SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dobór makro i ewentualnych suplementów

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3652

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2192
Witam zanim powiem o diecie trochę naświetle sytuacje . Jestem początkujący w tych sprawach:), na początku stycznia rozpocząłem dietę redukcyjna która układał mi kolega. Ważyłem 89.5 kg wzrost 174cm, dieta składała sie z 5 takich samych posiłków, makro posiłku- B:32g WW:36g T:16g do tego 100g warzyw których nie wliczałem do tego suplementy typu omega 3 x2 dziennie ,kompleks witamin 1x dziennie ,witamina C rano na czczo 1000mg i x3 dziennie po 1000mg miedzy posiłkami, kreatyna i izolat białka zaraz po treningu ,4 dni treningowe.Z ta dieta (z późniejszymi małymi korektami) schudłem przez nie całe 4 mies 19. kg .Niestety w w wakacje pracowałem i nie miałem czasu na siłownie a dietę tez było ciężko trzymać sterałem się porostu nie jest syfu ale przyzanje zdarzało się Sprawa wygląda następująco na wadze się wile nie zmieniło ale przylało (tłuszcz :(), teraz zaczął się rok akademicki także mam czas na ćwiczenia i dietę i chciał by dalej poprawiać swoja sylwetkę , ważę 71kg wzrost 174cm zapotrzebowanie liczyłem metodą Harrisa-Benedicta.
BMR wyszło 2450 kacl od tego odjąłem 17% tej wartości i zostaje jakieś 1960 kcal. Teraz pytanie czy uważacie że takie zapotrzebowanie jest właściwe , jak rozłożyć makro, czy nie obrać mniejszego deficytu by nie spadać już drastycznie z wagi tylko spalać tkane tłuszczową , i ewentualna suplementacja czy ta która miałem wcześniej była odpowiednia czy co zmienić .
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam Marcin :D
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Witaminy i składniki mineralne warto dobierać takie, których możemy mieć braki. Ładowanie na ślepo całości rzeczywiście nie jest zbyt sensowne.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9031 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699307
Na początek standardowo :2g białka, 1g tłuszczy i reszta weglowodanow . Kreatyna moze być , odżywka białkowa do ewentualnych braków w diecie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2192
Czyli zapotrzebowanie jest ok w senie czy nie za dużo obciąłem kcal i czy reszta supli jest ok ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
policz wg tego https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html

Takie ilosci witaminy c są zbędne, w jakimś konkretnym celu ją stosujesz.



Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2017-10-17 22:32:50

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 153 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 38188
A jak będzie wyglądał trening również 4 dni w tygodniu tak jak wcześniej ?

Doradca dietetyczny/ Trener personalny.

Potrzebujesz pomocy w ułożeniu diety ? Zapraszam do kontaktu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2192
tak trenig bedzie 4 razy w tygodniu a co do witaminy c to stosowałem ja bo tak miałe wcześniej rozpisane czytałem te że wspomaga odkładanie sie tłuszczu , dlatego sie tez pytam czy suple sa dobre ,czyli witamina c jest wg zbedna ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9031 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699307
Jak wspomaga odkładanie tłuszczu to chyba nie dla Ciebie ??



Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2017-10-17 23:22:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 153 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 38188
W takim razie myślę, że trochę za mało tych kalorii jeżeli masz zamiar trenować 4 razy w tygodniu.

Doradca dietetyczny/ Trener personalny.

Potrzebujesz pomocy w ułożeniu diety ? Zapraszam do kontaktu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Wklej tutaj wyliczenia z podanego wyżej wzoru. Wtedy zobaczymy co i jak.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Stosowanie tak dużej ilości witaminy C jest głupotą.
W jakim celu stosujesz preparat multiwitaminowy skoro nie wiesz nawet jakich witamin Ci brakuje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z C czy multiwitamiami ludzie często przesadzają a zapominają o np D3. Sam na początku przygody z siłką naczytałem się w necie, że multiwitaminy to podstawa, niejako najważniejszy suplement każdego, kto ćwiczy na siłowni. W tym przypadku było zapewne podobnie. Podobnie jest z wit C...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dietka na masę do oceny, 69kg

Wiecej