SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Drążek i poręcze do ćwiczeń na dworzu z 5 sposób na

Wysłana -
Witam. Bardzo fajna pogoda za oknem, chęć do życia i ćwiczeń. Ja 19 latek ze skoliozą boczną mam wręcz nakaz wykonywania jak najwięcej ćwiczeń na drążku. Stąd mój pomysł aby zmontować sobie taką siłownię jak na zdjęciu - pomysł od chłopaków z 5 sposobów na.

Tutaj link jak oni to montowali:

?t=5m18s

Znalezienie 5 takich kantówek nie będzie problemem, są dostępne od miejsca na pobliskim tartaku. Myślę także że nie będę używać rur tylko po prostu kantówka do ziemi, dużo kamieni i wylewka betonowa także da radę aby było to stabilne. Rurki myślę że także problemem nie będą aby je kupić. Ogólnie kwestia zmontowania nie wydaje się trudna i myślę że do 200 złotych się z tym wyrobię, a może ktoś z Was robił coś podobnego i zna jakieś super porady? :)

Teraz o mnie:
Wiek: 19
Waga: 82
Wzrost: 185
Kontuzje: Skolioza boczna, krzywy kręgosłup, opadnięta łopatka ale wszystko do poprawy na ćwiczeniach. Brak przeciwwskazań medycznych do ćwiczeń. Ostatnio miałem robione badania krwi i moczu. Wszystko w normach, żaden wskaźnik nie przekroczony. Wcześniej ćwiczyłem na siłowni także domowej (ławka, gryfy, hantle)
Cel: Robienie formy, kondycji, pozbycie się tkanki tłuszczowej.

Jak myślicie jaki planik by zastosować na tego typu rzeczy? Wiem tylko tyle że w każdy trening będę musiał wdrożyć jak najdłuższe zwisy na tym długim drążku.
Pozdrawiam. Oczywiście nie chcę podawania w liczbach typu podciąganie podchwytem 3x12 bo nie będę tego na początku zrobić, ale chciałbym po prostu nazwy ćwiczeń i liczba serii bo powtórzenia dobiorę sobie samemu i będę zwiększać jak tylko będę dawał radę ;)

pozdrawiam

Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Co robisz na łopatkę i skoliozę? Na czym polega to opadnięcie łopatki?
Pytam, żeby może się może dowiedzieć czegoś nowego, chociaż swoje problemy ze skoliozą, łopatkami/barkami już wyleczyłem.
Wysłana -
Rozciągam się dużo, zwisy na drążku. Proste siedzenie, dbanie o postawę.
W jaki sposób wyleczyłeś? Naturalnie czy poprzez operację bo mnie tym straszono.


Zmieniony przez - jc0bb w dniu 2018-05-14 14:36:49
Wysłana -
Na początku bardzo bolały mnie plecy i miałem spore skrzywienie. Widać było wyraźnie przesunięcie ciała w biodrach nawet patrząc z przodu. To była wręcz kontuzja (wynikła z wielu lat nieprawidłowego grania w koszykówkę bez rozgrzewki, rozciągania się, dbania o postawę czy symetrię).

Potem zacząłem chodzić na gimnastykę i tam asymetryczne skłony na piłce gimnastycznej bokiem najwięcej dały (czyli takie prostowanie kręgoslupa na chama + rozciąganie przykurczonej strony). Ból od razu zniknął kręgosłup nieźle się wyprostował (prosty lub niewiele skrzywiony w zależności od dnia).

Mineły ze dwa lata. Ostatnio poprawiłem znacznie postawę. Przed chwilą sprawdziłem i kręgosłup jest idealnie prosty (ale jak się zapuszczę/stargam, to się minimalnie skrzywi). Ćwiczeń asymetrycznych już nie wykonuję, skupiam się na rozciąganiach i prawidłowej postawie, co ma znaczny wpływ na skoliozę.

- rozciąganie tyłu i przodu nóg oraz bioder (u mnie bardzo przykurczone, oczywiście głównie po jednej stronie, co z kolei powoduje spięcie dolnego odcinka pleców)
- thorasic extension, stale wypięta i otwarta klatka piersiowa, rozciąganie przedniego barku
- ściągnięty podbródek, wyciągnięta szyja podczas spania i na co dzień
- unilateralne ćwiczenie pośladków i nóg (u mnie była duża różnica w sile/czuciu/rozciągnięciu między stronami)
- stabilne i odpowiednio ustawione barki
- rozluźnianie tkanek w okolicach żebra po przykurczonej stronie, rozciąganie tego żebra
- spanie bez poduszki na plecach
- odpowiednie ustawienie miednicy

Kto Cię straszył operacją i dlaczego? Mnie mówiono, że skoliozy nie da się poprawić, można tylko starać się nie pogorszyć swojego stanu


Zmieniony przez - xorton w dniu 5/14/2018 5:13:42 PM
Wysłana -
no lekarz od wad postawy. Pani po 60tce, po której nie było widać że dba o zdrowie i kondycje. Mówiła mi że jeśli dalej nic nie będę robić to w wieku 20paru lat tylko operacja mnie uratuje, a w wieku 40-50 i tak siąde na wózku inwalidzkim.

dzieki za porady, bede pamietac. :D
Wysłana -
Tylko jak masz zwisać godzinami w celu poprawy postawy i skoliozy, to weź się zapoznaj z technikąTen fizjoterapeuta ma naprawdę konkretne i dopracowane materiały. O skoliozie jeszcze nie ma materiału, bo jest młody, pewnie nie przepracowal jeszcze z ludźmi odpowiednio dużo, żeby z tym zagadnieniem się zmierzyć na YT.
Wysłana -
Dzięki bardzo, przesłuchałem i myślę że technicznie jest okej.

Ja na drążku nie chcę tylko poprawiać wady i skoliozy chcę po prostu ćwiczyć na nim całe ciało dlatego też będę też mieć te dwa mniejsze do dipów czy innych tego typu rzeczy.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź