SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Drążek ROZPOROWY a drewniania futryna

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 90756

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 46 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 153
Witam!

1.Czy ktoś tutaj ma zamontowany drążek rozporowy na drewnianej futrynie ?
Czy nie niszczy jej ? Nie mam popękań? Drzwi się normalnie zamykają?


2. Czy bez zestawu mocującego (śruby i elementy od wiercenia w futrynie) drążek rozporowy utrzyma się na samej sile rozporu ?
Dzisiaj, każdy zestaw drążka rozporowego ma w gumowych końcówkach otwór + śruby, które mocuje się w futrynie. Kiedyś wiem, że drążki miały cała zalaną gumę i trzymały się bez jakiegoś dodatkowego mocowania....
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
W sklepach jest wiele rodzajów drążków do podciągania. Większość z nich kierowana jest do obiektów sportowych jednak czasami warto mieć taki drążek w domu, zwłaszcza jeśli zależy nam na nauce podciągania i chcemy próbować swoich sił jak najczęściej.

Drążek rozporowy to chyba najpopularniejszy a zarazem najprostszy domowy rodzaj drążka. Jest to prosta rurka bez żadnych dodatków. Czasami tylko można spotkać drążki pokryte gumą lub gąbką w miejscach przeznaczonych na dłonie. To kwestia gustu i wygody – z reguły taka forma drążka jest trudniejsza w utrzymaniu czystości. Gdy ślizgają nam się ręce, warto skorzystać z rękawiczek, które po przepoceniu można po prostu wyprać.

Kwestia dopasowania drążka do futryny drzwi może być głównym czynnikiem wpływającym na decyzję czy kupić czy nie. Szerokość futryny musi być odpowiednia aby średnica drążka nie wychodziła poza powierzchnię. Również tworzywo futryny ma tutaj duże znaczenie. Z metalowych drążek może się zsuwać, z kolei drewniana może się z czasem rozchodzić – drążek trzeba będzie poprawiać a futryna niszczyć… Sam drążek wytrzyma duży ciężar, ale futryna niekoniecznie dlatego warto przemyśleć zakup i być świadomym ewentualnych konsekwencji.
Niewątpliwą zaletą takiego drążka jest brak konieczności wzmacniania konstrukcji śrubami, ponieważ jak sama nazwa wskazuje drążek utrzymuje się poprzez siłę rozporową.

Kilka ciekawostek na temat podciągania:
https://www.sfd.pl/_Unieś_się!_,_czyli_Art._o_PODCIĄGANIU_by_CZAWAJ-t251613.html
https://www.sfd.pl/Co_zrobić_żeby_się_wiecej_podciągać_na_drążku_-t524243.html
https://www.sfd.pl/Skuteczny_kurs_podciągania_dla_początkujących_i_zaawansowanych-t412916.html 


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W moim przypadku niszczy się o tyle, że pozostawia kółka wycięte tak jakby w futrynie. Drzwi w sumie normalnie działają.
2. Utrzyma się, tylko trzeba umiejętnie to wykonywać, tzn. jeśli drążek odkręca się w jakąś stronę to Ty musisz wisząc ściągać go w stronę, gdzie się dokręca.
Te gumowe końcówki odpadły mi po 5 treningach(zdejmowanie drążka itd..) teraz w bezruchu jest.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 46 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 153
Dzięki. "pozostawia kółka wycięte tak jakby w futrynie" tzn. odbijają te gumy ? Czy też są jakieś popękania od ucisku ?

A mógłbyś powiedzieć jaki masz model ? Pełno tego jest i nie wiem, który wybrać....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak odbijają się po prostu. Popękań nie ma.
Model jakiś za 30zł kupiłem pierwszy lepszy z allegro i tyle.. :) Takie badziewia to można nawet za 15zł, byle pasowało.
Aktualnie myślę nad jakimś ściennym, ale póki co nie mam gdzie i jak. Takie są najlepsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 417 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5700
Ja mam rozporowy za 19 zl z Auchana, drazek spoko ale zrobil mi wciecia w tej futrynie takie delikatne zarysy koncowek, byc moze za mocno go dokrecam ale wole miec pewnosc niz spasc zębami na płytki w przedpokoju
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 46 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 153



A czy te wasze drążki mają takie zakończenie na gumach ?



Zmieniony przez - niamcy w dniu 2014-02-19 14:16:50
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 417 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5700
Tak moj ma i mimo wszystko futryna sie wgniotła, jesli mam ci polecac od razu kup drazek scienny najlepiej z roznymi rodzajami chwytów niz sie bawic w takie cos
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W moim drążku nie ma śrubek, a ten plastik odpadł i jakoś daje radę :) a robię na nim sporo ćwiczeń. Jeśli masz możliwość zamontować drążek ścienny to będzie lepsze rozwiązanie
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 46 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 153
Czyli rozumiem, że jeśli nie będę montował tych mocowań (wiercenie w futrynie itd.) drążek na 100% będzie się trzymał na sile rozporu ? Ja tez wyciągnę ten środek. Tak, jak pisałem powyżej, kiedyś te gumy były zalane całkowicie teraz maja dziurę (niby dodatkowe elementy mocujące) ale de facto osłabia to przyczepność a ważne jest to dla osób, które nie chcą wiercić itd. montować dodatkowych elementów. Dla takich osób docelowo miał być właśnie drążek rozporowy.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobrze rozumiesz. W moim przypadku nic się nie stało na drążku mi :) Tylko zawsze trzeba robić ćwiczenia na nim tak, aby ruch rąk dokręcał drążek, a nie w stronę odkręcającą to taka wskazówka. Sam wyczaiłem po 1 odkręceniu i upadku na kolana. Po tym do teraz ani razu nie spadłem.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 221 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2433
Ja mam drewniana i dobrze sie trzyma rozporowy identyczny jak na zdj, polecam :D
3
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

A6W Proszę o wyjaśnienie.

Następny temat

HST NEGATYWY

WHEY premium