SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dolne plecy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 13988

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
Problem: ból dolnego odcinka kregosłupa.
Przyczyny..od jakiegoś czasu odpuściłem martwy ciąg.Przerwa trwała jakieś 2 miesiące w tym ćwiczeniu.Ale istotniejsze jest to że w mojej pracy bardzo dużo czasu spędzam w samochodzie..dziennie pokonuję od 300 do 400 kilometrów.I tu jest kłopot.Boli mnie dół pleców.Podczas treningu pleców praktycznie nie istnieje porzadny martwy ciąg.Jestem w stanie zrobić 2 serie i ból staje się zbyt dokuczliwy.Po martwym nie mogę się schylac spory czas, jeszcze w domu nie ejstem w stanie schylić się by zawiązać sobie buty..
Próbowałem już róznych ustawień fotela ale lipa.
Jakieś propozycję?
Pzdr.

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 583 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6749
PAS podczas treningu to raz a 2 zakup fastum żel i smaruj to miejsce 2-3 razy na dzień i na noc najważniejsze. Tez tak miałem ale az tak nie bolało i pomoglo.

"Jeśli potrafisz pokonać barierę bólu możesz być mistrzem..."
Arnold Schwarzenegger

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
Fastum to lipa, nie na takie bóle.Ketoprofen lepiej już połykać w formie ketonalu.Pasa używam przy wiekszych ciężarach, ale dobrze wiem jak i kiedy go używać.Nie trenuję od wczoraj
Problem jest nieco bardziej skomplikowany, bo wykonywałem martwy w seriach po 140 kg i było super.
Przyczyna może być zwiazana z samochodem.I co tu zrobić..
Pzdr.

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
moze coś pod lędźwie ... co je wypchnie do przodu ...
a i pływanie moze troche pomóc ...

najlepiej pogadać z jakimś rechabilitantem/ortopedą !

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4413 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
przeciążenie odcinka lędzwiowego.
to co zawsze w takich sytuacjach:
- basen (najlepiej zabką)
- masaż (umiejętnie zrobiony)
- maści, może być febrofen (ketoprofen), naproxen (zacznij od 5%)
- lekarz, może zleci jakieś zastrzyki z diclac'u, ew. rehabilitacja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
Zobacze co i jak dalej, teraz boli mniej, plecy odpoczywają na płaskiej kanapie..
Nie mam kiedy pójśc do ortopedy...martwy pójdzie w zapomnienie, zaczynam wzmacniać plecy 2 razy w tygodniu robiąc martwy na prostych nogach przy dwugłowych, lżejszym ciężarem,i wyprostami w leżeniu przy plecach..
Przeciążenie rozumiem wynika z postawy w samochodzie, więc spróbuje podłożyć coś pod plecy.
Dzięki.
pzdr.

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
w samochodzie pewnie nei masz regulacji wypchnięcia fotela w odc lędźwiowym ... kiedyś mozna było kupć specjalne podkładki !



moze za miękko śpisz / albo za twardo

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 294
Czesc
Problem moze byc wiekszy niz ci sie wydaje. Bo moze masz jakas dyskopatje, najlepiej zrob przeswietlenie dolnego odcinak plecow. JA po rezonanise magnetycznym dowiedzialem sie ze mam bardzo malo przepukline kregoslupa. Powiem ci ze nie jest to mila sprawa. Kttora wlasnei dotyka czesto ludiz pracujacych fizycznie w schyleniu przez dlugi czas ale takze kierowcow i osoby bardzo dlugo siedzace. Wczoraj na TVP 3 byl walsnie program okolo 11 o tego typu sprawach, ogolnie o schorzeniach kregoslupa. Bylem juz u dwoch lekarzy i rehabilitanta i mam jak narazeie jeszcze niepelne informacje co z tym dalej robic. Napewno rehabilitacja. Tak zeby nikogo niestraszyc. W najgorszym statdium przepukliny dochodzi do dretwienia nog, efektu popadajacej stroby(cos w styly niedowaldu) wiaze sie to z tym ze wlasnie ta przepulina naciska na nerwy. Dlatego podchodzcie do tego spraw powaznie. Rehabilitan odrazu zabronil mi wszelkich cwiczeni obciazajacych plecy czyli : martwy ciag, przysiady to te oczywiste ale nawet brzuski kazal robic z mniejszym odchyleniem.
No troszke sie tu rozpislaem bardziej o swoich dolegliwosciach niz kolegi, ale tylko po to zeby pokazac ze poczatkowo niewielki bol plecow moze byc czyms naprawde groznym. Pozdrawaim
P.S. A w przypadku przepukliny ostatecznascia jest operacja po ktorej raczej juz nic nie bedziesz dzwigal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
Dzięki za info.
Postaram się jakoś wybrac na prześwietlenie tylko nie wiem kiedy jeszcze, ale coś wymyślę bo trochę się boję.Dawałem sobie radę w kręgosłupem świetnie dźwigając pokaźne ciężary i wszystko było ok. ale teraz coś jest przeciążone.Prawdopodobnie to własnie przeciążenie od samochodu, zobaczymy, pokombinuje jeszcze z fotelem
Ustawię go sobie nieco bardziej pionowo niż zwykle.
Pozdro.
ps. mam nadzieje ze to nic poważnego..ale strach jest.

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
tak tak ... niestety bardzej pionowo musisz jezdzić ... i coś pod lędźwie ...
a i uwazaj zeby Cie nie przewiało ...

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 173 Wiek 65 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 24422
Miętki, nie pionowo, lecz raczej bardziej ukośnie, ale z pełnym oparciem pleców i dodatkowym podparciem odcinka lędźwiowego (jeśli to możliwe), wtedy zmaleje właśnie pionowe obciążenie kręgosłupa pochodzące od (szczególnie masywnej przecież u kulturysty) góry…

Kiedys znany rajdowiec Sobiesław Zasada opisał w swojej książce ’’Szybkość bezpieczna’’ sposób wygodnego ustawienia fotela w samochodzie – nie pod katem jazdy rajdowej, lecz właśnie wygodnego pokonywania długich dystansów – należy przesunąć fotel nieco do przodu i opuścić oparcie, długą jazdę odbywać w pozycji półleżącej, właśnie wtedy nastąpi odciążenie odcinka lędźwiowego.

Oczywiście pozycja nie ma znaczenia, jeśli ktoś jeździ dziennie kilkanaście, czy kilkadziesiąt kilometrów, wtedy nawet pionowe ustawienie fotela wydaje się bardziej ’’pewne’’, ale jeśli w grę wchodzą częste dystanse po kilkaset kilometrów, to najlepiej jest się ’’położyć” za kierownicą, jak na skośnej ławce…

Ja też stosuję ten sposób od wielu już lat, bo albo jadę gdzieś cały dzień, albo pracuję przy kompie – wtedy też podparcie odcinka lędźwiowego w lekkim skosie jest skuteczne…

Pozdrowienia

LONGUS

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Clearasil??

Następny temat

artroskopia-chondromalatio patellae dex 1 stopien

WHEY premium