SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dobór Treningu przy problemach z kręgosłupem

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9496

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

29

Waga

80

Wzrost

184

Cel treningowy

Redukcja masy ciała

Staż treningowy na siłowni

Długa przerwa

Uprawiane inne sporty

Bieganie , wcześniej przez 5 lat sporty walki

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Zwykła ławka prosta i skośna , hantle , gryf prosty , łamany

Dieta

Obecnie zbilansowana na poziomie 2200 kcal ( Co 2-3 tygodnie obcinam po 100 kcal , start od 2400 kcal) 200 g Białka - 70 g Tłuszczy - 190 g Węgli

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Kontuzja pleców odcinek L-S

Zażywane suplementy

Białko i Witaminy

Ostatnio przerabiany plan

Plan podany powyżej

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Obecnie nie mierzyłem maksów .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6501 Napisanych postów 62292 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777593
Elegancko, ale mimo wszystko pilnuj techniki i ostrożnie z dodawaniem ciężaru. Trening oparty na podstawach robi robotę.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 991 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12921
Jakim ćwiczeniem byście zastąpili 4.Szrugsy ze sztangą/sztangielkami 15/15/15/15 ZBĘDNE , daj facepulla ?? o facepull nie mam sprzętu
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6501 Napisanych postów 62292 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777593
Generalnie szrugsy są zbędne w planie treningowym. Face pull można fajnie zrobić z gumą do ćwiczeń. I jaką wersję face pulla chcesz robić?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 6490
xorton
Moja opinia:

Martwy -> rack pulls, rumuński ciąg (odciąża znacznie, jak nie podnosisz z ziemi), trap bar deadlift (ciężar w osi, nie ma dźwigni na kręgosłup), martwy jednonóz

Podciąganie na drążku -> z nogami lekko wysuniętymi do przodu dla odciążenia dolnego kręgoslupa (a nie prosto w dół)

Zmieniony przez - xorton w dniu 5/15/2018 10:57:41 PM


Pozwolę sobie zacytować i podłączyć się do tematu. Trap / hex bar - polecam! W listopadzie trenując śmiesznym ciężarem tak mnie złamało, że przez dwa tygodnie nie mogłem się ruszyć - 3 miesiące temu przeniosłem się na tą sztangę i jest o wiele lepiej dla moich pleców.

Odnośnie tego podciągania na drążku to robiąc dipy też powinienem wysuwać nogi lekko do przodu? Przy przyciąganiu kolan do klatki w zwisając z drążka też trzeba robić coś z nogami czy mogą być swobodnie? Pytam się oczywiście w kontekście problemów z plecami.
Nie wiem jak u założyciela tematu, ale wliczając podobne problemy z plecami dochodzi u mnie słaba mobilność barków nad którą pracuję i przodopochylenie miednicy - uważam, że chyba OHP mi najbardziej szkodziło a martwy zwykłą sztangą tylko mnie dobił. Aktualnie pracuję nad sobą i czekam aż będę mógł wrócić do OHP. Powodzenia kolego!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Ale to, że Cię "złamało" musiało być wynikiem niepoprawnej techniki. W przypadku innej sztangi po prostu niżej schodzić nogai i większe prawdopodobieństwo utrzymania prostych pleców.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 991 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12921
rion10
Generalnie szrugsy są zbędne w planie treningowym. Face pull można fajnie zrobić z gumą do ćwiczeń. I jaką wersję face pulla chcesz robić?


To co byś dorzucił zamiast szrugsów ? Nigdy nie robiłem face pulla , jakie wersje mam do wyboru ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jeśli nie face pull to podciąganie sztangielek do klatki leżac na ławce skośnej. Nie wiem czy nie nazywają tego przypadkiem foczym wiosłem.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6501 Napisanych postów 62292 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777593
Ewentualnie jeszcze power wymach w opadzie tułowia sprawdzi się dobrze zamiast face pull

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Tez git. Pendlay row również czesto wykorzystywalem by stymulować górę grzbietu i tyl barkow.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 991 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12921
Witam Panowie , wróciłem do treningu po kolejnej przerwie ( leczenie barku) Udało się wykonać 4-5 tygodni normalnego treningu . Teraz jedziemy dalej - zastanawiam się czy jest sens zmieniać plan ? czy może dalej dokładać ciężary i trenować ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Plan Porada

Następny temat

Trening początkującego

WHEY premium