SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradcy działu czekają na Twoje pytania ! Vol.3

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 807414

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
A po co liczysz ile powtórzeń robisz w skali treningu ?


Objętośc zależy od stażu, wyników i podziału treningów. Nic o Tobie nie wiemy.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
lusmen9
Witam.

W moim treningu fbw, w którym priorytetem jest biceps, wykonuje na niego 7 serii.

5x15 uginanie ramienia w oparciu o kolano
2x15 uginanie ramion stojąc

Taki trening wykonuję co 2 dni. Nie wydaje się Wam, że jest to za dużo? Dodam, że mam 15 lat. I jaką objętosc byscie proponowali?




Zmieniony przez - lusmen9 w dniu 2017-11-12 22:15:49


Jedno ćwiczenie w zupełności wystarczy. Skup się na podstawowych ruchach typu wyciskania, wiosłowania, przysiady, podciągania na drązku...itd.

Ramiona to tylko szczegół.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 46
Witam. Nie wiem czy tutaj jest odpowiednie miejsce na to pytanie więc jak coś założę gdzieś inny temat. Zamontowalem dwa dni temu drążek na ścianę i chciałbym zacząć ćwiczyć i górę i dół. Jednak nie mam żadnych hantli ani też nie chce się bawić w butelki z wodą. Chciałbym po prostu ćwiczyć na drążku, do tego jakieś pompki i przysiady. Gdzies tam ściąglem jakiś plan treningowy jednak jest dla mnie trochę chaotyczny. Czy mógłby ktoś z państwa ułożyć mi jakiś plan treningowy?? Ćwiczyłbym 3x tydzień. Nie chciałbym się za bardzo wpieprzac w jakieś dziwne ćwiczenia i jeśli było by to możliwe to chodziło by mi np o podciaganie, pompki, przysiady itp. Głównym założeniem tych treningów miało by być wyrzezbienie sylwetki z nabraniem masy mięśniowej. Jak nie tu to przepraszam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
Wiesz ale taki trening początkowo będzie dawał jakieś efekty później natomiast trzeba będzie jakieś obciążenie skombinować. Bo w dłuższej perspektywie jakiejś masy nie będzie. Dietę masz ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 46
Mi nie chodzi o niewiadomo jaka masę. Diety nie mam. Kiedyś ćwiczylem lekko na siłowni. Pozniej typowo pompki i przysiady. Poczytałem ostatnio nieco o kalistenice i właśnie chciałbym treningi w rym stylu bo wyjazdy na siłownię jakoś nie są dla mnie. Podoba mi się rozwiązanie trenując własnym ciałem. Właśnie dlatego chciałbym jak najmniej ćwiczeń a żeby wyrabiać stosunkowo jak najwięcej grup mięśniowych. Chodzi mi po prostu o ułożenie ćwiczeń bo ja mam z tym problem i nie wiem czy lepiej robić serię i przechodzić do drugiego ćwiczenia czy robić te sesje czy jak to się tam nazywa. Ostatnio mój trening wyglądał jak masz masz. Podciąganie później wykroki. Pozniej pompki, plany, Superman i właściwie później już kombinowałem. Za chwilę właśnie idę robić drążek plus pompki i przysiąść ale zrobię w seriach i właśnie na tym polega mój problem. Chciałbym mieć ułożony jakiś plan z głową że jeden dzień robię to a za dwa dni robię co innego i mieć takie powiedzmy 2 zestawy ćwiczeń na zmianę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 46
Przepraszam za post pod postem a le mój trening wyglądał tak.
2x6 podciąganiu nachwyt
2x10wykrokow każda noga
2x6 podciąganie podchwyt
2x20 przysiady do ziemi
2x20 łydki na scianie
2x15 pompki waskie
2x15 pompki z nogami na podwyższeniu
A reszta z dupy.
2x10 napisanie brzucha
2x10 napisanie brzucha z nogami do klatki
1x20 unoszenie bioder lezac
1x20sek plank

Jak widać wymyśliłem na szybko i jutro pewnie najchętniej znów robiłbym tak samo a mi chodzi o 2 zestawy jakieś fajne że jeden dzień robię np górę drugi dzień dół i dzień przerwy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
Jest w necie cała masa treningu opartych na klistenice, choć w dziale trening w domu znajdziesz takie propozycje.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Ułóż coś a my możemy to jedynie ocenić. Za rozpiske podana na tacy niestety trzeba zapłacić.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 46
Ok. Mój wczorajszy trening nie opisując rozgrzewki wyglądał tak.
3x5 podciaganie wąski nachwyt
3x16 wykroki każda noga
3x5 podciaganie podchwyt
3x20 przysiady do ziemi
3x5 boczne podciaganie (takie wychodzące do przodu mocowania)
2x7 na drążku unoszenie nóg prostych do gory
A na koniec zrobiłem tak z dupy 20 pompek z nogami na podwyższeniu.

Jakieś rady? Co dodać co odpuścić?
Dzisiaj pojechałem po sztangę z 10kg jak narazie więc będę miał do przysiadow. Za niedługo odbieram hantle więc będzie do wykrokow.
Ogolnie nie chciałbym wyglądać napompowany tylko z góry. Proszę o jakieś skorygowanie tego ewentualnie dodadnia czegoś na plan B.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
To dopóki nie masz tego sprzętu to na początek wystarczy w zupełności. Ale fakt, że obciążenie będzie bardzo pomocne w treningu. Musisz sukcesywnie dokupować obciążenie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do sprawdzenia

Następny temat

Brak efektow po roku silki, podaje plan i diete

WHEY premium