich (taka tabliczna mnożenia z naszych starych książek z podstawówki na koniec siadacie sobie i macie trzy światełka zielone czerwone i zółte i naciskacie reka noga reka w zależności jak automat jest ustawiony macie mniej niz 1s na reakcje :).

Na koniec miałem ankietę dokończ gramatycznie zdania np:
Mój tata...
Nie lubie...
Lubie...
Nienawidzę...
Mój umysł...
Inni ludzie...
2 strony a4 tego jest.

Wszystkiego nie będę dokładnie opisywać bo nie ma to sensu macie pytania to piszcie :)

Ale wiem jedno że normalny człowiek nie przejdzie testu u psychologa :).

Ogólnie to musicie ściemniać że jesteście porządni ale nie do przesady pijecie wódkę raz w tygodniu czy tam piwo macie dużo znajomych i łatwo nawiązujecie kontakty rozbawiacie i zabawiacie towarzystwo jesteś lubiany w towarzystwie kochasz innych ludzi i rodzinę zwierzęta.
Nie denerwujecie się a jak już to rozmawiacie z kimś bliskim itp. Pomagacie jako wolontariusz, staracie się rozwijać intelektualnie i fizycznie nie braliście narkotyków itp. (Ale powiedzcie że ktoś tam z klasy brał jeśli tak było i wytłumaczcie ze to taka klasa była że ty nigdy i jesteś z tego dumny i wgl super ekstra :).

Musicie wykreować tam siebie jako zaj**istego człowieka która potrafi się dostosować wszędzie i nie boi się zmiany miejsca zamieszkania dyscypliny itd ale PS: jak będziecie mieli z bombą pytanie to powiedzcie że sie boicie.

Ogólnie to ściema ściema i jeszcze raz ściema ale zapamiętujcie co naściemnialiście bo psycholog was zapyta :).

No i na koniec ręce na nogach wyprostowane nie dotykać się po mordzie itd czochrać itp. Koszula jakieś porządne buty mogą być lakierki nawet i jeansy :) ale macie wyglądać porządnie schludnie i że się staracie PSYCHOLOG cały czas patrzy :).

Trochę się stresowałem przed ale w trakcie to miałem wszystko gdzieś na fajki wychodziłem itp (a co do fajek napisałem że od pół roku i po 1-5 dziennie maks i tez o to pytala ladnie odpowiedzialem to co napisalem i zadowolona byla :).

No i ona notuje wszystko co powiecie w rozmowie rodzice gdzie pracują z czego się utrzymujesz itp nie mów że na czarno pracujesz !!!.


Jakieś pytanko to chętnie odpowiem :) ewe. kontakt email: [email protected]

Teraz czekam do 15 dni aż przyjdą rozkazy i działam dalej ;P pozdro :)


Zmieniony przez - Lithard w dniu 2017-03-14 18:06:32
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozwalony łuk brwiowy

Następny temat

mma + trening na siłowni

Wiecej