SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Domowa siłownia - sprzęt

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1043

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 56
Witam,
niedawno udało mi się wydzielić w domu dodatkowe pomieszczenie - ok. 3,3m x 2m wolnej przestrzeni z opcją późniejszego poszerzenia do 2,5m. Pomyślałem, że jest to dobra okazja do realizacji marzeń o domowej mini siłowni (dostęp do profesjonalnego klubu mam dość ograniczony przez dojazdy i brak czasu). Niestety średnio znam się na sprzęcie, nie wiem nawet czego potrzebowałbym na początku przygody z treningami siłowymi. Oczywiście trochę już poczytałem i mam kilka pomysłów.
Niestety pomieszczenie jest bardzo niskie - 2,1m więc drążek czy inne urządzenia wymagające większej wysokości raczej nie wchodzą w grę.
Budżet to ok. 2000-2500zł na sprzęt + obciążenie.

http://www.marbo-sport.pl/product-pol-25914-Zestaw-MS24-Lawka-dwustronna-stojaki-wielopoziomowe-modlitewnik-Marbo-Sport.html
http://www.marbo-sport.pl/product-pol-23940-Zestaw-gryfow-i-obciazen-hs-83-kg-Marbo-Sport.html
Co myślicie o takim zestawie na początek?
Mam doświadczonego znajomego, z którym mógłbym trenować. Szczególnie na początku aby nabrać "dobrych nawyków" i odpowiedniej techniki wykonywania ćwiczeń. Zależy mi jednak na stojakach z asekuracją do samodzielnych treningów (przydaje się?).
Czy drążek to must have na początek? Może ewentualnie dałoby radę znaleźć inne miejsce na jego zamontowanie albo jakiś prowizoryczny zamiennik.
Jak bardzo przydaje się prasa do nóg (wsuwka do ławki)? Czy może do kompletnego treningu nóg wystarczy sztanga/hantle? Do tej pory miałem jedynie hantle a jako trening nóg traktowałem przysiady, wykroki i wspięcia z nimi.
Wybaczcie brak "ogarnięcia". Z góry dziękuję za pomoc ;)


Zmieniony przez - Estrax21 w dniu 2017-08-22 21:31:21
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Gryf olimpijski + obciążenie. Dwa stojaki regulowane (tak, aby nadawały się także pod przysiady), ławka prosta (może być regulowana). Ze stojaków i sztangi zrobisz sobie pseudo drążek. Możesz dokupić też dwie poręcze pod dipy. AMEN.

Żadnych zbędnych akcesoriów. To co podałem starczy na lata i przetrenujesz dokładnie całe ciało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Podstawa gryf olimpijski, stojaki i ławeczka . Na tym można trenować pierwszy rok lub dwa. Później drążek, krótki gryf łamany, hantle i jakiś wyciąg. Nic więcej raczej nie potrzebujesz.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 32 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 16
Warto inwestować w atlas do ćwiczeń? Mam wolny około 1000 złotych i pomyślałem, że brakuje mi atlasu wielofunkcyjnego, takiego jak w profesjonalnych siłowniach. Znalazłem na specialfitness.pl atlas GYMTOWER i zastanawiam się, czy w ogóle opłaca się coś takiego kupować. Mam już ławkę, sztangi i hantle, drążek do ściany, może zamiast atlasu lepiej zainwestować w coś innego?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Wyciąg możesz kupić plus modlitewnik. Cały atlas zbędny, tym barziej ze te tańsze są kiepskiej jakości i małego rozmiaru.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6487 Napisanych postów 62276 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777450
maksilian
Warto inwestować w atlas do ćwiczeń? Mam wolny około 1000 złotych i pomyślałem, że brakuje mi atlasu wielofunkcyjnego, takiego jak w profesjonalnych siłowniach. Znalazłem na specialfitness.pl atlas GYMTOWER i zastanawiam się, czy w ogóle opłaca się coś takiego kupować. Mam już ławkę, sztangi i hantle, drążek do ściany, może zamiast atlasu lepiej zainwestować w coś innego?




Te atlasy się kiepsko sprawdzają co prawda jak masz już cały wyżej wymieniony sprzęt to jako urozmaicenie można wziąć ale lepiej zainwestować w wolne ciężary

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Dobry atlas kosztuje, nie oszukujmy się. Tam podejrzewam, że osoba powyżej 180 wzrostu i dużą siłą sobie nie poćwiczy.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Początkującego

Następny temat

TRENING NA REDUKCJI

WHEY premium