SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradcy działu czekają na Twoje pytania ! Vol.3

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 808287

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Można trochę zredukowac. Sylwetka na pewno na tym zyska.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2668
Można robić cardio (orbitek+bieżnia) nazajutrz po treningu nóg ? Czy dzień przed tez można ?

Ogólnie mam 2xtrenibg nóg w tyg a pozostałe dni inne partie i po treningu cardio robię. Czy to za dużo ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 28 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4668
Witam, mam 22 lata, 183cm wzrostu i obecnie ważę 83.7kg. Chodzę na siłownie rzadziej niż zimą, staram się co najmniej 1-2x w tyg, czasami robię pół godzinne spacerki i chętnie jeżdżę rowerem(także ruch jest), z dietą podobnie, głównie w tygodniu liczę, lecz jestem studentem, i zjeżdżając na weekend, nie mam jak liczyć (domowe obiadki), ale staram się nie przekraczać założonej kaloryki. Dokładnie od 2 miesięcy robię redukcję ważyłem, zacząłem z 2500 kcal, później opuściłem do 2300 kcal i masa spadała aż do masy 84.4kg (gdzie utrzymywała się ok. 10dni). Zmniejszyłem kalorykę do 2100kcal, i masa bardzo wolno spada i ponownie stanęła w miejscu na 83.7kg. Teraz zastanawiam się czy nie mam zbyt niskiej kaloryki, gdyż kolega(ok 165cm, i ok 63kg) chudnie, i jednocześnie wyliczam swoją PPM i dieta wydaję się bliska dolnej granicy(24x83.7kg=2008kcal) (z kalkulatora internetowego PPM = 1974 kcal), natomiast z forum SFD wychodzi 2337 kcal tylko, że przy lekko podwyższonych kaloriach nie chudłem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 28 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4668
Wyczerpałem liczbę liter na post więc kontynuuję. Z innego kalkulatora internetowego: TDEE = ok 2600kcal, PPM = 1880kcal. Ktoś mi wytłumaczy o co tu chodzi? Zniżyć dalej kcal czy co?

EDIT

Zapomniałem dodać, kolega 2000kcal dieta i chudnie.
Sprawdziłem jaką masę miałem pół roku temu na redukcji i ile kcal jadłem i okazało się, iż zszedłem poniżej 80kg przy 2350kcal. Czyli okazuje się, że za mało kalorii teraz jadłem tak?



Zmieniony przez - sprinter814 w dniu 2018-06-18 01:42:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Tolekk
Można robić cardio (orbitek+bieżnia) nazajutrz po treningu nóg ? Czy dzień przed tez można ?

Ogólnie mam 2xtrenibg nóg w tyg a pozostałe dni inne partie i po treningu cardio robię. Czy to za dużo ?


Jak wydolnościowo dasz rade i nie ucierpi na tym Twa regeneracja to ok, mozesz tak robić

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
z tego wzoru korzystałeś ?
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Lepiej założ osobny temat.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Tolekk
Można robić cardio (orbitek+bieżnia) nazajutrz po treningu nóg ? Czy dzień przed tez można ?

Ogólnie mam 2xtrenibg nóg w tyg a pozostałe dni inne partie i po treningu cardio robię. Czy to za dużo ?


Dzień przed lepiej nie robić. Po jak najbardziej.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2668
Delete



Zmieniony przez - Tolekk w dniu 2018-06-28 19:30:45

Zmieniony przez - Tolekk w dniu 2018-06-28 19:31:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 24
Cześć! Jestem dość drobną dziewczyną (158 cm, 49 kg), jednak mój problem polega na kiepskiej budowie ciała. Otóż biodra mam wąskie, wciecie w talii niezbyt zarysowane a ramiona dość szerokie. Chciałabym wiedzieć jak zmienić proporcje sylwetki. Wiem że budowy ramion czy pleców nie zmienię ale może są jakieś ćwiczenia na optyczne zmniejszenie tej partii? Za dziecka dużo pływalam i myślę że to może być winowajca. I jakie ćwiczenia robić żeby zwiększyć wciecie w talii a trochę rozbudowac biodra i pośladki? Chodzi mi o to, żeby sylwetka była bardziej proporcjonalna i kobieca. Czy potrzebuje jakieś konkretnej diety? Dodam że przy tym wszystkim nie bardzo chciałabym nabrać masy, zależy mi wręcz na jeszcze szczuplejszej sylwetce.
Z góry dzięki za rady :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do sprawdzenia

Następny temat

Brak efektow po roku silki, podaje plan i diete

WHEY premium