SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dobry lekarz - słaby testosteron

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11333

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 85 Wiek 46 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 17965
Żeby była jasność w temacie, przyjmijmy do wiadomości pewne fakty medyczne.
Każdy ma swój osobniczy poziom testosteronu przy którym czuje się normalnie.
Nie ma znaczenia czy jest to 300 czy 1000.
U mnie wyniki i samopoczucie wskazują na 650-700 i tak też widzi sprawę lekarz który zdecydowanie nie ma w zwyczaju
pakowania hormonów każdemu kto ma mniej niż max, a nawet jest mocno zachowawczy i raczej przeciwny.
W końcu taki level miałem bez wspomagania, co oznacza że jest to poziom docelowy.

Przy okazji dodam, że nie jestem amatorem hormonalnego speeda, jest to problem zdrowotny który ma swoje skutki.
Niefartownie jestem w grupie ludzi która nie łapie się na oczywistą suplementacje, ale też nie jest w stanie
dobić do swojego naturalnego poziomu, mimo sprzyjających okoliczności.
Generalnie po wizytach tu i tam da się wyczuć, że przeciętni medycy nie mają pomysłu dla takich przypadków.






Zmieniony przez - Takam w dniu 2018-03-09 13:42:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 85 Wiek 46 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 17965
Wracam do tematu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 183 Wiek 45 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5513
Ale czego ty właściwie oczekujesz tutaj?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 85 Wiek 46 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 17965
Oczekuję informacji, chyba to oczywiste ?
Dostałem info od Aleksa (moderator) że LH i FSH słabe, jak widać opłacało się napisać.
Znalazłem ciekawe artykuły na temat średnich wartości LH i FSH, jak również omówienie powodów niewłaściwych wskazań.
Może komuś się przyda.
Z artykułu wynika, że średnie wartości LH dla mężczyzn wynoszą od 4 do 7 mIU/mL, a FSH od 2-7 mIU/mL.

LH - https://www.dontcookyourballs.com/blood-test-normal-range-luteinizing-hormone-lh-men/

FSH - https://www.dontcookyourballs.com/blood-test-normal-range-fsh-male/

Biorąc pod uwagę moje wszystkie wyniki na przestrzeni kilku lat w których LH waha się od 1,9 do 2,8 a FSH od 1,0 do 1,5,
chyba powinienem zacząć od zbadania sprawy sprawy słabego wydzielania tych hormonów.
Zrobię więc rezonans przysadki, chociaż tutaj nic pewnie nie wyjdzie bo gdyby były guz wyniki były by bardziej zwalone.
Czy ktoś tu robił testy na przekaźnictwo GnRh/LH ?
Ma to sens w ogóle w tym przypadku ?




Zmieniony przez - Takam w dniu 2018-03-09 16:08:40

Zmieniony przez - Takam w dniu 2018-03-09 16:12:34
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 183 Wiek 45 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5513
No niskie masz. Wystarczyło w normy spojrzeć. Badaj co chcesz i co tam w internetach wyczytasz a finał będzie taki, że stary jesteś i to normalne




Zmieniony przez - fotograf w dniu 2018-03-09 16:35:07
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 85 Wiek 46 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 17965
Słabo trafiłeś z tym podsumowaniem bo w tym przypadku zdecydowanie nie o wiek chodzi, zwłaszcza że problem zaczął się wiele lat temu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 183 Wiek 45 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5513
Powiem ci jak to wygląda. 8 lat temu miałeś 32 lata i testa 280. Tak bywa i po trzydziestce a i wcześniej też. Wcześniej zresztą nie badałeś. Lekarz dał ci HCG i ten podbił ci na 680 (a nie żadne diety). HCG dodatkowo wykończyło / zablokowało ci przysadkę i z marnego LH i FSH zostało jeszcze marniejsze LH i FSH. W związku z tym test z czasem padł z powrotem na pysk. Bo to co tu piszesz to słabe tłumaczenie "Mam też wynik po terapii HCG (ale już bez wpływu zastrzyków na hormony, 2 miesiące po odstawieniu) : LH - 3,3 FSH - 1,4 Testosteron - 680 ". Test miał tyle PRZEZ HCG. Jak widzisz przysadka ledwo zipała więc ten test nie był naturalny. Powtórzę. Ledwo zipała jak miałeś 32 lata, HCG ją dobiło. Co ci zostaje? Wykluczyć wszelkie możliwe dysfunkcje guzki choroby przysadka podwzgórze. Pewnie ich nie ma. Jak ich nie ma to HTZ. Ale ja się nie znam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 85 Wiek 46 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 17965
No chyba się nie rozumiemy.
Podanie HCG powoduje zmniejszenie wydzielania LH przez przysadkę do wartości ok. 0,3 , więc wynik LH 3,3 dwa miesiące po odstawieniu
zastrzyków nie jest skutkiem podawania HCG, którego działanie kończy się po miesiącu.
Poza tym wynik nie był po dwóch miesiącach od odstawienia (napisałem orientacyjnie bo nie byłem pewien), tylko po czterech.
Zwyczajnie załapało, ale gdzieś tam po drodze znowu się rozpadło ale już nie do tak drastycznie niskiej wartości.
Głupi byłem że tego nie sprawdzałem i przez to jest czarna dziura w wynikach przez 8 lat.

Cenię sobie wszystkie punkty widzenia, ale bajka która napisałeś na temat całej sprawy jest kompletnie oderwana od rzeczywistości.

Po pierwsze bezpośrednio przed rozdupceniem osi podwzgórze/przysadka/jajka moje samopoczucie fizyczne, psychiczne i seksualne było
w jak najlepszej kondycji (identyczne z tym które miałem w czasie i jakiś czas po terapii HCG).
Co wyraźnie wskazuje że dopóki nie zakatowałem organizmu wszystko było ok. a poziom testosteronu musiał zawierać się w górnych granicach (ok.700).
Więc wszelkie insynuacje że w wieku 32 lat naturalny poziom mojego test. wynosił 280 są nie trafione i nieprawdziwe.

Po drugie terapię HCG robiłem dwa razy, pierwszym razem pół roku, po odstawieniu w ciągu miesiąca spadłem z 700 na 300.
Wtedy byłem ciągle w trakcie diety fastfood/słodycze, więc skatowany system nie mógł zatrybić.
Kolejna terapia trwała prawie rok i w połączeniu z idealnym żywieniem spowodowała naprawę osi hormonalnej i wynik 680 kilka miesięcy po odstawieniu HCG.
Jak również kolejne miesiące były w porządku.

Po trzecie nie pisz że przysadka ledwo zipała z wynikiem test. 680 i LH 3,3 bo lekarz który tym się zajmował twierdzi że jest to normalny wynik,
po prostu mam dobrą odpowiedź z jajek i nie potrzeba mi wysokiego LH.
Takie u mnie jest docelowe.

Po czwarte, czy Ty w ogóle wstrzykiwałeś sobie kiedykolwiek HCG i wiesz jak wyglądają wyniki hormonów podczas takiej terapii ?
Czy zdajesz sobie sprawę jak szybko kończy się działanie tego specyfiku ?
Czy jesteś świadomy tego, że wielu ludzi ma poważne zburzenia hormonalne z powodu fatalnego żywienia przez wiele lat ?
To są podstawowe sprawy.
Sam bym nie uwierzył gdybym nie okazał się takim przypadkiem.



Zmieniony przez - Takam w dniu 2018-03-09 17:22:47

Zmieniony przez - Takam w dniu 2018-03-09 19:00:34

Zmieniony przez - Takam w dniu 2018-03-09 21:42:26
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spadek Testosteronu na redukcji czym podbić

WHEY premium