SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dobra trza z tym skończyć wreszcie :-))

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10190

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
A więc tak

zacząłem 2 lata temu z wagą 120kg i 39% bf (stosowane diety opisane poniżej więc nie będę tutja o tym pisał)

Jedynie co do %bf myśle ze mam niższy niż według mybodycomp stawiam na góra 20% (ale fotek nie mam narzazie)

Zdaje się na waszą pomoc odnośnie jaka dieta jakie suple trening itp.itd.

Róbcie ze mną co uważacie za najlepsze a ja sie dostosuje

Dodam ze ulubionymi moimi dietami są diety low-carb a naj jest CKD ale zorbie jak powiecie i w sumie odpoczynek od tłuszczy może by był zasadny


Oddaję się w WASZE ręce

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 23

Waga: 93

Wzrost: 173

Obwód klatki: 120

Obwód ramienia: 39

Obwód talii: 97

Obwód uda: 66

Obwód łydki: 43

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 25

Aktywność w ciągu dnia: praca na 2 zmiany po 12 godzinne noc-dzień (od tego miesiąca 7 dni i 7 nocy )

charakter pracy jest prosty, jeżdżę w grupie interwencyjnej i czasem sie cos dzieje (i aktywność jest bardzo duża) a czasem nic (bardzo niska aktywność )



Studia są zaoczne co drugi tydzień 2 dni więc nie będzie to problem.


Uprawiany sport lub inne formy aktywności: dostosuje sie

Odżywianie: jeść w sumei moge wszystko (jakieś tam pojęcie o odżywianiu mam więc z doborem odpowiednich produktów raczej nei będzie problemów)

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: nie ma

Stan zdrowia: nie ma

Preferowane formy aktywności fizycznej: dam rade pogodzić wszystko

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Thermo speed extreme
efedryna (tussipect)

rozważam kupno jakiegoś splacza efedrynowego (jaki polecacie ? )



Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: witmainy vita-min plus olimpa

wapń cynk magnez universala (1 cps rano i 1 wieczorem)

omega-3 stosuje cały czas 3-4 caps gold omegi-3 olimpa

mam tez l-glutamine activity kreatyne mono i cell pumpa


kilkanaście kilo różnych białek carb i gainerów wiec tu nei bedzie problemów z odżywkami

jeśli coś będzie koneiczne moge dokupić choć hajsem teraz nie poszleje


Stosowane wcześniej diety: męczę się dokłądnie od dwóch lat z dłuższymi i krutszymi przerwami

1. CKD
2. lekka masówka bez liczneia kalorii
3.zbilansowana na redukcje (ale tylko chwile bo zdychałem z głodu na niej)
4.ckd (aktualnie od paru tygodni ciągne ale niestety zdażały mi sie rpzerwy bo troche okazji było nei do opuszczenia)

5. zdaje się na was
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
z opisu widac ze dieta zbialnsowana nie jest dobra opcja dla ciebie <napady glodu> masz problem z parcelacja i zabuzenia zwiazane z insulina<hipoglikemi>, stad jedna dobra dieta to dieta nisko ww ,ale nie koniecznie z przekroczeniem progu ketozy<ta jak wiesz nie jest potrzebna by chudnac> dlatego poziom ww mozna ustawic na poziomie podobnym do tkd

ja widze to tak pierwsze 2-3 tyg czysta dieta i obserwacja dobor progo kcal, na poziomie bialnsu kcal 0, czyli jesz tyle ile spalasz, optymalizujac metabolizm do przyszlej diety<suple tylko mineraly,witaminy,omega i wapn>, bialko 2,2g ,150-200g ww <proste tylko okolo treningowo> warzywa,zdrowe tluszcze :oliwa z olwiek, maslo orzechowe,ryby,jaja



po 3 tyg ww zmniejszamy do okolo 60-80g z warzyw i 1 owocu<po treningowo> plus 40-60 g ww po treningowo <glukoza i jej polimery> plus wpc <czyli standart> tluszcze w proporcji 33/33/33 nasycone/jednonienasycone/wielonienasycone<o-3+0-6 w stosunku gora 1:4 ,lepiej 1:3> bialko ciagnij z ryb<losos,mintaj>, wolowiny i drobiu<gotuj,paruj lub griluj> warzywa <parowane i surowe>

ogranincz odzywki tylko do carbo i wpc po i/lub po treningu

okres trwania teej diety to 2+6-8 tyg czyli 2 tyg czyste plus 6-8tyg z cheat mealami 1-2 razy w tyg

po tym okresie powinienes dobic do 13-14% bfs


p.s jak wzucisz fotki ulozym cos konkretnego, zdiecia tyl,przod i bok bez napinki<glowa nie koniecznie >

Zmieniony przez - qazar w dniu 2006-11-01 12:38:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645
Tak jak qazar - inny rodzaj diety przede wszystkim. Szczegóły już opisał, a więc ja sobie daruję, bo w pełni się zgadzam i to powinno być bardzo dobre rozwiązanie.

Co do spalacza z efedryną, to na pewno godny polecenia jest Thyrotherm - 16mg efki, kofa i inne dosyć ciekawe składniki. Nie wiem tylko, czy można go już dostać. Zszedł bardzo szybko w wakacje i były braki.

Pojawił się też nowy Thermal Pro Evolution (który będę miał okazję testować już od poniedziałku) marki Hollywood Labs - 20mg efki, 200mg kofeiny, zielona herbata i inne. Powinien sprawdzić się znakomicie patrząc na dobór składników.

Jest jeszcze Dymatadrine 25+ na syntetycznej efce. Również z czystym sumieniem mogę polecić, choć, nie wiem czemu, sporo osób ma do niego zastrzeżenia... (imo najważniejsze, aby był skuteczny; pobudzanie to drugorzędna i mało ważna dla mnie sprawa).

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak serce zdrowe
to termal bedzie ok
ale poczytaj dokladnie co to za preparat
zanim zdecydujesz sie na zakup
nie jest w pelni bezpieczny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645
Miał już doświadczenie z efką,
ale prawda - przezorny zawsze ubezpieczony.

Mi ta aspiryna nie przeszkadza qaz,
ale niektórym może rzeczywiście.

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
Ok, a więc na początek wielkie dzięki za pomoc i zainteresowanie No i Sog&#8217;i

SPALACZE

Co do thermal pro to na razie zdecydowałem się że nie będę kupował i pojadę na tussipect i TSE (chyba że macie zastrzeżenia co do powyższego to zmienię)

Qazar a odnośnie aspiryny chodzi ci o thermala czy o coś innego.
Odnośnie tych spalaczy to nie wspomniałem że mam żylaki na nodze ale myśle że to nie jest przeciwwskazanie.
_____________________________________________________________________

DIETA pierwsze 2 tygodnie
____________________________
Okres wstępny (2 tygodnie)

200g białka 800
170g węgli 640
100g tłuszczy

2340 kcal

Węgle z czego byś proponował płatki owsiane ryż paraboliczne kasz gryczana/jaglana będą si ? No i węgle ofkorse pora okołotreningowa i rano tak

I jak ma tu się sprawa suplementacji okołotreningowej ?

____________________________

Po okresie wstępnym:

Białko i tłuszcz zostawić na tym samym poziomie a obciąć węgle tym samym obniżając bilans kalorii, tak?

Węgle w ciągu dnia 60-80g a w dni treningowe oprócz tych 60-80 dodać 40-60g po treningu dobrze qumam ?
_____________________________________________________________________

TRENING


Jaki proponujecie ? FBW, Dzielony&#8230; czy jakiś inny, no i jaki zakres powtórzeń i liczba serii.

I czy taki sam trening w okresie wstępnym i po okresie wstępnym ?

__________________________________________________________________________

Po rozplanowaniu treningu wrzucę przykład dietki wraz z suplementacja okołotreningową aby uniknąć ewentualnych błędów

____________________________________________________________________
Z fotkami będzie problem ale postaram się skądś skombinować choćby z komórki ale nie wiem czy ktoś pożyczy bo sam komórki z aparatem ani aparatu już nie mam (woda) nie wóda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
A słyszałeś o raku żołądka i jelit powodowanym przez aspirynę? Tak w ogóle to w sensie odchudzania aspiryna ma jakiś sens tylko w przypadku wysokiego bf. 20% będzie jakoś na granicy

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
Acha i jeszcze bo pisalem zanim saib napisał ostatniego psota

wolałbym bez aspiriny jdnak nie wierze szczurom i nie chce ryzykować katabolizmem bo mięśnie mi sie przydadzą, choćby do roboty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645
W sprawie odżywiania pozwolę wypowiedzieć się mądrzejszym.

Co do treningu, to zapewne z siłownią masz już jakieś doświadczenia, tak więc dobrze byłoby wiedzieć, jak trenowałeś do tej pory - jakich metod próbowałeś, mógłbyś wkleić także poprzedni i obecny plan treningowy.

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
buby 2900 kcal to twoj gol

trening moze byc FBW 3 razy w tyg wybierz 5-7 podstawowych cwiczen wielostawowych, trenuj system 3x8,8x3,3x12 na poczatek aero ogranicz, zostaw tylko hiit
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena diety

Następny temat

Dieta na mase...

WHEY premium