SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradcy działu czekają na Twoje pytania ! Vol.3

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 804742

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776854
zialon
od poniedzialku wskakuje na nowy plan treningowy, push pull z podziałem na sile/hipertrofie bede stosowal typowo 5x5, moje pytanie brzmi czy lepiej robic stałym ciezarem i dokladac do stałego czy lepiej zaczynac od 50-60% i konczyc na 90% ciezaru?


Jak ciężary w tych podstawowych ćwiczeniach są już solidne to zaczęcie od 50% lepiej się sprawdzi bo rozgrzejesz lepiej i aparat ruchu i układ nerwowy.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Lepiej stałym ciężarem.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 17 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 508
Jakiś tydzień temu robiłem ćwiczenia w tym deskę plank. Chciałem wytrzymać jak najdłużej, pod koniec czasu dolna część pleców pochylała się w dół tak jakby brzuch ciągnął w dół. Od tamtego czasu nie ćwiczę ale bolą mnie plecy w tym miejscu, często po dłuższym siedzeniu, leżeniu. Czy to może być coś poważnego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Pewnie coś naciągnąleś sobie, watpie by to coś poważnego było, jak widzisz ze technika juz kuleje to przestań robić cwiczenie.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776854
Maciek322
Jakiś tydzień temu robiłem ćwiczenia w tym deskę plank. Chciałem wytrzymać jak najdłużej, pod koniec czasu dolna część pleców pochylała się w dół tak jakby brzuch ciągnął w dół. Od tamtego czasu nie ćwiczę ale bolą mnie plecy w tym miejscu, często po dłuższym siedzeniu, leżeniu. Czy to może być coś poważnego?


Bo trzeba wykonywać ćwiczenia na miarę swoich możliwości. Ważne w planku jest pozycja techniczna nie jest taka oczywista jak by się wydawało.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Co się dziwisz skoro jechałeś na przeproście kręgosłupa ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 11
Witam.
Chciałem zacząć trening w domu. Mam 35 lat 175 cm wzrostu i 100kg wagi.
Zacząłem już cardio na orbitrek u chciałem dorzucić ćwiczenia siłowe z użyciem np hantli. Jak to połączyć czy mogę np ćwiczyć cardio 5 razy w tygodniu i dołączyć trening siłowy 3 razy w tygodniu przed cardio
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776854
Arnoldarek
Witam.
Chciałem zacząć trening w domu. Mam 35 lat 175 cm wzrostu i 100kg wagi.
Zacząłem już cardio na orbitrek u chciałem dorzucić ćwiczenia siłowe z użyciem np hantli. Jak to połączyć czy mogę np ćwiczyć cardio 5 razy w tygodniu i dołączyć trening siłowy 3 razy w tygodniu przed cardio


Możesz to połączyć nawet początkowo możesz się ograniczyć do samego treningu siłowego. A jak wygląda dieta?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 11
Od 2 miesięcy jestem kierowca w ul aco do diety to ograniczyłem cukier i potrawy tluste. Kiedyś ćwiczyłem przez rok czasu i teraz chciałem cardio połączyć z siłowym tylko nie wiem ile czasu siłowy i cardio
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776854
Najpierw trzeba ustabilizować dietę bo ona jest kluczem do sukcesu. Do tego trening z ciężarem ciała jeśli nie masz możliwości ogarnąć jakiegoś sprzętu, powiedzmy 3-4 razy w tygodniu ewentualnie do tego jakaś aktywność aerobowa jeśli kondycja nie pozwala na interwały.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do sprawdzenia

Następny temat

Brak efektow po roku silki, podaje plan i diete

Wiecej