SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dokonania największego strongmana

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 25075

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 186 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1090
GREG KOVACS

OLBRZYM WŚRÓD GIGANTÓW

Urodzony: 1971
Wzrost: 187 cm
Waga: 180 kg
Obwód bicepsa: 68,5 cm
Obwód klatki: 180 cm

Greg Kovacs niewątpliwe jest najsilniejszym kulturystą na świecie i to nie tylko obecnie, ale też w całej historii kulturystyki. Trudno tez przypuszczać, żeby w ciągu następnych kilkudziesięciu lat objawił się ktoś silniejszy od niego. Można go śmiało uznać za najsilniejszego człowieka w historii świata. Wprawdzie w takich typowych dla podnoszenia ciężarów konkurencjach, jak podrzut czy rwanie, kilku ludzi na świecie pewnie mogłoby podnieść większy ciężar niż Greg, ale w tych konkurencjach oprócz siły bardzo ważna jest też technika, której Greg nie ma, bo nigdy nie uprawiał podnoszenia ciężarów. Greg jest kulturystą i w ćwiczeniach, w których głownie liczy się czysta siła, nie ma nikogo, kto mógłby się choć zbliżyć do jego wyników.
Jego sylwetka w żaden sposób nie przypomina innych siłaczy wagi superciężkiej, którzy mają duże mięsnie, ale schowane pod grubą warstwą tłuszczu. Mimo olbrzymiej wagi ciała wynoszącej około 180 kg, Greg jest dobrze wyrzeźbiony, a tłuszcz w jego organizmie stanowi niewielki procent wagi ciała.
Greg zaczął trenować w wieku 17 lat, a więc 12 lat temu. Już wówczas był potężnym facetem, gdyż przy wzroście 185 cm ważył wtedy 108 kg. Po 3 latach treningów jego waga wzrosła do 135 kg i mógł się powalić wykonaniem 19 powtórzeń wyciskania leżąc z ciężarem 190 kg. Od wielu lat spożywa olbrzymie ilości pożywienia, starając się codziennie dostarczyć organizmowi 10 000 - 12 000 kalorii i przy każdym posiłku jeść około 100 gram białka, a przeważnie je 9 razy dziennie, co oznacza, iż Greg je 900-1000 gram białka dziennie. Używa wielu suplementów najwyższej jakości z takich firm jak Nitro-Tech, Cell-Tech i Meso-Tech. Używał też takich pro-medykamentów, jak: Nortesten, Anotesten, Acatabolan i Hydroxycut. Twierdzi, że nie bierze sterydów i w każdej chwili można do niego przyjechać i zrobić mu kontrolę antydopingową, a i tak nikt nie wykryje w jego organizmie żadnych niedozwolonych substancji.
Greg Kovacs jest niewyobrażalnie silni, chociaż nigdy nie trenuje w celu rozwoju siły. Jak przystało na prawdziwego kulturystę, interesuje go tylko rozwój mięsni i ciężary są tylko środkiem służącym do tego. W każdej serii robi przynajmniej po 6 powtórzeń, ale wykonuje je z takimi ciężarami, z którymi najlepsi kulturyści na świecie, tacy jak Ronnie Coleman, Flex Wheeler czy Kevin Levrone, wykonaliby co najwyżej 1 powtórzenie lub wcale nie podnieśliby sztangi. Greg nie oszukuje tez podczas ćwiczeń i nie ubiera specjalnych strojów do podnoszenia ciężarów czy też koszulki do wyciskania leżąc, jak robią to często trójboiści i sztangiści. Mimo to trenuje w seriach z ciężarami zbliżającymi się do bardzo obecnie wyśrubowanych rekordów świata w wyciskaniu leżąc, przysiadzie i martwym ciągu, a gdyby były odnotowywane rekordy świata w takich konkurencjach, jak: wiosłowanie sztangą w opadzie, wyciskanie sztangi zza karku, wyciskanie sztangielek leżąc czy Rozpiętki ze sztangielkami na skosie, byłby rekordzistą świata z olbrzymią przewagą nad wszystkimi innymi siłaczami.
Ciężary, których Greg używa w czasie treningu, przeszły już do legendy.

Greg Kovacs może pochwalić się takimi wynikami, jak:

Ćwiczenie Powtórzenia Ciężar
Wyciskanie nogami 20 920 kg
Przysiady ze sztangą 15 350 kg
Wyciskanie na ławeczce skośnej 6 305 kg
Przysiady ze sztangą 25 275 kg
Wiosłowanie sztangą w opadzie 7 265 kg
Wyciskanie zza karku 5 225 kg
Wyciskanie zza karku 10 205 kg
Szrugsy ze sztangielkami 25 180 kg
Wyciskanie sztangielek w siadzie 12 180 kg
Rozpiętki na ławce skośnej 12 150 kg
Unoszenie na boki ze sztangielkami 12 100 kg

Czy jest ktoś taki, kto choć raz ćwiczył z ciężarami i kogo nie zwaliłyby z nóg te wyniki? Aż strach pomyśleć, ile mógłby podnieść Greg Kovac, gdyby zainteresował się trójbojem siłowym. Patrząc na jego wyniki, już teraz mógłby podnieść w przysiadzie 500 kg, a w wyciskaniu na ławce skośnej osiągnąłby wynik około 365 kg - naukowcy twierdzą, że 6 razy można podnieść ciężar wynoszący około 80% maksymalnych możliwości, a Greg wyciska 6 razy 305 kg.

Wielką ambicją Grega Kovacsa jest zakwalifikowanie się do konkursu Mister Olimpia, a może nawet wygranie go i zostanie najlepszym kulturysta na kuli ziemskiej. Niewątpliwie Greg byłby największym facetem biorącym udział w konkursie. Obecny Mister Olimpia, Ronnie Coleman, ma 180 cm wzrostu i waży 120 kg. Kilku kulturystów, jak np. Markus Ruhl, Pual Dillet i Jean Pierre Fux, ważą około 125 kg, ale to wszystko pestka przy 180 kilogramach Grega Kovacsa. Greg uważa, że gdyby zrzucił 20 kg i zmniejszył swoją wagę do 160 kg, połączyłby olbrzymie wymiary ze świetną rzeźbą, a wtedy byłby nie do pokonania. Niektórzy fachowcy popierają jego zdanie. Osobiście jednak uważam, że Greg nie miałby szans na zwycięstwo w Mister Olimpia, bo same wymiary to nie wszystko, a niemożliwością jest wyrzeźbienie tego gigantycznego cielska do tego stopnia, by zbliżyło się jakością umięśnienia do poziomu reprezentowanego przez Ronnie Colemana czy Flexa Wheelera.
Moim zdaniem Greg powinien skoncentrować się na trójboju siłowym, bo ma do tego znacznie lepsze, wprost niewyobrażalne predyspozycje. Wystarczyłoby, żeby choć rok poćwiczył na siłę, wykonując serie po 1-2 powtórzenia z ciężarem zbliżonym do 100% jego możliwości., a mógłby wycisnąć na leżaco 400 kilogramów, a w przysiadzie podnieść 520-550 kg. Trudno powiedzieć, jakie wyniki mógłby osiągnąć po 5 latach treningu siłowego, ale z pewnością pobiłby wszystkie rekordy siłowe o co najmniej 100 kilogramów i wyśrubowałby je do takiego poziomu, że byłyby praktycznie nie do pobicia. Obecnie rekord świata w wyciskanie u leżąc wynosi 322,5 kilograma i Greg mógłby go pobić w każdej chwili, gdyby tylko chciał. Rekord świata w przysiadzie to 457,5 kilograma, co z pewnością już teraz leży w zakresie jego możliwości. Jeśli chodzi o martwy ciąg, to nie znam możliwości Grega Kovacsa w tym ćwiczeniu, ale pobicie rekordu świata wynoszącego w tym boju 406 kilograma z pewnością nie byłoby trudne dla Grega, który ma silę niczym jakiś cyborg.
Już w tej chwili Greg Kovacs jest żywą legendą kulturystyki i największym zjawiskiem, jakie kiedykolwiek zaistniało w tym sporcie. Ma dopiero 29 lat i jeszcze bardzo znacząco może rozwinąć swoją sylwetkę i poprawić swoje wyniki w konkurencjach siłowych. Kto wie, może za 6-7 lat Greg wygra Mister Olimpia, a potem przerzuci się na trójbój siłowy i ustanowi nowe rekordy świata na kosmicznie wysokim poziomie. Szczerze mu tego życzę.



"Wy się tylko bawicie mi chodzi o życie"
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 4802 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37359
sogi sie dostaje za wiedze (w wiekszosci przypadkow) a nie za to ze jest sie nowym na forum LOL

LOL - Laugh Out Loud

"Jestem sobie prawdą, fałszem i zagadką też.."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
666 D. Mirowski
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 2738 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21181
Jak taki dobry to dlaczego nie wystartuje w zadnych zawodach ? Gardzi pieniedzmi czy poprostu to tylko mit ?

666

Burneika Sports Team

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam,co jak co ale taki tam z niego strongman jak ze mnie pletwonurek,w sporcie tym liczy sie nie tylko sila ale i przedewszystkim wytrzymalosc oraz szybkosc a Greg raczej tych dwoch ostatnich zalet nie posiada,owszem jest z niego wielkie bydle i nadodatek silne ale to nie to samo co na przyklad M.Pudzianowski - chlopak jest niesamowity - najbardziej podoba mi sie w nim jego postawa psychiczna.
Pozdrawiam


Prawdziwi Twardziele Nie Potrzebuja Sterydow!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Greg by sie nadawal ale do trojboju silowego a nie do strongmanow - takie jest moje zdanie
Pozdrawiam

Prawdziwi Twardziele Nie Potrzebuja Sterydow!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Do cyrku on się nadaje...

Pozdrawiam wszystkich ambitnych-"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail-Moderator Działów:"Trening" & "Dla zupełnie zielonych" & "Z archiwum kulturystyki"
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ 

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Hm... Ponieważ ćwiczyłem i znam ciężary innych trójboistów i kulturystów więc wyniki te nie zwalają mnie z nóg. Nie sa kosmiczne, jeśli się weźnmie pod uwagę innych silnych zawodników.

Jeśli Kovacs faktycznie waży 180 kg i wynika to z masy mięśni to powinien być miesamowicie silny. Natomiast byłbym ostrożny w formułowaniu stwierdzeń, że jest naj-, naj-, naj... Wspomnę tylko Luisa Cyr'a,którego prawdopodobnie nikt jeszcze nie pokonał w sile absolutnej(tu też należałoby widzieć wykonanie ćwiczeń i faktyczny ciężar podnoszonych przedmiotów). Oczywiście już sama masa mięśni daje mu olbrzymią siłę, ale nie nalezy przesadzać co do siły obsolutnej. Kulturyści mają dużą wytrzymałośc siłową czyli na stosunkowo duzym obciążeniu są w stanie wykonać wiele powtórzeń. Jednak przy wzroście obciążenia,zdolność do pokonania oporu szybko spada. Dziej się tak dlatego, bo nie trenują siły jako takiej a trening z ciężarem nie jest celem samym w sobie tylko środkiem prowadzącym do poprawy umięśnienia.
Skoro Kovacs wyciska nogami 920 kg po 20x to ile mógłby wycisnąć raz? Nie wiem w jaki sposób to robi. Czy leży płasko i wyciska nogami pionowo? czy też może na suwnicy ukośnej? Pod jakim kątem nachylone są szyny, a pod jakim oparcie tułowia. Jaki opór mięśniom nóg stawia ten ciężar? Należy pamiętać, że opór dla nóg na maszynach ukośnych to składowa pionowa ciężaru, a więc Q*sin(alfa), gdzie alfa jest kątem pomiędzy podłogą a szynami suwnicy. Zależy też jaki zakres ruchu Kovacs wykonuje na takim obciążeniu? I jak mu to się przekłada na przysiad techniczny? Piszę te słowa z punktu widzenia trójboisty, gdzie zaliczenie w przysiadzie zawodnik otrzymuje już po przekroczeniu (w przeważającej liczbie przypadków) maksymalnych momentów sił działających na mięśnie. Wraz ze spłycaniem przysiadu szybko rośnie ciężar, z którym można go wykonać. Pewien mój kolega robił przysiady kulturystyczne na 240 kg po 15x, na suwnicy ukosnej 45 stopni dochodzil w seriach do 500-520 kg (dokładnie nie pamiętam) do 10-12x. Ile przysiadał na maksa? NIE PRZYSIADAŁ! W ogóle nie robił głębokich przysiadów, bo gwałtownie spadał mu wynik. Oceniał się, że 180 kg mógłby nie wstać.... Dlatego należałoby zobaczyć jak Kovacs wykonuje przysiady i inne ćwiczenia. Oczywiście jest bardzo silny! Jednak nie tak bardzo jak o nim sądzisz. Więc te 500 w siadzie jest mocno przesadzone. Jedna z moich koleżanek siadała ok.70 kg,a na suwnicy ukośnej na ciężarze 150 kg wykonywala 15 powtórzeń. Ciężko to porównać. Natomiast zgodzę się, że gdyby Kovacs uprawiał trójbój to byłby mocny. Jak mocny? To już zalężałoby od jego predyzpozycji w tym sporcie.

Gdzie wyczytaleś takie słowa: "naukowcy twierdzą, że 6 razy można podnieść ciężar wynoszący około 80% maksymalnych możliwości"? Można i więcej! Mój znajomy wyciskał 6x 90kg, ale setki nie potrafił podnieść. Z kolei popytaj ciężarowców ile powtórzeń w serii są w stanie wykonać na ciężarze 80%? Im lepszy zawodnik tym mniej powtórzeń zrobi. Wiąże się to z rodzajem wykonywanego treningu i żaden naukowiec, ba nawet magister wychowania fizycznego, nie powiedziałby publicznie takie stwierdzenia. Wątpię by Kovacs wycisnął na ławce skośnej matematyczne 365 kg .

A najwyższy wyciśnięty ciężar o którym wiem, że był wyciśnięty, to 800 funtów, czyli jakieś 362,5 kg, Anthony Clarke'a, ważącego ok. 165 kg.
Największy ciężar przysiadł na pokazie Paul Anderson - 537,5 kg,ale to też był przysiad w granicach jego możliwości, który nie byłby zaliczony w świetle obecnych przepisów. Zaliczony ciężar to 465 kg, znowuż Clarke'a.
Rekord świata w MC to 407,5 kg.

Kovacs rzeczywiście może być objawieniem na miarę najsilniejszych, ale tam gdzie wchodzą w grę ściśle określone przepisy, a technika weryfikowana jest przez osoby w tym wyspecjalizowane, tam trzeba spojrzeć realnie. Póki co Kovacs nie zweryfikował się technicznie na zawodach.
Ponieważ w ostatnich 20 latach było kilku takich okrzykniętych fenomenów, którzy jednak nie zawojowali świata w trójboju i ciężarach, to nie wiadomo czy Kovacs zrewiduje moje sceptyczne poglądy.

W Polsce też mieliśmy faceta, który mógł namieszać w świecie trójbojowym ze względu na olbrzymi potencjał. Był nim, ważący ok 160 kg, Rafał Sabat. To był jak na razie jedyny zawodnik w Polsce mogący błyskawicznie przekroczyć 400 kg w przysiadzie. Gdyby dobrze wykorzystał sprzęt sportowy i miał odżywki byłby w stanie bić rekordy świata. W martwym ciągu 400 kg mógł przekroczyć Roman Szymkowiak, który już dźwigał 390 kg (nie wziął wówczas więcej bo gryf już nie mieścił więcej talerzy, a wtdy nie było metalowych krążków).

Dlatego Kovacs nie zwala mnie z nóg. Pożyjemy - zobaczymy!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 5958 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27546
bla bla bla -
przepraszam Parker
ale smiem twierdzic ze ubarwiasz
z tego co wiem to 390 Szymkowiaka to mit.
Ciagniete w paskach i duza nadwaga i nie do konca.
Tak slyszalam od osoby, ktora przy tym byla.
Co nie zmienia faktu ze Szymkowiak to w tym boju wielki talent.

NIE ZADZIERAC ZE "ZNAWCA" W SZATNI BO WAS WSZYSTKICH POROZBIERAM W TEMPIE EXPRESOWYM......

-------------------------
Twarda, syntetyczna, leniwa i d****na Efka
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Nadwaga była w stosunku do kategorii 82,5 kg, więc bój mógł byc wykonany przy wadze 86-87 kg. Jak to porównasz do wagi Kovacsa - 180 kg?
Był wykonany w paskach. Spójrz tylko jak ciągną strongmeni - nie dośc że podówjne kostiumy, paski, to jeszcze od kolan. Więc sobie można ciągnąć po 400 i więcej kg.
Natomiast nie wiem nic o niedoproście tułowia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 5958 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27546
opowiesc byla taka:
prawie wzial
w paskach
i z nadwaga
mowil to ktos kto nie mial powodu klamac

NIE ZADZIERAC ZE "ZNAWCA" W SZATNI BO WAS WSZYSTKICH POROZBIERAM W TEMPIE EXPRESOWYM......

-------------------------
Twarda, syntetyczna, leniwa i d****na Efka
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
To wziął czy nie wziął? Oto jest pytanie...
>opowiesc byla taka:
>prawie wzial
>w paskach
>i z nadwaga
>mowil to ktos kto nie mial powodu klamac
Wierzę, że nie miał powodu kłamać. Określ tylko stopień tego "prawie". "Prawie wziął"..
Jest taki facet, Tibor Meszaros. W trójboju w pierwszej szóstce superków. Na ostatnich mistrzostwach świata wziął, ach, ugryzłem się w język! Poprawiam się: nie wziął 407,5 kg. Ale ten ciężar jest rekordem świata! Dokładnie to podejście, o którym piszę, że "nie wziął". W ten sposób ściśle określiłem niepełne wykonanie techniczne zawodnika. Powinienem powiedzieć "prawie wziął". Bo nie wyprostował się do końca. W pozycji końcowej tułów był lekko pochylony do przodu z załamaniem w linii bioder. Jak dla mnie Meszaros nie wykończył boju i powinien mieć spalone, bo tego ciężaru nie wziął wg reguł zaliczania boju. Ale tak naprawdę to on ten ciężar podniósł, a więc wziął. Dla publicznosci ciężar wziął, dla zawodników, sędziów i działaczy "prawie wziął". Nie dużo mu brakło, ale ja bym tego nie zaliczył nawet sobie. Takie samo zdanie miało jury, pomimo że sędziowie punktowi zaliczyli to podejście 2:1, więc jest rekordem świata.
To, że ciężar 390 kg został "prawie wzięty" nie określa w jakim stopniu. Czy barki zostały w przodzie (taka była dawniejsza szkoła MC z Pułtuska)? Czy pochylony był tułów? A może niedoprostowane kolana? Może biodra zostały z tyłu?
Uważam że takie aptekarstwo jest zbędne, bo nie chodzi w tym wypadku o wynik osiągnięty na zawodach, gdzie sędziowie mają calówkę i poziomicę w oku, ale na treningu (O czym niestety nie napisałem. Mój błąd, przyznaję się do niego). Celem podania, że Szymkowiak pociągnął 390 kg, było pokazanie, że zawodnik polski z dużo mniejszą wagą ciała od Kovacsa, był w stanie pociągnąć tak duży ciężar. I nie ma znaczenia czy było to wzięte do końca, czy "prawie wzięte". Gdyby tego ie pociągnął i puścił ciężar, to wiarygodny informator stwierdziłby, że tego ciężaru nie wziął. Ponieważ wziął go "prawie", to rozumiem, że z jakimś błędem technicznym. A takiego "prawie wzięcia" nie da się porównać np. do półprzysiadu, gdzie można minimalnie spłycić siad a dołożyć 10-20 kg więcej i wstać. W MC znacznie trudniej jest oszukać brak siły. Natomiast gdyby Szymkowiak miał na sztandze 370-380 kg, to prawdopodobnie wziąłby go do końca, bez błędów technicznych. Jak się ma ten ciężar do ważącego ponad 2x więcej,Kovacsa?
No i ta nadwaga... To ile ważył Szymkowiak strtujący wówczas w kategorii 82,5 kg? 86, 87, 90 czy 100 kg? Anna Śliwińska startuje z nadwagą 0,1-0,3 kg. Jaki był stopień nadwagi u Szymkowiaka? Może też rzędu 1-2 kg? Osobiście sądzę, że była to waga ok. 87 kg. W stosunku do Kovacsa, ta nadwaga nie ma znaczenia.

Chodziło mi o wykazanie, że Kovacs nie jest aż takim straszliwym fenomenem, za jakiego uważa go Mazi-Byk. Oczywiście możesz mieć inne zdanie. Żyjemy w (prawie) wolnym kraju.

Nawiasem mówiać post był zdublowany, bo wcześniejszy mi wcięło REGULAMINOWO - te cholerne 10 minut , a opisałem w nim ciąg Szymkowiaka szerzej i zaznacztyłem, że zdarzenie miało miejsce na treningu, a więc ciąg nie był weryfikowany przez osoby do tego przyuczone. Niestety wcięło go i powstało wrażenie, że wynik ten uzyskał na zawodach. Za co przepraszam, oczywiście.

Proponuję Verona, żebyś dowiedziała się, na czym polegał feler podniesienia 390 kg i dała nam znać. Jeśli błąd był duży - nie będę się upierał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 5958 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27546
Parker
spieramy sie jalowo dosyc.
Ani ja nie widzialam tej proby ani Ty.
Z osoba ktora mi o tym opowiadala nie mam kontaktu.
A poza tym sa na prawde ciekawsze tematy do dyskusji niz osiagniecia Szymkowiaka.
Poza tym kto jak kto ale Ty na pewno wiesz dlaczego rekordow zyciowych nie liczy sie z treningow a jedynie te z zawodow.
Jak nie zaliczyl tego na zawodach to znaczy ze NIE WZIAL - i ja nie kombinuje dalej.
Jasne ze zawsze w gre wchodzi tzw. czynnik ludzki i mozliwy blad sedziego ale o tym juz nie rozmawiamy.
Zgadzam sie zupelnie z Toba ze ten caly Kovacs nie musi byc taki silny - ale to juz piaslam wczesniej proponujac przeliczyc na Wilksa siad Olecha i wlasnie Kovacsa.
Ja "prawie" wzielam 45 kg na klatke. Prawie - ale nie wzielam. Smieszne porownanie bo smieszny ciezar. Ale licze swoj rekord zyciowy na 40 kg - hihihiihihihi (teraz sie mozecie smiac do woli)
a rekord zyciowy Szymkowiaka w ciagu to (popraw mnie jesli sie myle) 345 kg
FINITO

NIE ZADZIERAC ZE "ZNAWCA" W SZATNI BO WAS WSZYSTKICH POROZBIERAM W TEMPIE EXPRESOWYM......

-------------------------
Twarda, syntetyczna, leniwa i d****na Efka
-------------------------

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

sex a start w zawodach

Następny temat

Jak to jest ???

WHEY premium