SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Drętwienie rąk

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 41304

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1927 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25267
Witaj Guru!!!

przez ostatnie 3 tygodnie pracowalem na budowie, jak wiadomo praca nie jest lekka, a mój organizm nie byl przyzwyczajony od takiego wysiłku.
Chodzi o to, że kilka dni temu obudziłem sie wczesnie rano i miałem zdrętwiałe rece, po chwili przechodziło a potem znowu sie budziłem z tym samym.
Teraz przez cały czas mam zdrętwiałe palce.
Czy to cos poważnego? Czy mozesz cos zaproponowac (maśc, krem itp), bo nie jest to przyjemne uczucie.

"Skrót - jest to największa odległość między dwoma punktami."
pozdro.
Aidstep
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Różnego rodzaju problemy zdrowotne dręczą nas przez całe życie, już od najmłodszych lat coś nas pobolewa i doskwiera. Niestety nie jest to przyjemne i nikt z nas tego nie lubi.

Drętwienie rąk niestety bywa uciążliwe, a co gorsza może wynikać z dość poważnych problemów neurologicznych lub problemów z kręgosłupem. Niestety ciężko jest określić, co jest dokładnie ich powodem. Wyróżnić tutaj można, chociażby:

- skrzywienie kręgosłupa,
- braki składników mineralnych, takich jak (magnez, potas, sód),
- zespół cieśni nadgarstka,
- przeciążenie odcinka szyjnego kręgosłupa,
- pospinane mięśnie.

Na początek na pewno warto odpocząć od treningów i wybrać się do fizjoterapeuty. Odpowiednio rozmasuje on Twoje pospinane mięśnie, co zdecydowanie powinno pomóc. Jeżeli to nie przyniesie ulgi, to pozostaje wybranie się do neurologa. Wykona on dokładne badania i będzie wiadomo, w czym problem.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
Sa zimne czy cieple? Jak nacismniesz paznokiec, to czy wraca do poprzedniego koloru? jaki kolor maja jak sa zdretwiale?

pozdrawiam
krates

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1927 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25267
rece sa cieple, paznookcie wracaja od razu do normy, optycznie jest wszystko w porzadku - najbardziej zdretwiale sa opuszki palców, a chwilami przez całą dłoń przechodzi tak jakby "prad" - nie jest to bolesne ale jest niezbyt przyjemne

"Skrót - jest to największa odległość między dwoma punktami."
pozdro.
Aidstep
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1927 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25267
a tak poza tym to jest chyba 500 temat w dziale

"Skrót - jest to największa odległość między dwoma punktami."
pozdro.
Aidstep
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
Moze to jakies nadwyrezenie tylko, ale do glowy przychodzi mi tez zespol ciesni nadgarstka. Wybierz sie do neurologa, zeby cie zbadal. Wszystkie palce ci dretwieja, czy moze ktores bardziej?

pozdrawiam
krates
1

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1927 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25267
wszystkie palce oprócz najmniejszych, qrde zeby to nie bylo cos powaznego

"Skrót - jest to największa odległość między dwoma punktami."
pozdro.
Aidstep
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
Go to the doctor.

pozdrawiam
krates

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1927 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25267
Zespół cieśni nadgarstka

Temat: neurologia

Kilka słów wstępu

Jest to schorzenie spowodowane uciskiem nerwu pośrodkowego w kanale nadgarstka ( przez rękę przebiegają trzy duże nerwy: nerw promieniowy, pośrodkowy i łokciowy). Ucisk ten może być wywołany przez długoletnią pracę fizyczną wykonywaną rękami, zaburzenia hormonalne, zmiany zwyrodnieniowe lub zapalne w obrębie nadgarstka.

Jak się objawia ?

Charakteryzuje się uporczywymi bólami i drętwieniem w obrębie 1-3 palca ręki. Bóle pojawiają się zazwyczaj nagle i przeważnie w nocy. Ręka jest wtedy obrzęknięta i zdrętwiała. Pojawiają się również zaburzenia czucia w tym samym obszarze. Może także dochodzić do zaniku mięsni kłębu kciuka.
Zespól cieśni nadgarstka najczęściej występuje po 40 roku życia, zwłaszcza u kobiet.


Rozpoznanie choroby opiera się na :

- badaniu szybkości przewodzenia impulsów w nerwie pośrodkowym (w przypadku zespołu cieśni dochodzi do zwolnienia przewodzenia), a także
- wykonaniu testu prowokującego polegającego na utrzymywaniu nadgarstka w pozycji maksymalnego zgięcia przez jedna minutę ( w zespole cieśni nadgarstka po tym czasie dochodzi do powstania objawów opisanych powyżej)

Jakie jest leczenie ?

Najlepszą metodą leczenia choroby jest operacyjne przecięcie więzadła poprzecznego nadgarstka ( jest to jeden z elementów tworzących kanał nadgarstka). Zabieg operacyjny przynosi trwałą poprawę.
Innym sposobem jest miejscowe wstrzykiwanie hydrokortyzonu lub stosowanie jonoforezy sterydowej. Pewną poprawę przynosi terapia ultradźwiękowa.
Skuteczne jest też stosowanie leków moczopędnych, co powoduje zmniejszenie obrzęku w kanale nadgarstka.
------------------------------------------
zaczynam sie bac, faktycznie najbardziej odczuwalne dretwienie jest w 2 i 3 palcu, zwłaszcza w nocy, czuje obrzek i zdretwienie UPS

dzieki za pomoc sog4u


"Skrót - jest to największa odległość między dwoma punktami."
pozdro.
Aidstep
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
Ciezko jest postawic diagnoze na odleglosc, a zeby to wykluczyc to chyba trzeba zrobic CT - nie jestem pewny, bo to mnie w ogole nie interesuje
Raz jeszcze: GO TO THE DOCTOR!!!

pozdrawiam
krates
1

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zespół kanału nadgarstka w obu rękach na raz? w grę wchodzi również przeciążenie odcinka szyjnego kręgosłupa. Do neurologa lub oropedy.

"Nie wolno się bać. Strach zabija duszę... Stawię mu czoło. Niechaj przejdzie po mnie i przeze mnie... Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja." Diuna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie było mnie przez chwile - przepraszam. To, co czujesz po wysiłku fizycznym jest normalne. Tak wygląda zmęczenie po pracy. Jest to złożony zespół przeciążeniowy kręgosłupa szyjnego i piersiowego oraz zaburzeń wodno-elektrolitowych w mięśniach. Przewlekłe zakraszenie z obrzękiem powysiłkowym. Twoje mięśnie po prostu nie mieszczą się w przedziałach powięziowych. Najgorszy jest ucisk nerwu pośrodkowego, który odczuwasz w postaci drętwień.
Myślę, że najlepiej obecnie stosować kąpiele (chłodne) z dodatkiem soli oraz ogólnie niesterydowe środki przeciwzapalne np. Ibuprom 3x1. Możesz smarować cały kręgosłup Fastum. Uzupełnij elektrolity i najważniejsze ODPOCZNIJ. Drętwienia masz tylko w określonych ułożeniach dłoni.
Poczekaj 2-3 dni i odezwij się.
Pozdrawiam.

guru
4
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ucho

Następny temat

nerki i wątroba

WHEY premium