SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dobry lekarz - słaby testosteron

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11385

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 85 Wiek 46 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 17965
Dzień dobry

Szukam dobrego lekarza (najlepiej z Warszawy) który potrafi zarządzać terapią hormonalną.
Sprawa jest skomplikowana i była już wielokrotnie wałkowana z różnym skutkiem.
Nie biorę sterydów, przyczyna braku libido i słabego teścia jest jak dotąd nieznana.
Pierwszy lepszy endokrynolog czy urolog nic tu nie poradzi.
Potrzebuję osoby która podejdzie do sprawy holistycznie, skupi się na na szukaniu defektu w systemie.

Moje doświadczenia z medykami i leczeniem zaburzeń hormonalnych są bardzo złe, w Polsce trudno jest znaleźć dobrego specjalistę.
Właściwie dzielą się oni na dwie kategorie :

1. (niedouczeni ignoranci) - "Wszystko jest w porządku bo normy są zachowane", proszę iść do psychiatry.

2. (fani wysokiego teścia) - Ładujemy terapię testosteronem aż będzie w górnej części normy (pan płaci, pan dostaje zastrzyk),

Grupa pierwsza (większość), to ludzie nie mający pojęcia o sprawie i bojący się podejmować decyzję.
Grupa druga to nastawieni na kasę wyznawcy jedynie słusznej teorii wysokiego teścia.

Wiek 40 lat, wszystkie dodatkowe wyniki w normie, dobra dieta, dobrze dobrany trening, brak używek, zdrowy sen.

Jeśli znacie jakiegoś dobrego/kompetentnego lekarza który potrafi skupić się na konkretnym przypadku i trochę pogłówkować, to proszę o info.
Zapraszam też do dyskusji, jeśli ktoś ma ochotę bardziej szczegółowo pogadać o terapii hormonalnej.




Zmieniony przez - Takam w dniu 2018-02-10 11:29:41

Zmieniony przez - Takam w dniu 2018-02-10 11:30:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Witam


Wypadałoby się zastanowić czy problemy z libido są faktycznie wynikiem niskiego poziomu testosteronu. W wielu przypadkach problem siedzi w głowie, a nie hormonach. Znam osobników na cyklu, którzy mają testosteron kilka razy ponad normę i twierdzą, że z libido wcale nie jest tak kolorowo. Słuszny więc wydaje się wniosek, iż duża rolę odgrywa tutaj nasze nastawienie i psychika. Czesto stresujący tryb życia i inne czynniki mogą całkowicie pozbawić nas popędu seksualnego mimo tego, iż badania hormonalne wyjdą całkiem dobrze.


Osobiście na start poleciłbym poprawić swoje odżywianie i regularnie zażywać lekkiej aktywności fizycznej. Pamiętajmy, że jedzenie jest podstawą dobrego samopoczucia. Jeśli chcesz czuć się dobrze to powinienes mieć dopracowaną dietę, być może więc konsultacja ze specjalistą w tym zakresie będzie pomocna. Warto się również zastanowić czy nie mamy jakichś niedoborów w naszym organizmie i wprowadzić suplementacjie.


Pozdrawiam







Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2018-03-13 18:48:43

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94173 Napisanych postów 364024 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1667870
To na start daj ankiete dzialu
Bo nic o tobie nie wiemy i wrzuc wyniki badan

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Aleks Moderator
Ekspert
Szacuny 3777 Napisanych postów 18446 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 205511
J/w oraz od kiedy wystepuja problemy z libido.

Chcesz byc naprawde wielki.... to skup sie na swojej diecie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 85 Wiek 46 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 17965
WIEK: 40
2. WAGA: 77
3. WZROST: 181
4. WYMIARY:
-biceps:
-klatka:
-udo:
-talia:
5. STAŻ NA SIŁOWNI: od roku trening ogólnorozwojowy finess/umiarkowana siłownia
6. DIETA: Drób,ryby,owoce, warzywa, kasze
-białko:
-węglowodany:
-tłuszcz:
7. ILE I JAKIE PRZEBYTE CYKLE STERYDOWE: 8 lat temu przez 1,5 roku HCG
8. TRENING: 2 dni treningu/dzień przerwy trening podobny do crossfitu ale z dłuższymi przerwami na odpoczynek
9. CEL CYKLU: nie ma cyklu, umiarkowany trening dla zdrowia
10. OSTATNI CYKL I ODSTĘP CZASOWY OD JEGO ZAKOŃCZENIA: -
11. POZIOM BF%: nie wiem, nie mam żadnych zbędnych kg, ale nie żyłuję się.
12. TENDENCJA DO TYCIA/CHUDNIĘCIA (typ budowy): do chudnięcia (ektomorf)
13. STAN ZDROWIA: dobry, brak stresu, brak przemęczenia.
14. SKŁONNOŚĆ DO ŁYSIENIA LUB POROSTU OWŁOSIENIA: umiarkowane owłosienie na ciele i twarzy
15. PPM (podstawowa przemiana materii): 1760 kilokalorii
16. WYNIKI SIŁOWE: nie mam, nie sprawdzam się, nie jestem w treningu typowo siłowym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51558 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W wawie dr Rabijewski
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94173 Napisanych postów 364024 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1667870
A pas jaki???

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Aleks Moderator
Ekspert
Szacuny 3777 Napisanych postów 18446 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 205511
Takam

7. ILE I JAKIE PRZEBYTE CYKLE STERYDOWE: 8 lat temu przez 1,5 roku HCG





W jaki celu lecialo HCG?Jakie dawki?
Wrzuc wyniki badan hormonow.

Chcesz byc naprawde wielki.... to skup sie na swojej diecie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 85 Wiek 46 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 17965
lodzianin1
A pas jaki???


Nie rozumiem pytania.

Nie znam swoich wymiarów wiec ankieta nie pełna.
Typ raczej szczupły, trudny w budowaniu masy (nie interesuje mnie to w tej chwili).
Libido słabe od co najmniej 5 lat.
Testosteron waha się od 420 ng/dl (niesportowy tryb życia) do 550 ng/dl (trening, dieta).

LH - 2,46 mIU/ml
FSH- 1,17 mIU/ml
Estriadiol - 18,00 pg/ml
Testosteron - 541,81 ng/dl
Testosteron wolny - 10,20 pg,ml
SHBG 37,13 - nmol/l
PSA całkowity - 1,243 ng/dl
Prolaktyna - 4,86 ng/ml
DHEA -3,82 ng/ml

Po terapii HCG udało się osiągnąć testosteron 680ng/dl, własnej produkcji bez zastrzyków.
To było 8 lat temu, jak to dalej wyglądało, nie wiem bo nie badałem, myślałem że jest sprawa została załatwiona.
Lekarz który zna sprawę twierdzi że u mnie musi być minimum 650 lub więcej żeby było libido na miejscu.
Jednak nie zaleca terapii hormonalnej, mam pracować/trenować.
Chyba nie wie co ze mną zrobić.
Problem w tym że nie jestem w stanie kolejny raz osiągnąć takiego rezultatu mimo dobrej diety i rozumnego treningu.

HCG brałem ponieważ zakatowałem się przepracowaniem i śmieciowym jedzeniem, teść spadł do 280 ng/dl i było już naprawdę źle.
Nie było wiadomo o co chodzi (głupi wtedy byłem) i przez 1,5 roku ciągnąłem to HCG.
Ostatecznie okazało się że powrót do zdrowia hormonalnego blokowała fatalna dieta, po wyeliminowaniu wszystkich śmieci bez zastrzyków
osiągnąłem 680 ng/dl.
Problem w tym że to było 8 lat temu i nie wiadomo jak długo udało mi się wtedy to utrzymać.
Mogło być tak że za pół roku znowu spadłem do np. 450 i tak sobie chodziłem po świecie z teściem o 200 ng/dl za niskim, przez wiele lat.

W tej chwili od roku pracuję dietą i trenigiem + TestoMag, D3 (było bardzo słabe 13,5) i jakieś porządne suple Green Fruit (TiB), do tego Omega 3.
Za 2 miesiące zrobię znowu badania, jak będzie lipa to muszę szukać jakiegoś dobrego doktorka.

Mam prywatną zajawkę na dietę i trening, nic tu lepiej się nie zrobi, swoje potrzeby i ograniczenia mam ogarnięte.
Kardio prawie nie robię bo mi nie służy, ale za to dużo fitnessu i trochę siłowni.
No już lepiej się nie da.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 85 Wiek 46 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 17965
Wasyl__
W wawie dr Rabijewski


Dziękuję za informację, bardzo przydatne info.

Dodam jeszcze, że po średnio intensywnym treningu łapię doła co jest dość frustrujące (jak bym był przetrenowany, a nie jestem na pewno)
Sam trening odczuwam pozytywnie.
Cukry, tarczyce i wszelkie inne badania są w normie, nie ma mnie za co złapać.




Zmieniony przez - Takam w dniu 2018-02-10 13:26:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Aleks Moderator
Ekspert
Szacuny 3777 Napisanych postów 18446 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 205511
Lh oraz FSH leży, czy badales przysadke, podwzgórze?

Chcesz byc naprawde wielki.... to skup sie na swojej diecie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 85 Wiek 46 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 17965
Nie, poza hormonami nie było badań.
Generalnie mam dobrą odpowiedź na HCG, niewielka ilość powoduje duży wzrost produkcji teścia.
Uważasz że LH i FSH słabe ?
Słyszałem że to bardzo indywidualna sprawa, poziom tych hormonów.





Zmieniony przez - Takam w dniu 2018-02-10 14:50:57

Zmieniony przez - Takam w dniu 2018-02-10 14:51:20

Zmieniony przez - Takam w dniu 2018-02-10 15:09:00
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spadek Testosteronu na redukcji czym podbić

Następny temat

Wzrost na teściu

WHEY premium