SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Drętwienie Nadgarstków przy siadach ze sztangą

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3771

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 57 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2711
Problem jest taki ,że jak robię przysiady ze sztangą na karku/górnej części pleców jak kto woli (Przy tym jednym pieprzonym ćwiczeniu) drętwieją mi łapy w ciól. Próbowałem z piankami ,obciążenie to tylko 40kg więcej nie chciałem wciskać bo jeszcze by mi coś j**ło. Problem jest strasznie denerwujący bo na mojej siłowni praktycznie mogę robić tylko siady na nogi ,frontów nie próbowałem robić ,ale podejrzewam że wszystko byłoby ok bo problemem może być nacisk sztangi na kręgosłup. Ja żadnych zwyrodnień/problemów nie mam ,przynajmniej o nich nic nie wiem prócz tego że dość wystaje mi w odcinku szyjnym. Kontuzji nigdy nie było ,trochę lepiej jest jak ściągam łopaty do siebie ,ale mrowienie czuć w ch#j i technicznie raczej jest dobrze. Rozgrzewe zawsze robię i staram się mobilizować tą szyje i nadgary. Kolejna rzecz jak trochę szerszy rozstaw ramion dam też jest lepiej no ,ale problem dalej jest. Najgorzej jest przy późniejszych powtórzeniach powiedzmy koło 12. Jak kończę to kuźwa mam uczucie jakbym na łapie siedział przez godz i była taka niedokrwiona. Problem jest tylko i wyłącznie przy siadach ,każde inne ćwiczenie spoko.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
AlpejskieMleko
Chłopaki nic z krążeniem nie mam i jeszcze raz BPL dzięki za kontakt. To co zauważyłem to jak spinam lędźwie bo chłopaki na siłowni zauważyli ,że w dolnej fazie ruchu puszczam plecy jak spinałem odpowiednio to objaw był znacznie słabszy i zrobiłem serie bez problemu.


Spoko, technika oczywiście ma znacznie ale też jakby wszystko było ok to od razu nie pojawiałby się dolegliwości bólowe
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Spróbuj wersji low bar jak sztanga na cos w wysokim ułożeniu uciska, lub w nadgarstkach gdzieś mobilności brakuje i musisz je strasznie wyginać by sztangę utrzymać.


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2017-08-26 13:36:09

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Problem występuje w oby kończynach identycznie i w którym dokładnie miejscu występuje drętwienie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 165 Napisanych postów 1228 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 180644
ja obstawiam że to nie kręgosłup, ani szyja tylko po prostu przez trzymanie rąk z tyłu w takiej pozycji że krew nie dochodzi, może słaba mobilność i musisz i znaleźć najwygodniejszą pozycje sam w praktyce, jak nie da rady to front squat zostają. imo najlepiej powinno być przy high barze z wąskim chwytem i tak żeby łokcie nie były za mocno do tyły skierowane
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Mateusz4949
ja obstawiam że to nie kręgosłup, ani szyja tylko po prostu przez trzymanie rąk z tyłu w takiej pozycji że krew nie dochodzi


wówczas pojawiły się objawy naczyniowe jak np. ciepłe/zimne dłonie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 165 Napisanych postów 1228 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 180644
ja nawet bez sztangi jak ściągne łopatki i skieruje łokcie za siebie i do góry to zaczyna się mi po 30 sek mrowienie, bez ciepłych zimnych dłoni, nie jest to przez nacisk sztangi a wykręcenie rąk w stawie barkowym które zwężają dopływ krwi więc myślałem że autor ma podobnie, wtedy wystarczyło by zmienić pozycję sztangi i dłoń na niej ale możliwe że przyczyna jest inna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 57 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2711
Nie mam problemów z krążeniem... żadne ciepłe ani zimne dłonie nie występują chyba ,że z naturalnych przyczyn np przy łażeniu w zimę bez rękawiczek. Ja Dopiero teraz zaczynam robić nogi więc siady chciałem ogarnąć a tu taki problem. Jutro idę na siłownie spróbuję te łokcie skierować tak jak piszesz.w obu kończynach po tym ćwiczeniu czuje mrowienie czasami mocniej w prawej a czasem w lewej to różnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 57 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2711
Ale Mateusz może mieć racje bo mówię nigdy nie robiłem siadów i teraz technikę ogarniam ,ale nie wiem właśnie jak ten gryf zabrać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Mateusz4949
ja nawet bez sztangi jak ściągne łopatki i skieruje łokcie za siebie i do góry to zaczyna się mi po 30 sek mrowienie, bez ciepłych zimnych dłoni, nie jest to przez nacisk sztangi a wykręcenie rąk w stawie barkowym które zwężają dopływ krwi więc myślałem że autor ma podobnie, wtedy wystarczyło by zmienić pozycję sztangi i dłoń na niej ale możliwe że przyczyna jest inna


ale ja nie twierdze że to przez nacisk sztangi, a ruch który opisałeś u siebie to między innymi jeden z testów przy tak tzw. zespole górnego otworu klatki piersiowej (TOS) i autora bardzo możliwe że przyczyna jest podobna dlatego właśnie powinien skonsultować się ze specjalistą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 57 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2711
Dobra popróbowałem z różną wys ,pilnowaniem łokci, rozstawem ramion,spięciem łopatek i w niektórych pozycjach ciągnie mniej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 57 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2711
Powiem ,że chyba zacznę robić fronty bo fajnie wchodzą a nic mnie nie ciągnie tylko też nie umiem tej sztangi dobrze ułożyć. Powiem ,że chyba najtrudniejsze ćwiczenie jak dla mnie... MC to pikuś ,wiosło też. A bez siadów nie wiem czy da się zrobić nogi :/ Trochę jak robić plecy bez podciągania się



Zmieniony przez - AlpejskieMleko w dniu 2017-08-28 14:15:21

Zmieniony przez - AlpejskieMleko w dniu 2017-08-28 14:15:46
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bolące Kolano

Wiecej