SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dodatek

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2151

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 202 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1057
Po roku ćwiczeń chciałbym zacząć wspomagać się suplementami, mam problem z przybraniem masy, moja waga stoi w miejscu na poziomie 74kg przy 179 wzrostu. Efekty treningowe są widoczne lecz nie do końca jestem zadowolony. Diety jako takiej nie mam ale staram się jeść zdrowo i dostarczać odpowiednie makro. Zastanawiam się nad białkiem lub kreatyna. Co w moim wypadku było by lepsze na przybranie masy oraz jednoczesnym nakarmieniu mięśnia. Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699660
Co znaczy ze starasz się odżywiać zdrowo i utrzymywać odpowiednie makro ?
Jeżeli brakuje Ci białka w diecie to mogę zaproponować :
https://sklep.sfd.pl/SFD_Wpc_protein_plus-opis3653.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14676 Napisanych postów 53180 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400644
Przy tak 'dopracowanym' odżywianiu, trzeba by je na prawdę dopracować.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Białko stosujesz wg braków, przelicz sobie najlepiej ile czego dostarczasz w diecie w swój profil wrzuć to co zjesz przez np 2 dni i zobaczysz jak to się będzie układało

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
jak masz problem z przybraniem masy to znak, że jednak mało dopracowane to odżywianie, a tutaj to jest najważniejsze. Nie dostarczasz widocznie nadwyżki kalorycznej koniecznej do nabierania masy, nie mając ustabilizowanej kwestii diety nie wiesz także w jakich proporcjach spożywasz makroskładniki. Białko stosujesz w zależności od braków w diecie, kreatyna to bardzo fajny produkt, ale bez kontroli nad odzywianiem nie bedzięsz w stanie zauważyć, różnicy w treningach z kreatyną, a bez kreatyny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 202 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1057
DJ_DoDo
jak masz problem z przybraniem masy to znak, że jednak mało dopracowane to odżywianie, a tutaj to jest najważniejsze. Nie dostarczasz widocznie nadwyżki kalorycznej koniecznej do nabierania masy, nie mając ustabilizowanej kwestii diety nie wiesz także w jakich proporcjach spożywasz makroskładniki. Białko stosujesz w zależności od braków w diecie, kreatyna to bardzo fajny produkt, ale bez kontroli nad odzywianiem nie bedzięsz w stanie zauważyć, różnicy w treningach z kreatyną, a bez kreatyny.


Nie dostarczam bo ze względu na mój rodzaj pracy nie jestem w stanie zjeść np 5posilkow, w ciągu 8 godzinnej pracy mam tylko jedna przerwę. Czyli z reguły jem 4 posiłki dziennie. Podczas mojej pracy chodzę praktycznie przez 8 godzin co przekłada się na spalone kalorie wiec bardzo ciężko jest mi zrobić nadwyżkę kaloryczna. A co do diety to mam określony jadłospis takie jak np:
Rano jajecznica z 3 żółtek w tym jedno bułki i ciemne pieczywo/płatki owsiane
Kurczak z ryżem z warzywami Ew mięsko z indyka, dwa razy w tygodniu ryba, spgetthi z mięsa mielonego z warzywami/ serek wiejski z pieczywem, po treningu obowiązkowo banan, staram się jeść dużo warzyw i owoców ogolnie


Zmieniony przez - Wamuch94 w dniu 2017-12-10 21:09:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
W takim razie sam sobie odpowiedziałeś - skoro nie dostarczasz nadwyżki kalorycznej to nie jest możliwe, zrobienie "masy"
Musisz w takim razie spróbować określić Twoje zapotrzebowanie 0 uwzględniając zarówno aktywności w ciągu dnia jak i trening, tutaj możesz to zrobić: https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html
To co napisałeś jako określony jadłospis wygląda mi jak "dieta" którą ostatnio widziałem od trenera na mojej siłowni - zero konkretów wypisane tylko parę produktów dozwolonych i kilka niedozwolonych i przykładowe kilka posiłków, ale pisząc kurczak z ryżem można zjeść 100g kurczaka i 50g ryżu a można zjeść 300g kurczaka i 300g ryżu......
Nie jest powiedziane, że musisz jeść 5 razy, liczy się bilans kaloryczny w ciągu dnia, a teoria "5 posiłków" już dawno została obalona, fakt przy większej ilości jedzenia łatwiej jest zjeść to w 5 mniejszych porcjach niż 3 dużych, ale chłopaki na IF też robią masę, czyli wszystkie kalorie z całego dnia spożywają w ciągu 4-8h w ciągu doby kalorykę możesz łatwo podbijać tłuszczami, które nie zapchają Cię tak (mniejsza objętość), możesz także już jak faktycznie nie dasz rady dobijać kcal gainerem lub robić szejki np z płatków owsianych, białka, masła orzechowego lub owoców i wtedy nie musisz mieć w pracy przerwy tylko w międzyczasie 1minuta i wypijasz 700kcal z szejka (tak tylko dla przykłądu). Najważniejsze, żebyś wiedział ile spalasz kalorii i ile dostarczasz, możesz mieć błędne obliczenia, bo wiadomo, że to tylko ogólne wzory, ale na podstawie obserwacji lustra i wagi, dokładasz lub ujmujesz kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 202 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1057
A czy zjedzenie ostatniego posiłku tzn np serek wiejski z pomidorem na ok 30min przed snem to dobry pomysł ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Nie jest dobry (nie chodzi mi o dobór produktów a o czas spożycia) ostatni posiłek ok 2 godziny przed snem, nie powinno się iść spać zaraz po zjedzeniu, u mnie np ostatni jest ok 20 a idę spać ok 23.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6261 Napisanych postów 76002 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754672
Ilość posiłków jest dowolna. Jak Ci pasuje. Nie musi być to 5 posiłków. Jedna przerwa w czasie 8h pracy jest wystarczająca aby w 4 posiłkach dostarczyć odpowiednią ilość kcal.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699660
Wamuch94
A czy zjedzenie ostatniego posiłku tzn np serek wiejski z pomidorem na ok 30min przed snem to dobry pomysł ?


Musisz sprawdzić jak się będziesz czuł i czy będziesz mógł spokojnie spać . Osobiście jadam jakieś 30-45 min przed snem i nie mam z tym problemu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ashwagandha + Melatonina na sen

Następny temat

Spalacz tluszczy

WHEY premium