SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Domowy trening -pomoze ktoś ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8049

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
siemanez :P jestem nowy na forumie :P już co nieco sie dowiedziałem z waszych wypowiedzi (za co dzieki bo przydało sie wiele informacji) sprawa jest następująca... zacząłem w listopadzie chodzić na siłownie w budzie było za***iscie poniedziałek środa piątek... wy***iste dni na trening... niestety zmienili dni na wtorek,środa czwartek a te dni mi nie pasują bo we wtorek mam w***** lekcji środa praktyki a czwartek mam zawsze zajęty... jedynie moge zap*****lać w srode...a sprawa bije sie o to... mam w domu hantle niestety 5KG co już stanowi maly ciezar...chciałem sie dowiedzieć jakie cwiczenia (głównie na klate i plecy) były by najleprze przy tego rodzaju (ch***owym) sprzęcie ?? próbowałem juz wielu rozwiązań cwiczeń niestety zadne nie pomagają w znacznym stopniu a zależało by mi właśnie zebyscie mi pomogli (chyba sami cwiczycie i wiecie ze swoich dosciadczeń co i jak bedzie najleprze) ćwiczenia na biceps i triceps już sam sobie ułożyłem i po nich widze rezultaty...mieśnie urosły żeźba sie widocznie ukształtowała... niestety na plecy i na klate nie umiem znaleźć najleprzego rozwiązania... mięsnie nie chcą po prostu w tych miejscach rosnąć..... a nie chce stosować Koxów czy odżywek..... poradzcie może jakąś dobrą (jak najleprza diete) i cwiczenia które mogły by mi w znacznym stopniu pomódz... moje wymagania sprzętowe są niskie mam tylko 5kilogramowe hantle :/ ewentualnie jak do kumpla chodze to 8'mkami se moge poćwiczyć :P

jednym z wiekrzych bóli jest to że mam astme... co znacznie osłabia mój organizm (dlatego zacząłem ćwiczyć) siłe mam przez to niestety ograniczoną... do tego masa mojego ciała nie rozwija sie prawidłowo (mam 180cm i 60 KG) wiem ze może sie wam ten post wydać głupi ale bardzo by mi to pomogło.... bo na każdej stronie jest o treningu napisane co innego... a mi zależy na konkrecie... konkretna dieta konkretne ćwiczenia....

A jescze odwołójac sie do punktów nadanych do "zielonych"

"3.Opisz konkretnie swoje cele-co chcesz osiągnąć: siłę, masę, wytrzymałość, rzeźbę...??? " odpisujac na to.... na klate chciałbym jaknajszybciej mase uzbierać... na plecy żeźbe ale tak żeby sie nie przećwiczyć a efekty były jednak szybko widoczne....


"4.Podaj swoje możliwości czasowe i sprzętowe. " no więc są to jedynie hantle 5kilogramowe jak już wcześniej pisałem... ewentualnie moge podnieść poziom trudnosci workami z piaskiem (brat kiedyś jak ćwiczył to takie uszył naręczne worki mają bodajze po 2-3 kg a nożne około 3-4kg) czas jest taki że moge codziennie wieczorem napierdylać.... piątek od południa i cała sobote moge poświecić na intensywniejszy trening.... można by to było podzielic tak " około 20-30 minut lekkiego treningu przed tym jak pójde do szkoły" koło 30 minut po lekcjach i około 30 minut do godziny w godzinach wieczornych (tj. 19-21)


co do punktu "5.Podaj przeciwwskazania medyczne o ile takie są." to są takie przeciw wskazania jestem chory na astme... więc szybko sie mecze bo płuca nie dostarczają wystarczajacej ilosci tlenu.... więc tu jest ból dlatego musze mieć o troszke dłuższe przerwy między seriami.... a trening musze prowadzić regularnie (codziennie przynajmniej taki bardziej lekki) bo szybko trace forme i już po 3 dniach przerwy dostaje niesamowitej zadyszki


Zmieniony przez - NizOne w dniu 2003-03-10 18:55:01
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 614
NIE PRZEJMUJ SIE SWOJĄ WAGĄ OD CZEGOS KAZDY MUSI ZACZĄC A CO DO TRENINGU TO POCZYTAJ TRENING DOMATORA NAPEWNO ZNAJDZIESZ COS DLASIEBIE ZNAJDUJE SIE W ATLASIE CWICZEN OCZYWISCIE W SFD POLECAM

NEOO

SOBhttp://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htmIE 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ale mi chodzi o konkretny trening na klate i plecy... rękami sam sie umiem zająć :P chce poprostu szybkiego wzrostu mięsni... a do tego wzrostu siły... nie chce zarazem sie przetrenować żeby zbytnio nie uszkodzić mięśni... chciałbym też dostać dobre porady o diecie (ułożone według treningu) tak zeby wszystko było w symbiozie... trening ułożony zgodnie z dietą... bądz dieta przystosowana do treningu... a co do mojej masy to wcale sie nią nie martwie ale chciałbym żeby wraz ze wzrostem mięśni ona także rosła tylko bez efektu "grubaska"


aha i jescze coś... kto zna jakieś dobre ćwiczenia na żeźbe mięśni brzucha ?? bo mi lekka "oponka" sie zrobiła bo tych miesni nie ćwiczyłem :/
a zwykłe skłony są meczące a rezultaty są mizerne :(

Początkujący leszczu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
1. nie bój się, nie uszkodzisz mięsni :)
2. Akurat do ćwiczenia na siłowni astma nie jest specjalnym przeciwwskazaniem
3. Najpierw porób przez ok 2 miesiące trening domatora, bez żadnego sprzętu
4. Potem, skoro możesz w środę ćwiczyć na siłowni, to tego dnia rób właśnie plecy i klatkę. Nogi możesz w inny dzień, np. z kolegą siedzącym na karku. A ramiona tymi hantlami - jak weźmiesz 2 w rękę to już jest 10 kg, a dla ciebie to może być już konkretny ciężar
5. czemu masz tak mało czasu? co ty robisz?
6. nie ćwicz kilka razy dziennie, to na twoim poziomie bez sensu, najwyżej 3-4 razy w tygodniu na siłowni, resztę poświęć np. na lekkie biegi, w miarę możliwości zdrowotnych oczywiście.
7. idź do lekarza i dokładnie się przebadaj czy możesz ćwiczyć.
8. raczej nie da się jednocześnie robić masy i rzeźby, szczególnie na twoim poziomie

coś niejasne?

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling
Instruktor JUDO

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wiesz jestem w technikum i tak mi plan zasrali ze kończe lekcje o 15:15 prawie w każdy dzień... wracam do chaty jest 16 zjem obiad bije 17 :P wyjde z psami i już jest wieczór... zasrałem se 1'szy semestr wiec mam troche nauki.... czyli dopiro koło 19-20 mam juz z lekksza wolne...

wkurzam sie o to że nie umiem wyćwiczyć klaty i pleców.... ręce powiedzmy że dobrze mi sie zeźbią.. co do nóg to ich wogóle nie cwicze juz od dawna... kiedyś sobie biegi wieczorem urządzałem ale przestałem.... ewentual;nie jak se na rowerq jeżdże :P

co do uszkodzenia mięsni to wiesz.. kumpel też tak podchodził do tego z dystansem nawalał na siłowni ile może i co ?? i se tak prawego bicepsa urządził że przez miesiaka nie umiał w sumie nic tą reką robić... a nie chce sie doprowadzić do takiego stanu jak on... w sumie dzięki za rady bardzo sie przydadzą.... a do lekarza nie bede szedł sie pytać czy moge ćwiczyć czy nie bo to by było i tak bez sensu :/


ale są jakieś zestawy cwiczeń żeźbiących i takich na mase no nie ????
bym poprosił zebyscie napisali może jakiś zestaw cwiczeń na klate które pomogły by nabrać na niej duzo tkanki miesniowej oraz zestaw ćwiczeń na mięsnie pleców które pozwolą nabrać bardziej zeźby niż masy... jakoś uda mi sie połączyc te 2 zestawy :P a bicepsa to ja cwicze codziennie po 30-50 powtórzeń po 2-3 serie na dzień... a co 4-5 dzień wrzucam 2 serie po 30 powtórzeń i 1 serie po 100-150 powtórzeń :P

aha no i jescze mam rurke do podciagania sie ) (oprócz tych hantli)

Początkujący leszczu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
nie, nie da się połączyć

masa to nie tylko efekt ćwiczeń, ale całkowitego przestawienie organizmu, związanego z rodzajem wysiłków, dietą, regeneracją itp. rzeźba tak samo. Dlatego jednego z drugim nie połączysz. A nogi radzę ćwiczyć, bo to PODSTAWA

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling
Instruktor JUDO

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no tak tylko ze jest jeszcze jeden problem :) ja nie stosuje sie do żadnych diet :P nie jestem na tyle kasiasty żeby swoje żarełka kupować to jakieś białka serki codziennie w trzy i troche owoców... jem to co jest w lodówce (Czy szafce czy gdzie tam :) ) więc wiesz.... teraz sie bede stosował do treningu domatora a oprócz tego no cóż jednak zaczne sobie wieczorkami biegać i cwiczyć nogi :/ bo jak se troche pobiegałem przedwczoraj tak do teraz mam zakwasy :(


PS. ile wart jest taki zestaw do cwiczeć ?? gryf(chyba 2metrowy),taleze= (2X2,5KG) (4X5Kg) (2X10KG) (1X20KG) + Twarda ławeczka + te trzymadełka na sztange wysówame (całe z konstrukcją,tą podtrzymujaca zeby sie nie przewróciło) (chyba do wysokosci 2 metrów) + jescze jedne takie trzymadła ale już same bez 2 konstrukcji , zestaw lekko obity z farby ale dobry i działający. i nie jakiś super firmowy tylko taki zwyczajny

To ile mogło by to w sklepach kosztować ?? bo byłem ostatnio w tesco i srebrny talerz 10KG był za 108złoty (w tym zestawie są zwykłę tależe płaskie bez oznaczeń po ile KG mają bez osnaczeń firmy itp. poprostu zwykły czysty talerz)

bo ciekawość mnie zżera a moge taki zestaw kupić... moze w najblizszym czasie umieszcze jego zdjecia jeśli bede miał cyfrówke to mu zrobie kilka...

Początkujący leszczu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A z tym kumplem, to wedlug mnie nie uszkodzil miesnia ( ) tylko zerwal albo raczej naderwal sobie poprostu wiazadlo i dlatego go to tak dlugo meczylo.


--------------------
<czlonek mafii HRHR>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kuźde denne wasze wypowiedzi ja tu chce konkretu !!! tylko maaciej dostarczył mi chociaż troche z tego konkretu ogólne informacje które sie przydadzą w znacznym stopniu (no i ludzik co dał link na trening domatora [dzięki]) ale to jescze nie to co chciałbym sie dowiedzieć... jescze nie to... poitrzebuje więcej konkretniejszych informacji...




PS. czy jest ktoś z gliwic ?? kto chciałby stworzyć taką swoją domową (a raczej garażową czy piwniczna) siłownie ??? zrobić swoje sprzęty itp. ??? i miałby możliwość załatwienia np rurek stalowych spawarki i takiego sprzętu ??

Początkujący leszczu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bo Macciej jest tu specjalistą odzielil Ci juz konkretnych odpowiedzi, wiec czego jeszcze chcesz


--------------------
<czlonek mafii HRHR>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
kurde odpowiedź z dupy bo i pytanie z dupy, mało konkretne

A na wszystkie te pytania odpowiedzi byly juz dawno, wystarczy odrobine wysiłku i poszukać

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling
Instruktor JUDO

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Alkohol a masa miesniowa

Następny temat

WZROST ( W GÓRĘ )

Wiecej