SFD.pl Doping

Dodaj odpowiedź

Dobry lekarz - słaby testosteron

Wysłana -
Dzień dobry

Szukam dobrego lekarza (najlepiej z Warszawy) który potrafi zarządzać terapią hormonalną.
Sprawa jest skomplikowana i była już wielokrotnie wałkowana z różnym skutkiem.
Nie biorę sterydów, przyczyna braku libido i słabego teścia jest jak dotąd nieznana.
Pierwszy lepszy endokrynolog czy urolog nic tu nie poradzi.
Potrzebuję osoby która podejdzie do sprawy holistycznie, skupi się na na szukaniu defektu w systemie.

Moje doświadczenia z medykami i leczeniem zaburzeń hormonalnych są bardzo złe, w Polsce trudno jest znaleźć dobrego specjalistę.
Właściwie dzielą się oni na dwie kategorie :

1. (niedouczeni ignoranci) - "Wszystko jest w porządku bo normy są zachowane", proszę iść do psychiatry.

2. (fani wysokiego teścia) - Ładujemy terapię testosteronem aż będzie w górnej części normy (pan płaci, pan dostaje zastrzyk),

Grupa pierwsza (większość), to ludzie nie mający pojęcia o sprawie i bojący się podejmować decyzję.
Grupa druga to nastawieni na kasę wyznawcy jedynie słusznej teorii wysokiego teścia.

Wiek 40 lat, wszystkie dodatkowe wyniki w normie, dobra dieta, dobrze dobrany trening, brak używek, zdrowy sen.

Jeśli znacie jakiegoś dobrego/kompetentnego lekarza który potrafi skupić się na konkretnym przypadku i trochę pogłówkować, to proszę o info.
Zapraszam też do dyskusji, jeśli ktoś ma ochotę bardziej szczegółowo pogadać o terapii hormonalnej.

Zmieniony przez - Takam w dniu 2018-02-10 11:29:41

Zmieniony przez - Takam w dniu 2018-02-10 11:30:32
Wysłana -
Witam

Wypadałoby się zastanowić czy problemy z libido są faktycznie wynikiem niskiego poziomu testosteronu. W wielu przypadkach problem siedzi w głowie, a nie hormonach. Znam osobników na cyklu, którzy mają testosteron kilka razy ponad normę i twierdzą, że z libido wcale nie jest tak kolorowo. Słuszny więc wydaje się wniosek, iż duża rolę odgrywa tutaj nasze nastawienie i psychika. Czesto stresujący tryb życia i inne czynniki mogą całkowicie pozbawić nas popędu seksualnego mimo tego, iż badania hormonalne wyjdą całkiem dobrze.

Osobiście na start poleciłbym poprawić swoje odżywianie i regularnie zażywać lekkiej aktywności fizycznej. Pamiętajmy, że jedzenie jest podstawą dobrego samopoczucia. Jeśli chcesz czuć się dobrze to powinienes mieć dopracowaną dietę, być może więc konsultacja ze specjalistą w tym zakresie będzie pomocna. Warto się również zastanowić czy nie mamy jakichś niedoborów w naszym organizmie i wprowadzić suplementacjie.

Pozdrawiam

Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2018-03-13 18:48:43
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
To na start daj ankiete dzialu
Bo nic o tobie nie wiemy i wrzuc wyniki badan
Wysłana -
J/w oraz od kiedy wystepuja problemy z libido.
Wysłana -
2. WAGA: 77
3. WZROST: 181
4. WYMIARY:
-biceps:
-klatka:
-udo:
-talia:
5. STAŻ NA SIŁOWNI: od roku trening ogólnorozwojowy finess/umiarkowana siłownia
6. DIETA: Drób,ryby,owoce, warzywa, kasze
-białko:
-węglowodany:
-tłuszcz:
7. ILE I JAKIE PRZEBYTE CYKLE STERYDOWE: 8 lat temu przez 1,5 roku HCG
8. TRENING: 2 dni treningu/dzień przerwy trening podobny do crossfitu ale z dłuższymi przerwami na odpoczynek
9. CEL CYKLU: nie ma cyklu, umiarkowany trening dla zdrowia
10. OSTATNI CYKL I ODSTĘP CZASOWY OD JEGO ZAKOŃCZENIA: -
11. POZIOM BF%: nie wiem, nie mam żadnych zbędnych kg, ale nie żyłuję się.
12. TENDENCJA DO TYCIA/CHUDNIĘCIA (typ budowy): do chudnięcia (ektomorf)
13. STAN ZDROWIA: dobry, brak stresu, brak przemęczenia.
14. SKŁONNOŚĆ DO ŁYSIENIA LUB POROSTU OWŁOSIENIA: umiarkowane owłosienie na ciele i twarzy
15. PPM (podstawowa przemiana materii): 1760 kilokalorii
16. WYNIKI SIŁOWE: nie mam, nie sprawdzam się, nie jestem w treningu typowo siłowym
Wysłana -
W wawie dr Rabijewski
Wysłana -
A pas jaki???
Wysłana -
Takam

7. ILE I JAKIE PRZEBYTE CYKLE STERYDOWE: 8 lat temu przez 1,5 roku HCG

W jaki celu lecialo HCG?Jakie dawki?
Wrzuc wyniki badan hormonow.
Wysłana -
lodzianin1
A pas jaki???

Nie rozumiem pytania.

Nie znam swoich wymiarów wiec ankieta nie pełna.
Typ raczej szczupły, trudny w budowaniu masy (nie interesuje mnie to w tej chwili).
Libido słabe od co najmniej 5 lat.
Testosteron waha się od 420 ng/dl (niesportowy tryb życia) do 550 ng/dl (trening, dieta).

LH - 2,46 mIU/ml
FSH- 1,17 mIU/ml
Estriadiol - 18,00 pg/ml
Testosteron - 541,81 ng/dl
Testosteron wolny - 10,20 pg,ml
SHBG 37,13 - nmol/l
PSA całkowity - 1,243 ng/dl
Prolaktyna - 4,86 ng/ml
DHEA -3,82 ng/ml

Po terapii HCG udało się osiągnąć testosteron 680ng/dl, własnej produkcji bez zastrzyków.
To było 8 lat temu, jak to dalej wyglądało, nie wiem bo nie badałem, myślałem że jest sprawa została załatwiona.
Lekarz który zna sprawę twierdzi że u mnie musi być minimum 650 lub więcej żeby było libido na miejscu.
Jednak nie zaleca terapii hormonalnej, mam pracować/trenować.
Chyba nie wie co ze mną zrobić.
Problem w tym że nie jestem w stanie kolejny raz osiągnąć takiego rezultatu mimo dobrej diety i rozumnego treningu.

HCG brałem ponieważ zakatowałem się przepracowaniem i śmieciowym jedzeniem, teść spadł do 280 ng/dl i było już naprawdę źle.
Nie było wiadomo o co chodzi (głupi wtedy byłem) i przez 1,5 roku ciągnąłem to HCG.
Ostatecznie okazało się że powrót do zdrowia hormonalnego blokowała fatalna dieta, po wyeliminowaniu wszystkich śmieci bez zastrzyków
osiągnąłem 680 ng/dl.
Problem w tym że to było 8 lat temu i nie wiadomo jak długo udało mi się wtedy to utrzymać.
Mogło być tak że za pół roku znowu spadłem do np. 450 i tak sobie chodziłem po świecie z teściem o 200 ng/dl za niskim, przez wiele lat.

W tej chwili od roku pracuję dietą i trenigiem + TestoMag, D3 (było bardzo słabe 13,5) i jakieś porządne suple Green Fruit (TiB), do tego Omega 3.
Za 2 miesiące zrobię znowu badania, jak będzie lipa to muszę szukać jakiegoś dobrego doktorka.

Mam prywatną zajawkę na dietę i trening, nic tu lepiej się nie zrobi, swoje potrzeby i ograniczenia mam ogarnięte.
Kardio prawie nie robię bo mi nie służy, ale za to dużo fitnessu i trochę siłowni.
No już lepiej się nie da.
Wysłana -
Wasyl__
W wawie dr Rabijewski

Dziękuję za informację, bardzo przydatne info.

Dodam jeszcze, że po średnio intensywnym treningu łapię doła co jest dość frustrujące (jak bym był przetrenowany, a nie jestem na pewno)
Sam trening odczuwam pozytywnie.
Cukry, tarczyce i wszelkie inne badania są w normie, nie ma mnie za co złapać.

Zmieniony przez - Takam w dniu 2018-02-10 13:26:47
Wysłana -
Lh oraz FSH leży, czy badales przysadke, podwzgórze?
Wysłana -
Nie, poza hormonami nie było badań.
Generalnie mam dobrą odpowiedź na HCG, niewielka ilość powoduje duży wzrost produkcji teścia.
Uważasz że LH i FSH słabe ?
Słyszałem że to bardzo indywidualna sprawa, poziom tych hormonów.

Zmieniony przez - Takam w dniu 2018-02-10 14:50:57

Zmieniony przez - Takam w dniu 2018-02-10 14:51:20

Zmieniony przez - Takam w dniu 2018-02-10 15:09:00
Strona 1 z 3
Dodaj odpowiedź