SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Drążek, a futryny

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1446

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 10
Hejka sportowe swiry. Chciałem ogarnąć sobie drążek, bo nie zawsze jest czas żeby wyjść z domu, ale tu nasuwa się pytanie. Jak sprawdzić czy futryny wytrzymają to? Chciałem kupić wielofunkcyjny, tak się to bodajże nazywa.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 211 Napisanych postów 987 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 74023
Ogarnij sobie najlepiej normalny drążek do ściany lub jakąś rure bo raczej nie chciałbyś pier*dolnąć na kolana razem z drążkiem. Te drążki mocowane do futryny to wg. mnie tandeta, na pewno nie ćwiczyłbym na takim czymś na co dzień


Zmieniony przez - mytant w dniu 2017-03-14 23:59:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 84 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1090
A ja mam i sobie chwalę, futryny co prawda mam stare i solidne, kiedyś parę razy spadłem na plecy jak byłem mały, ale tylko z powodu tego że się bujalem (nie chodzi o kipping tylko zwykłe bujanie) i drążek się po prostu odkręcał. Wisi już sobie z 8 lat i nadal sprawuje podstawową funkcję mimo iż gąbki już dawno się odkleiły, oraz nie da się go zdjąć bo "mechanizm" odkręcania się zepsuł.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
te wielofunkcyjne,nakładane na futryny z reguły dają radę na większości futryn. Konstrukcja tego powoduje ze siły działajace na futryny oraz ściany nie niszczą obu elementów oraz powodują ze drążek nie spada. Wypadało by jednak by ściana była w miarę twarda,tj coś trwalszego niż cieńki gips,co by nie pękał.
Na necie można też czasem trafić jak ludzie lecą z tymi drązkami jak się lekko zsunie z tej futryny(gdy jest zbyt cieńka,lub niezabezpieczona gwoździkami czy wkrętami)

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 43870
jak masz metalową futrynę, to bez problemu drążek rozporowy

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 34 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1305
Jeszcze się nie spotkałam, żeby ktoś miał metalową futrynę, ale faktycznie wtedy byłaby pewność, że drążek rozporowy nie zostawi po sobie śladów, chyba że ewentualne zacieki od "pocących" się gum. Zawsze pod drążek można podstawić cienkie drewniane podkładki ( w ramach ochrony framugi), lub nawet grubsze, jeśli wejście drzwiowe jest za szerokie na standardowy drążek rozporowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
w starszych budownictwach metalowe futryny były częste,z tym że jak je osadzali i robili to "niedokładnie",to zdarzało się ze przy mocnym dokręcaniu drązka potrafiła się taka futryna lekko wgnieść

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening złożony z brzuszków , pompek i podciągnięć po treningu

Wiecej