SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dobre rady dla młodego.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1374

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"Witajcie Wielkoludy i Księzniczki!" Piszę z uprzejmą prośbą o udzilenie mi kilku rad związanych z kulturą ciała. Dokładniej chodzi mi o konkretną dietę, trening i jakieś suplementy, albowiem anabolików nie mam zamiaru używać. Dodam także, że mam 17 lat, 176 wzrostu i 79 kg wagi, zapisalem sie na silownie(w miarę dobrze wyposażoną)i mam zamiar chodzić 3 razy w tygodniu. Trenowałem od 13 do 15 roku kajaki, ćwiczyłem jednocześnie na siłowni(ławeczka i hantle i trochę już sie wyrzeźbiłem, nie ukrywam także, że mam tgz. predyspozycje genetyczne. Chciałbym przedewszystkim schudnąć, gdyż mam trochę tłuszczyku na brzuchu i udach(po prostu przestałem ćwiczyć ze względu na szkołę). Teraz mam zamiar ostro wziąść się za siebie i skończyć z niezdrowym trybem życia(mam na myśli szczególnie odżywianie, bo nałogów nie mamKlata w miare, ponieważ macham ciężarkami w domu od dłuższego czasu. Za wszelkie informacje od Was z góry serdecznie dziękuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć crazyness ! To dobrze, że postanowiłeś znowu się wziąść za siebie ) A oto kilka najprostszych wytycznych:
DIETA:
-jedz często (np. co 3 godziny), ale małymi porcjami,
-spożywaj posiłki składające się głownie z białka, ogranicz węglowodany (nie drastycznie) i ogranicz tłuszcze,
-białka znajdziesz w chudym mięsie, drobiu , rybach, nabiale, jajkach, mleku...,węglowodany (kasze, makarony,pieczywo, płatki owsiane, soki owocowe itd.)..., tłuszcze (olej z oliwek, lniany-najlepsze),
-do maksimum ogranicz słodycze, alkohol,
-pij dużo wody (WAŻNE !!!),

TRENING
-trenuj 2,3 lub najwyżej 4 razy w tygodniu (każdą partię ciała raz w tygodniu),
-połącz terning jednej dużej grupy z małą (np: grzbiet z bicepsem, klatka piersiowa z tricepsem itd),
-nogi trenuj oddzielnie, bo są dużą grupą i musisz je przećwiczyć,
-wykonuj na duże grupy (np: klatka, grzbiet, czworogłowe uda, barki) około 8-12 serii, na mniejsze (np: biceps, triceps) około 6-10 serii,
-każdy trening rób w 1-1,5 godziny,
-trenuj mięśnie brzucha i dolnego grzbietu,.....itd,

REGENERACJA (ODPOCZYNEK)
-odpoczywaj, odpoczywaj.... śpij przynajmniej 8 godzin dziennie,
-zapomnij o częstych, alkoholowych imprezach (nie chciałem cię zdołować) )

SUPLEMENTY
-weż suplementy, wtedy, gdy zauważysz, że mięśnie rosną ci już wolniej (przez pół roku będziesz rósł jak na drożdżach),
-dobierz suplement w zależności od celu jaki chcesz osiągnąć, na masę (jakieś MEGA MASS-y, gainery, kreatyna nie zaszkodzi), na siłę (kreatyna) na poprawę definicji (fat burnery, aminokwasy)

OGÓLNOROZWOJÓWKA
-spróbuj do tego poćwiczyć jakiś inny sport (siatkówka, koszykówka, biegi), doda ci to ogólnej sprawności i poprawi ci definicję mięśni - chyba, że jesteś nastawiony TYLKO NA BUDOWANIE MASY (osobiście nie polecam) to nic nie uprawiaj !!!

TO NA TYLE BO SIĘ SPORO ROZPISAŁEM )

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki stary za tak obszerną odpowiedź. Muszę przysnać, że czytałem ją z "entuzjazmem" i na pewno skorzystam z Twoich dobrych rad. WIELKIE dzięki!!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

masa a siła...

Następny temat

prosze odpiszcie!!!!!

WHEY premium