SFD.pl Trening w domu

Dodaj odpowiedź

Drążek, a futryny

Wysłana -
Hejka sportowe swiry. Chciałem ogarnąć sobie drążek, bo nie zawsze jest czas żeby wyjść z domu, ale tu nasuwa się pytanie. Jak sprawdzić czy futryny wytrzymają to? Chciałem kupić wielofunkcyjny, tak się to bodajże nazywa.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Ogarnij sobie najlepiej normalny drążek do ściany lub jakąś rure bo raczej nie chciałbyś pier*dolnąć na kolana razem z drążkiem. Te drążki mocowane do futryny to wg. mnie tandeta, na pewno nie ćwiczyłbym na takim czymś na co dzień


Zmieniony przez - mytant w dniu 2017-03-14 23:59:55
Wysłana -
A ja mam i sobie chwalę, futryny co prawda mam stare i solidne, kiedyś parę razy spadłem na plecy jak byłem mały, ale tylko z powodu tego że się bujalem (nie chodzi o kipping tylko zwykłe bujanie) i drążek się po prostu odkręcał. Wisi już sobie z 8 lat i nadal sprawuje podstawową funkcję mimo iż gąbki już dawno się odkleiły, oraz nie da się go zdjąć bo "mechanizm" odkręcania się zepsuł.
Wysłana -
te wielofunkcyjne,nakładane na futryny z reguły dają radę na większości futryn. Konstrukcja tego powoduje ze siły działajace na futryny oraz ściany nie niszczą obu elementów oraz powodują ze drążek nie spada. Wypadało by jednak by ściana była w miarę twarda,tj coś trwalszego niż cieńki gips,co by nie pękał.
Na necie można też czasem trafić jak ludzie lecą z tymi drązkami jak się lekko zsunie z tej futryny(gdy jest zbyt cieńka,lub niezabezpieczona gwoździkami czy wkrętami)
Wysłana -
jak masz metalową futrynę, to bez problemu drążek rozporowy
Wysłana -
Jeszcze się nie spotkałam, żeby ktoś miał metalową futrynę, ale faktycznie wtedy byłaby pewność, że drążek rozporowy nie zostawi po sobie śladów, chyba że ewentualne zacieki od "pocących" się gum. Zawsze pod drążek można podstawić cienkie drewniane podkładki ( w ramach ochrony framugi), lub nawet grubsze, jeśli wejście drzwiowe jest za szerokie na standardowy drążek rozporowy.
Wysłana -
w starszych budownictwach metalowe futryny były częste,z tym że jak je osadzali i robili to "niedokładnie",to zdarzało się ze przy mocnym dokręcaniu drązka potrafiła się taka futryna lekko wgnieść
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź