SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dobór dobrych rękawic bokserskich

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1213

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 165 Napisanych postów 1228 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 180644
Cześć,
Szukam dobrych rękawic bokserskich, głównie do treningu na ciężkim twardym worku puźniej może i sparingi. Trochę poszukałem w internecie i myślę że najlepszym wyborem będą rękawice 14-16oz z naturalnej skóry (188cm/85kg, duża ręka), chcę przedewszystkim żeby dobrze amortyzowały uderzenia o twardy worek, bardzo dobrze chroniły dłonie przed urazami (wiem że wpływa na to też odpowiednia technika, dobre owinięcie bandażami, rozgrzewka i urzywanie mózgu). Cena rękawic max.250zł ale lepiej jakby cena zamykała się w 200zł, z tego co znalazłem zainteresowały mnie te modele:
- DANIKEN FIGHT-PRO
- BENLEE EVANS lub TOUGH lub ROCKLAND lub FIGHTER (wszystkie 4 modele są ze skóry nayuralnej przyczym nie widzę zbytnio różnicy poza ceną bo ROCKLAND są po 149zł a reszta po 189-199)
- EVERLAST ERGO
- EVERLAST Pro Style Elite (mimo skóry syntetycznej wyglądają solidnie plus są najtańsze - 125zł)
- "RĘKAWICE TRENINGOWE BOKSERSKIE RETRO BUSHIDO 14 oz"
- DRAGON FIGHT PRO
Nie wymieniłem wszstkich, jak ktoś zna jakieś lepsze to proszę się podzielić. Mnie najbardziej zainteresowały DANIKEN FIGHT-PRO i rękawice BENLEE'a nie wiem czy dobry wybór więc proszę o opinie i zgóry dzięki za odpowiedzi bo się trochę rozpisałem.


Zmieniony przez - Mateusz4949 w dniu 2017-04-07 14:44:04
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Jest co prawda temat o rękawicach ale odpowiem ci tutaj. Everlast nie bierz - jest kilka modeli u mnie w klubie i wszystkie są już luźne, porozciągały się. Ponadto jakieś nitki odstają, rozpadają się, generalnie Everlast to lipa. Osobiście polecam Mastersa, jakiekolwiek ze skóry naturalnej. Mam, używam od paru lat tak rękawic jak ochraniaczy na piszczel (trenuję boks i k1 także rękawice dostają w dupe) i cały czas dają radę, trzymają się dobrze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 165 Napisanych postów 1228 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 180644
Te rękawice Mastersa, konkretnie model GOLIAT wyglądają super zarówno wygląd jak i opis producenta obiecujący. A jak to jest z rozmiarami bo sprawdzałem dzisiaj w sklepie stacjonarnym EVERLAST ERGO 14oz i był ciasne nawet bez owijek więc jak bym chciał kupić te goliaty to brać 16 czy 18 oz na worek i sparingi? Czy wraz ze zwiększoną wagą jest więcej miejsca w środku czy to kwestia rozciągnięcia materiału i w miarę czasu się dopasują?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Everlast strasznie się popsuł i to ze wszystkimi produktami. Kumplowi też szybko padły rękawice. Dosłownie po kilku treningach rozdarły się na zagięciu od strony wewnętrznej.

Nie bardzo zgadzam się z tą logiką, że kupujesz twardy worek i duże rękawice, żeby sobie nie zrobić krzywdy. Na workach trenuje się w lekkich przyrządówkach, żeby dobrze kontrolować pozycję pieść-przedramię i przede wszystkim dobrze zaciskać pięść w odpowiednim momencie. Grubsza rękawica rozleniwia rękę i pozwala na błędy. Nie trzeba tak precyzyjnie celować, bo powierzchnia jest duża. Wiadomo, że trochę można popykać w sparingowych, bo w nich walczymy i trzeba się oswajać. Na moje lepszy jest lżejszy worek i lżejsze rękawice. Do tego czternastki, do sparingów, techniki i sporadycznie przyrządów.


Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2017-04-07 22:42:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Dokładnie, nie przeczytałem artykułu z należytą precyzją. Ja używam czegoś bardzo podobnego do rękawic używanych w WKF na worku, też Mastersa. Generalnie trzymają się zaj**iście, wcześniej na karate regularnie katowane, teraz na worku. Kilka dobrych lat i praktycznie, poza zabrudzeniami jak nowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 165 Napisanych postów 1228 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 180644
może trochę przesadziłem że worek taki duży, żeby doprecyzować 48kg 140x40 jakby był lżejszy to by za dużo latał i tak lata jak się zrobi mocniejszą kombinacje a uderzam mniej więcej w sam środek wysokości myśląc o technice bez pchania worka, szybki powrót ręki. Nie przygotowuję się do walki, chcę solidnie potrenować na worku i zminimalizować ryzyko urazu dłoni w przyszłości. Ponoć do sparingów trzeba mieć 16oz minimum a w wadze ciężkiej 18-20oz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
U mnie sparujemy nawet w 12. Bo sparing to nie jest zwykła walka, ale przemyślany środek treningowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 165 Napisanych postów 1228 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 180644
Wiem co to są sparingi, że nie chodzi w nich o znokautowanie a zdobycie doświadczenia i szkolenie umiejętności obrony i ataku. Wracając do rękawic bokserskich macie jeszcze jakieś firmy i modele warte uwagi?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

worek bokserski

Następny temat

Trójkąt nogami

Wiecej