SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Drążek - mocowanie

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 32150

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 326 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6168
Właśnie skonstruowałem drążek
ale mam problem bo wszystko co montowałem dotychczas wyciąg (taki choyowy) wypadał mi ze ściany i myślę aby teraz zamocować drążek Dyblami ale słyszałem że są bardzo drogie orientuje się ktoś może w cenie? Czy może jest jakaś inna możliwość mocowania też takiego stabilnego jak Dyble?
z góry dzięki za odp - sog
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6262 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Podciąganie na drążku jest jednym z podstawowych ćwiczeń kształtujących nasze mięśnie pleców. W czasie podciągania pracują również mięśnie ramion, czy brzucha. Pozwala ono więc na kompleksowy rozwój sylwetki. Dlatego też cześć osób trenujących w domu chciałby zamontować drążek w odpowiedni sposób. Przede wszystkim pamiętać należy o tym, że jakbyśmy go nie zamontowali, to zawsze istnieje ryzyko poluzowania się i wypadnięcia, co stwarza spore ryzyko w podciąganiu. Dlatego też należy to robić z prostymi nogami. Upadek na zgięte nogi mógłby być dla nas bardzo niebezpieczny i spowodować trwały uraz stawów kolanowych, wykluczający nasz z treningów na długi okres.

Drążek zdecydowanie warto zamontować solidnie. Z tego też względu można użyć kołków rozporowych metalowych o długości 15 cm, wwiercając je jak najgłębiej. Drążek również warto umieścić solidnie i głęboko. Całość należy zabetonować. Użyć można również specjalne kotwy metalowe, zakręcane na klucz. Niestety wiele zależeć będzie od wytrzymałości ściany. Jeżeli jest ona słaba, to i tak drążek będzie się luzował i wypadał.

Być może jednak warto przemyśleć treningi na profesjonalnej siłowni. W domu nigdy nie osiągniesz tyle, ile trenując na dobrym sprzęcie.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 768 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2264
mozesz ten drazek np w cos wbetonowac w sciane....

lub normalnie przybic gwozdzami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1147 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13782
ja drazek zamontowalem na kolki rozporowe takie co prawie caly pustak przeszly:) i siedzi i nic go nie wyrwie:) xd

"Upór i Systematyczność, Efekty Przyjdą Same"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 326 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6168
a możesz mi podać rozmiar tych kołków rozporowych?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1625 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29127


Najpewniejsze mocowanie [no chyba, że wyrwie scianę] to przewiercić dwa otwory przez scianę do której ma być przymocowany drążek, z drugiej strony dać kawałek płaskownika, i przykręcić nakrętkami.
Coś takiego jak na fotce.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1445 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14530
Dyble to sie określa kołki rozporowe --.--, przynajmniej tak u mnie w robocie. Walisz na normalne kołki, ja wiem 8, 10-ątki. Zależy jak go montujesz: pomiędzy belki, czy do sufitu? Wbrew pozorom takie kołki bardzo dużo utrzymają jak się dobrze zamocuje.

Codzienny trening w drodze do chwały bo świat jest za duży żeby być małym.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12029 Napisanych postów 160405 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234281
kup kolki rozporowe metalowe!
to nie ma*****a zeby wypadlo
ja waze prawie 100kg i 5 kalkow trzyma mnie jak trzeba i to 10cm w scianie

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 166 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3935
Tomq ma racje, ja mam drążek mocowany do sufitu i chyba z 5 razy poprawiałem głupie plastikowe kołki bo ciągle wyłaziły, potem znalazłem w garażu metalowe kołki dł.15cm i nie ma****a żeby one wylazły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1339 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16534
kup sobie przyjacielu KOTWY METALOWE, mam takie juz kilka lat na wyciagu, worku, poreczach i ani nie drgna. srednica i dlugosc wedle uznania. koszta jakies 1,5zl za sztuke.

teść z oma na mecie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 166 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3935


O właśnie to o czym mówi barthez84 ja użyłem do drążka.

A tutaj zdjęcie jak to wygląda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1339 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16534
dokladnie Aventram, tylko niech kolega kupi sobie kotwy zakrecane na klucz!! bo to ku***two na srubokret juz testowalem i jest o d**e roztrzas. zaraz poszukam na necie to wstawie foto

teść z oma na mecie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ile wam zajmuje obwód?

Następny temat

Waga

WHEY premium